TVP Info atakuje TVN za niepokazanie materiału o wieszania flag LGBT na warszawskich pomnikach.. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Sierpnia 2020

TVP Info w zdumiewający sposób atakuje TVN. Odpowiedź na zarzuty jest mocna

TVP Info postanowiło zaatakować TVN za niepokazanie materiału o wieszaniu tęczowych flag na warszawskich pomnikach. Ową "szokującą" wiadomością postanowiono podzielić się też za pośrednictwem mediów społecznościowych. Komentarze użytkowników Twittera wyraźnie odbiegają jednak od tych, których, jak sądzimy, oczekiwano w Telewizji Polskiej, udostępniając post.

Dziennikarka TVP postanowiła wypytać Polki i Polaków o to, czy ich zdaniem zasądzenie prac społecznych na rzecz wspólnoty byłoby odpowiednią karą wobec wywieszenia tęczowych flag na stołecznych pomnikach. Jak czytamy na stronie internetowej TVP Info, część osób wskazywała, że "autorzy profanacji powinni raczej zapłacić grzywnę". Jedna z uczestniczek sondy nie znała jednak sprawy, za co winą obarczono TVN.

TVP Info grzmi o braku dziennikarskiej rzetelności

"Jedna z kobiet stwierdziła jednak, że ogląda »dziennik na TVN« i »nie wie, co się dzieje«", czytamy w artykule opublikowanym na stronie tvp.info. Następnie wskazano, że temat tęczowych flag nie był poruszony w "Faktach" TVN ani 29, ani 30 lipca. Zaznaczono, że nadawca zdecydował się dotknąć kwestii sytuacji epidemiczna w Polsce, konwencji antyprzemocowej, zwanej również konwencją stambulską, stref wolnych od LGBT (co, nawiasem mówiąc, na stronie TVP Info znalazło się w cudzysłowie) oraz Pol'and'Rock Festiwalu.

"W serwisie nie wspomniano jednak o przyczepieniu w nocy z wtorku na środę flag LGBT na kilku warszawskich pomnikach, w tym na figurze Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu", zwracają uwagę przedstawiciele Telewizji Polskiej.

Opinią podzielono się też na Twitterze. Reakcje użytkowników, którzy najwyraźniej nie podzielają oburzenia publicznego nadawcy, nie były jednak zbyt optymistyczne. Internauci zwracają uwagę, że słowa Telewizji Polskiej o unikaniu pewnych tematów należałoby uznać za kiepski żart. "Nie pokazaliście żadnego wiecu wyborczego Trzaskowskiego", wskazuje jeden z nich. "To już przesada nawet jak na was. Największa szczujnia propagandowa, która przez miesiące nie pokazywała wystąpień kandydatów, oprócz swojego sponsora, oburza się teraz o coś najmniej istotnego. W myśl powiedzenia: Złodziej najgłośniej krzyczy, łapać złodzieja", odpowiada kolejny, wyraźnie zdenerwowany użytkownik platformy.

Źródło: tvp.info / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!