wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info w zdumiewający sposób atakuje TVN. Odpowiedź na zarzuty jest mocna

2 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP Info postanowiło zaatakować TVN za niepokazanie materiału o wieszaniu tęczowych flag na warszawskich pomnikach. Ową "szokującą" wiadomością postanowiono podzielić się też za pośrednictwem mediów społecznościowych. Komentarze użytkowni

Dziennikarka TVP postanowiła wypytać Polki i Polaków o to, czy ich zdaniem zasądzenie prac społecznych na rzecz wspólnoty byłoby odpowiednią karą wobec wywieszenia tęczowych flag na stołecznych pomnikach. Jak czytamy na stronie internetowej TVP Info, część osób wskazywała, że "autorzy profanacji powinni raczej zapłacić grzywnę". Jedna z uczestniczek sondy nie znała jednak sprawy, za co winą obarczono TVN.

TVP Info grzmi o braku dziennikarskiej rzetelności

"Jedna z kobiet stwierdziła jednak, że ogląda »dziennik na TVN« i »nie wie, co się dzieje«", czytamy w artykule opublikowanym na stronie tvp.info. Następnie wskazano, że temat tęczowych flag nie był poruszony w "Faktach" TVN ani 29, ani 30 lipca. Zaznaczono, że nadawca zdecydował się dotknąć kwestii sytuacji epidemiczna w Polsce, konwencji antyprzemocowej, zwanej również konwencją stambulską, stref wolnych od LGBT (co, nawiasem mówiąc, na stronie TVP Info znalazło się w cudzysłowie) oraz Pol'and'Rock Festiwalu.

"W serwisie nie wspomniano jednak o przyczepieniu w nocy z wtorku na środę flag LGBT na kilku warszawskich pomnikach, w tym na figurze Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu", zwracają uwagę przedstawiciele Telewizji Polskiej.

Opinią podzielono się też na Twitterze. Reakcje użytkowników, którzy najwyraźniej nie podzielają oburzenia publicznego nadawcy, nie były jednak zbyt optymistyczne. Internauci zwracają uwagę, że słowa Telewizji Polskiej o unikaniu pewnych tematów należałoby uznać za kiepski żart. "Nie pokazaliście żadnego wiecu wyborczego Trzaskowskiego", wskazuje jeden z nich. "To już przesada nawet jak na was. Największa szczujnia propagandowa, która przez miesiące nie pokazywała wystąpień kandydatów, oprócz swojego sponsora, oburza się teraz o coś najmniej istotnego. W myśl powiedzenia: Złodziej najgłośniej krzyczy, łapać złodzieja", odpowiada kolejny, wyraźnie zdenerwowany użytkownik platformy.

Źródło: tvp.info / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >