wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info odniosło się do akcji "Media bez wyboru"

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Dziś poza TVP Info trudno znaleźć inną stację informacyjną przekazującą wiadomości na testy bieżące. Trwa protest "Media bez wyboru". Przyłączyły się do niego największe stacje telewizyjne oraz tytuły prasowe. Kanał informacyjny Telewizji Polski

  • Dziś media w całej Polsce dołączyły do akcji protestacyjnej "Media bez wyboru". O zasadności tych działań oraz ich przyczynie przeczytać możecie >TUTAJ<

  • Na stronie internetowej TVP Info pojawił się komunikat z łudząco podobną szatą graficzną, jednak slogan głosi "Media do wyboru"

  • W oświadczeniu stacji oceniono, że TVP Info nie musi martwić się o zagraniczne interesy i może tworzyć niezależne i obiektywne treści

Wszyscy widzący czarną grafikę, dominującą polskie media, mogli być zdziwieni publikacją na stronie TVP Info. Wystarczy jednak dokładniejsze przyjrzenie się treści widocznej na ciemnym tle, aby dostrzec, że Telewizja Polska nie ma zamiaru poprzeć trwającego protestu.

Od rana TVP Info oraz inne kanały Telewizji Polskiej prowadzonej przez Jacka Kurskiego są nielicznymi miejscami, gdzie programy nadawane są bez zmian. Na stronie internetowej stacji informacyjnej nie zabrakło jednak miejsca na skomentowanie trwającej akcji.

"Media bez wyboru" w wersji TVP Info

- Tu jest Twój ulubiony portal - przeczytać można w pierwszym zdaniu w komunikacie opublikowanym przez TVP Info. Czarny baner odnosi się bezpośrednio do ogólnopolskiej akcji "Media bez wyboru".

Publiczny nadawca nie ma jednak zamiaru przyłączać się do protestów większości branży. Od rana na portalu TVP Info pojawiają się kolejne artykuły komentujące dzisiejsze wydarzenia.

Czarne tło, białe napisy i łudząco podobny slogan: "Media do wyboru". Właśnie w taki sposób TVP Info postanowiło odnieść się i nijako stworzyć własną akcję wokół trwającego dziś protestu. Treść komunikatu dla wielu może być jednak zaskoczeniem. Kanał informacyjny publicznego nadawcy postanowił nie tylko wytłumaczyć, dlaczego nie bierze udziału w proteście.

TVP Info zdecydowało się dodatkowo na zamieszczenie specjalnych podziękowań oraz komentarz ws. "zagranicznych interesów" mediów walczących przeciwko niepokojącym zapędom rządzących.

TVP i brak zagranicznych interesów to gwarancja obiektywności w działaniu?

- Codziennie otrzymujesz tutaj najważniejsze i najciekawsze informacje z Polski i ze świata. Nasze treści są tu dzięki Tobie - kontynuuje w krótkim oświadczeniu, dostępnym na stronie internetowej TVP Info. Kanał informacyjny postanowił jednak wykorzystać szansę, aby podkreślić wagę swojej misji na rynku medialnym w kraju.

- Środki z abonamentu pozwalają nam nie oglądać się na zagraniczne interesy i rzetelnie opisywać rzeczywistość oraz ujawniać to, co inni woleliby ukryć - napisano w komunikacie, odnoszącym się do akcji "Media bez wyboru". Wydaje się, że TVP Info chce uwidocznić swoją niezależność od "obcego" kapitału, jednak od jakiegoś czas praca rodzimych dziennikarzy dla spółki prowadzonej przez Jacka Kurskiego jest dość mocno krytykowana.

W tym momencie warto przypomnieć m.in. sprawę związaną z działaniem dziennikarza TVP3 Lublin, który by stworzyć "rzetelny" materiał "opisujący rzeczywistość" oraz pokazujący to, co "inni woleliby ukryć" rozrzucał śmieci na publicznym skwerze. Na szczęście nie musiał zbyt długo martwić się bezrobociem, o czym przeczytać możecie >TUTAJ<

Co jeszcze TVP Info zawarła w komunikacie, będącym odpowiedzią na ogólnopolską akcję protestacyjną mediów? Zwrot grzecznościowy do wszystkich widzów oraz czytelników.

Podziękowania za współtworzenie TVP Info

- W ostatnim czasie, gdy poszukujemy prawdziwych informacji związanych z pandemią koronawirusa i walką z jej skutkami zdrowotnymi i gospodarczymi – rola mediów publicznych jest jeszcze ważniejsza niż wcześniej. To dzięki Wam możemy skupić się na misji i rzetelnej informacji. Dziękujemy za zaufanie, redakcja portalu tvp.info - napisano w ostatniej części komunikatu.

Źródło: screen tvp.info

Dziś na stronie i na antenie TVP Info pojawia się szereg wiadomości odnoszących się do akcji "Media bez wyboru". Prezentowane materiały to jednak głównie krytyka, a nie obiektywne podejście do poruszanego przez protestujących tematu. 

Źródło: tvp.info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >