wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Ekspert" TVP Info na wizji zaczął obrażać uczestniczki Strajku Kobiet. "Jakieś kobietony, to nie są istoty żeńskie i damskie"

3 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Jan Pietrzak został zaproszony do programu #Jedziemy Michała Rachonia w TVP Info jako ekspert. Podczas rozmowy postanowił w obraźliwy sposób wypowiedzieć się o uczestniczkach strajku, co nie zostało w żaden sposób skomentowane przez prowadzą

  • Najpierw Marcin Najman, teraz Jan Pietrzak - TVP sięga po kolejnych ekspertów-celebrytów.

  • Podczas programu #Jedziemy w TVP Info, Pietrzak obraził uczestniczki Strajku Kobiet, nazywając je "kobietonami".

  • Niedawno Pietrzak występował również jako ekspert Polskiego Radia i wypowiadał się na temat szczepionek.

  • Muzyk znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach.

Kiedyś nawet powiedział, że władze Warszawy są wybierane przez "środowiska ubeckie, byłych ubeków, których pokolenia przyjeżdżały do Warszawy". 

Jan Pietrzak w TVP Info: Jakieś kobietony, to nie są istoty żeński i damskie

TVP zaczęła ostatnio zapraszać do swoich programów zamiast ekspertów w postaci naukowców i polityków osoby, które z wieloma zagadnieniami nie mają kompletnie nic wspólnego. W taki sposób Marcin Najman, który zbyt dużego rozeznania politycznego raczej nie prezentuje, komentował wybory prezydenckie w USA

W dzisiejszym programie #Jedziemy na TVP Info, którego gospodarzem jest Michał Rachoń, jednym z gości był Jan Pietrzak, muzyk i kabareciarz, znany z sympatii względem PiS. Wypowiedział się on na temat Strajku Kobiet, obrażając przy tym jego uczestniczki:

- Zawsze popierałem kobiety w różnych sprawa. Panie, które dokonują tego wyłomu na ulicach, to są jakieś kobietony, to nie są istoty żeński i damskie. Nie mają ani wrażliwości, ani odruchów, ani pewnej moralności kobiecej - mówił. 

Jego wypowiedź nie spotkała się z żadną reakcją pozostałych uczestników dyskusji, jak i prowadzącego, Michała Rachonia. Czy to oznacza, że taki język debaty o protestach i przeciwnikach politycznych będzie już dopuszczony do obiegu? 

Ostatnio Pietrzak był również ekspertem w Polskim Radiu, prezentując swoje zdanie na temat szczepionek. Jak się ostatecznie okazało, na szczęście nie należy do grona antyszczpionkowców.

- Należę do tych, którzy uważają, że szczepionki uratowały wielokrotnie ludzkość od większych nieszczęść. Była odra, ospa, gruźlica, potężne epidemie. Szczepionki pomagały i miały sens - twierdził Pietrzak na antenie, przekonując słuchaczy do zaszczepienia się przeciw koronawirusowi. 

Pietrzak - naczelny bard Prawa i Sprawiedliwości

Od początku rządów PiS, Jan Pietrzak wrócił do łask i stał się niejako naczelnym bardem partii rządzącej. Od dłuższego czasu był znany ze swoich sympatii kierujących się w stronę PiS, a po wygranych przez partię wyborach w 2015 roku przestał się z nimi kryć. 

Wielokrotnie, nawet w niedalekiej przeszłości, twierdził, że nie może grać koncertów ze względu na to, że otaczają go "ubecy i bolszewicy". Jeszcze na początku rządów PiS twierdził, że nie ma również dobrych stosunków z... TVP.

- Mam trudne relacje z TVP. Telewizja Polska nie za bardzo mnie popiera. Tam są teraz młode siły, mają rewolucyjne pomysły i staruszków odstawiają na bocznicę - twierdził. 

W 2016 roku w Klubie Ronina prezentował z kartki żarty dotyczące ważnych postaci politycznych tamtego czasu. Robił to w sposób absolutnie szokujący.

- Petru wyraził obawę: czy 500 złotych nie zostanie przepite przez ojców-pijaków? Widocznie jego ojciec przepijał i zabrakło kasy na dokształcenie tego cymbała - czytał. 

- Banda Millera zniknęła z naszego życia politycznego, więc ta zardzewiała pudernica Senyszyn nie będzie już skrzeczeć z telewizorów. Podobno na odchodne załatwiła sobie kasę na zapłodnienie in vitro. Ludzie, co się z tego wylęgnie! Koczkodan skrzyżowany z ropuchą! - mówił na tej samej imprezie o Joannie Senyszyn. 

Jak więc widać, Pietrzak ma w swojej karierze długą historię niewybrednych żartów i obraźliwych wypowiedzi. Pytanie brzmi tylko, dlaczego TVP wybrało właśnie jego na swojego eksperta? O to samo można zapytać również w kontekście Marcina Najmana. Czy do telewizji publicznej wrócą prawdziwi eksperci?

źródło: [noizz.pl][Twitter/TOPTVPINFO]

undefined

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >