Marcin Najman został nowym ekspertem TVP Info. Bokser odniósł się m.in. do słynnych słów niemieckiej europosłanki.. tvp.info ("#Jedziemy" 05.10.20)Źródło: tvp.info ("#Jedziemy" 05.10.20)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Października 2020

TVP Info znalazło sobie nowego "eksperta" po aktorze i gwiazdorze disco polo. Zrobi karierę?

Marcin Najman został nowym ekspertem TVP Info. Bokser odniósł się m.in. do słynnych już słów niemieckiej europosłanki, które rozwścieczyły niemal całą polską prawicę. "To są słowa absolutnie skandaliczne, tym bardziej że tak wiele krzywd od Niemców zaznaliśmy".

TVP Info najwyraźniej rozmiłowało się w zapraszaniu do swych programów mocno kontrowersyjnych ekspertów – cudzysłowu unikamy z czystej kurtuazji – którzy mimo braku bliższej znajomości tematu chętnie komentują wszelkie doniesienia społeczno-polityczne. Najjaskrawszą karierę u publicznego nadawcy zrobił bez wątpienia Jarosław Jakimowicz, któremu w nagrodę powierzono prowadzenie programu "W kontrze". Telewizyjną partnerką celebryty została była kandydatka na prezydenta RP Magdalena Ogórek. Po aktorze przyszła pora na wokalistę disco polo, a teraz również zawodnika Fame MMA.

1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunkiCzytaj dalej

Ekspert TVP Info: Słowa "skrajnie skandaliczne"

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że w programie "#Jedziemy" pojawił się lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński, który miał za zadanie skomentować m.in. kwestię kryzysu klimatycznego oraz wydobycia węgla. Tym razem wybór padł na Marcina Najmana. Eksperci goszczący w programie Michała Rachonia odnosili się do "historycznego ataku" na nowego ministra edukacji Przemysława Czarnka oraz sprawę słynnych słów niemieckiej europosłanki.

Dziennikarce Polsat News puściły nerwy. Agnieszka Gozdyra zadała jedno pytanie, w sieci zawrzałoDziennikarce Polsat News puściły nerwy. Agnieszka Gozdyra zadała jedno pytanie, w sieci zawrzałoCzytaj dalej

Przypomnijmy, że wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley stwierdziła, że jedynie "zagłodzenie finansowe" rządów Polski i Węgier może przemówić im do rozsądku w kwestii praworządności. Środowiska prawicowe, w tym, rzecz jasna, posłowie Prawa i Sprawiedliwości natychmiast zaczęli wyrażać swe oburzenie. Choć wypowiedź europosłanki należałoby uznać za wysoce niefortunną, trudno nie zauważyć, że nawiązywała do ograniczenia funduszy płynących z Unii celem zdyscyplinowania polskiego i węgierskiego rządu, by ten przestrzegał zasad obowiązujący we wspólnocie. Z powodu użycia słowa "głód" prawicowy politycy rozpoczęli walkę o status najbardziej urażonego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robił dobrą minę do złej gry, ale wszystko się nagrało. Mateusz Morawiecki wygwizdany
2. Połączenie jabłek i orzechów zapewnia mu przepyszny smak. Ciasto "wiewiórka" jest idealną propozycją na jesień
3. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja

Jak wskazuje OKO.press, sprawę skomentował m.in. Michał Dworczyk, pisząc: "Ta wypowiedź jest oburzająca i przywołuje najgorsze skojarzenia historyczne. Można by powiedzieć, że Niemcy mają doświadczenie w głodzeniu i prześladowaniu Polaków… Oczekujemy oficjalnych przeprosin od pani Barley i wycofania się z tych haniebnych słów!". W podobnym tonie do kontrowersyjnej wypowiedzi odnosił się również Witold Waszczykowski. "Zagłodzić Węgry i Polskę, nawołuje Niemka. Bez iluzji więc. Walka o praworządność nie zmierza do poprawy prawa w Unii. To ideologiczna broń przeciw konserwatywnym rządom".

W programie TVP Info do grona oburzonych dołączył Marcin Najman. "To są słowa absolutnie skandaliczne, tym bardziej że tak wiele krzywd od Niemców zaznaliśmy. Moja babcia, która była na przymusowych robotach w Rzeszy [...], opowiadała mi, ze głód to był tylko jedna z bolączek, jakie przechodziła; ten głód poruszony przez panią Barley. Gdy pewien oficer zapytał moją babcię, jak ma na nazwisko – a moja babcia miała na nazwisko Polak – odpowiedziała »Polak«, została brutalnie pobita, a była to 18-letnia dziewczyna.", opowiadał zawodnik MMA. "Moim zdaniem jedyne słowa, jakie pani Barley powinna wypowiadać, to »przepraszam« i »proszę«, w kontekście tych wszystkich krzywd, jakich doznaliśmy od Niemców. Natomiast mówienie o zagłodzeniu Polaków w jakimkolwiek kontekście jest po prostu skrajnie skandaliczne i powinny być wyciągnięte daleko idące konsekwencje z takiej wypowiedzi", dodał. Wypowiedź Najmana odnaleźć można pod tym ADRESEM.

Agnieszka Woźniak-Starak ujawniła bardzo prywatne fakty. Niespodziewane sceny na żywo w Dzień Dobry TVNAgnieszka Woźniak-Starak ujawniła bardzo prywatne fakty. Niespodziewane sceny na żywo w Dzień Dobry TVNCzytaj dalej

Źrodło: TVP Info / Twitter / OKO.press

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wcześniejsza emerytura z niemiłą niespodzianką. Tysiące Polaków ma dostać tylko 1560 zł
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  4. Skrajnie niesmaczne sceny na Polsacie, widzowie nie wytrzymali. Aż trudno uwierzyć
  5. TVP już powinno się martwić? Liczby są nieubłagane, doniesienia mówią wszystko
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy