wtv.pl

WTV.pl

TVP Info w zdumiewający sposób atakuje TVN. Odpowiedź na zarzuty jest mocna

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Dziennikarka TVP postanowiła wypytać Polki i Polaków o to, czy ich zdaniem zasądzenie prac społecznych na rzecz wspólnoty byłoby odpowiednią karą wobec wywieszenia tęczowych flag na stołecznych pomnikach. Jak czytamy na stronie internetowej TVP Info, część osób wskazywała, że "autorzy profanacji powinni raczej zapłacić grzywnę". Jedna z uczestniczek sondy nie znała jednak sprawy, za co winą obarczono TVN.

TVP Info grzmi o braku dziennikarskiej rzetelności

"Jedna z kobiet stwierdziła jednak, że ogląda »dziennik na TVN« i »nie wie, co się dzieje«", czytamy w artykule opublikowanym na stronie tvp.info. Następnie wskazano, że temat tęczowych flag nie był poruszony w "Faktach" TVN ani 29, ani 30 lipca. Zaznaczono, że nadawca zdecydował się dotknąć kwestii sytuacji epidemiczna w Polsce, konwencji antyprzemocowej, zwanej również konwencją stambulską, stref wolnych od LGBT (co, nawiasem mówiąc, na stronie TVP Info znalazło się w cudzysłowie) oraz Pol'and'Rock Festiwalu.

"W serwisie nie wspomniano jednak o przyczepieniu w nocy z wtorku na środę flag LGBT na kilku warszawskich pomnikach, w tym na figurze Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu", zwracają uwagę przedstawiciele Telewizji Polskiej.

Opinią podzielono się też na Twitterze. Reakcje użytkowników, którzy najwyraźniej nie podzielają oburzenia publicznego nadawcy, nie były jednak zbyt optymistyczne. Internauci zwracają uwagę, że słowa Telewizji Polskiej o unikaniu pewnych tematów należałoby uznać za kiepski żart. "Nie pokazaliście żadnego wiecu wyborczego Trzaskowskiego", wskazuje jeden z nich. "To już przesada nawet jak na was. Największa szczujnia propagandowa, która przez miesiące nie pokazywała wystąpień kandydatów, oprócz swojego sponsora, oburza się teraz o coś najmniej istotnego. W myśl powiedzenia: Złodziej najgłośniej krzyczy, łapać złodzieja", odpowiada kolejny, wyraźnie zdenerwowany użytkownik platformy.

Źródło: tvp.info / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

TVP InfoTVN

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Konrad Wrzesiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]