Jan Pietrzak w TVP Info obraził uczestniczki Strajku Kobiet.. (screen) Twitter/TOP TVP INFOŹródło: (screen) Twitter/TOP TVP INFO
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 3 Grudnia 2020

"Ekspert" TVP Info na wizji zaczął obrażać uczestniczki Strajku Kobiet. "Jakieś kobietony, to nie są istoty żeńskie i damskie"

Jan Pietrzak został zaproszony do programu #Jedziemy Michała Rachonia w TVP Info jako ekspert. Podczas rozmowy postanowił w obraźliwy sposób wypowiedzieć się o uczestniczkach strajku, co nie zostało w żaden sposób skomentowane przez prowadzącego. Ostatnio Pietrzak występował też jako ekspert Polskiego Radia i wypowiadał się na temat szczepionek.

  • Najpierw Marcin Najman, teraz Jan Pietrzak - TVP sięga po kolejnych ekspertów-celebrytów.
  • Podczas programu #Jedziemy w TVP Info, Pietrzak obraził uczestniczki Strajku Kobiet, nazywając je "kobietonami".
  • Niedawno Pietrzak występował również jako ekspert Polskiego Radia i wypowiadał się na temat szczepionek.
  • Muzyk znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach.

Kiedyś nawet powiedział, że władze Warszawy są wybierane przez "środowiska ubeckie, byłych ubeków, których pokolenia przyjeżdżały do Warszawy". 

Fantastyczne wieści przed weekendem. Prognozy napawają optymizmem, eksperci przekazaliFantastyczne wieści przed weekendem. Prognozy napawają optymizmem, eksperci przekazaliCzytaj dalej

Jan Pietrzak w TVP Info: Jakieś kobietony, to nie są istoty żeński i damskie

TVP zaczęła ostatnio zapraszać do swoich programów zamiast ekspertów w postaci naukowców i polityków osoby, które z wieloma zagadnieniami nie mają kompletnie nic wspólnego. W taki sposóbMarcin Najman, który zbyt dużego rozeznania politycznego raczej nie prezentuje, komentował wybory prezydenckie w USA

W dzisiejszym programie #Jedziemy na TVP Info, którego gospodarzem jest Michał Rachoń, jednym z gości był Jan Pietrzak, muzyk i kabareciarz, znany z sympatii względem PiS. Wypowiedział się on na temat Strajku Kobiet, obrażając przy tym jego uczestniczki:

- Zawsze popierałem kobiety w różnych sprawa. Panie, które dokonują tego wyłomu na ulicach, to są jakieś kobietony, to nie są istoty żeński i damskie. Nie mają ani wrażliwości, ani odruchów, ani pewnej moralności kobiecej - mówił. 

Jego wypowiedź nie spotkała się z żadną reakcją pozostałych uczestników dyskusji, jak i prowadzącego, Michała Rachonia. Czy to oznacza, że taki język debaty o protestach i przeciwnikach politycznych będzie już dopuszczony do obiegu? 

Ostatnio Pietrzak był również ekspertem w Polskim Radiu, prezentując swoje zdanie na temat szczepionek. Jak się ostatecznie okazało, na szczęście nie należy do grona antyszczpionkowców.

Czy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzytaj dalej

- Należę do tych, którzy uważają, że szczepionki uratowały wielokrotnie ludzkość od większych nieszczęść. Była odra, ospa, gruźlica, potężne epidemie. Szczepionki pomagały i miały sens - twierdził Pietrzak na antenie, przekonując słuchaczy do zaszczepienia się przeciw koronawirusowi. 

Pietrzak - naczelny bard Prawa i Sprawiedliwości

Od początku rządów PiS, Jan Pietrzak wrócił do łask i stał się niejako naczelnym bardem partii rządzącej. Od dłuższego czasu był znany ze swoich sympatii kierujących się w stronę PiS, a po wygranych przez partię wyborach w 2015 roku przestał się z nimi kryć. 

Wielokrotnie, nawet w niedalekiej przeszłości, twierdził, że nie może grać koncertów ze względu na to, że otaczają go "ubecy i bolszewicy". Jeszcze na początku rządów PiS twierdził, że nie ma również dobrych stosunków z... TVP.

- Mam trudne relacje z TVP. Telewizja Polska nie za bardzo mnie popiera. Tam są teraz młode siły, mają rewolucyjne pomysły i staruszków odstawiają na bocznicę - twierdził. 

W 2016 roku w Klubie Ronina prezentował z kartki żarty dotyczące ważnych postaci politycznych tamtego czasu. Robił to w sposób absolutnie szokujący.

Ujawniono nieznane wcześniej wideo z Danutą Holecką i Michałem Adamczykiem. Internauci nie mogą uwierzyć, co się na nich dziejeUjawniono nieznane wcześniej wideo z Danutą Holecką i Michałem Adamczykiem. Internauci nie mogą uwierzyć, co się na nich dziejeCzytaj dalej

- Petru wyraził obawę: czy 500 złotych nie zostanie przepite przez ojców-pijaków? Widocznie jego ojciec przepijał i zabrakło kasy na dokształcenie tego cymbała - czytał. 

- Banda Millera zniknęła z naszego życia politycznego, więc ta zardzewiała pudernica Senyszyn nie będzie już skrzeczeć z telewizorów. Podobno na odchodne załatwiła sobie kasę na zapłodnienie in vitro. Ludzie, co się z tego wylęgnie! Koczkodan skrzyżowany z ropuchą! - mówił na tej samej imprezie o Joannie Senyszyn. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jak więc widać, Pietrzak ma w swojej karierze długą historię niewybrednych żartów i obraźliwych wypowiedzi. Pytanie brzmi tylko, dlaczego TVP wybrało właśnie jego na swojego eksperta? O to samo można zapytać również w kontekście Marcina Najmana. Czy do telewizji publicznej wrócą prawdziwi eksperci?

źródło: [noizz.pl][Twitter/TOPTVPINFO]

Zobacz także w naszych serwisach: