TVP. Screenshot: twitter.com/tvp_info/Źródło: Screenshot: twitter.com/tvp_info/
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Kwietnia 2020

Dziennikarz TVP pokazał na antenie, jak oddać głos. Internauci mają używanie

TVP konsekwentnie wspiera partię rządzącą w pomyśle organizowania wyborów w środku najpoważniejszej epidemii od dziesięcioleci. Tym razem redaktor Michał Rachoń postanowił pokazać, jak łatwe proste i przyjemne jest głosowanie korespondencyjne.

Nie milkną obawy na temat bezpieczeństwa przeprowadzania głosowania korespondencyjnego. Podnoszone przez polityków opozycji, epidemiologów, pocztowców, jak również zwykłych obywateli zarzuty o ryzyku przeprowadzenia wyborów mają bardzo destrukcyjny wpływ na frekwencję.

Właśnie zakończono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka na rzece Kwisa. Najnowsze doniesienia policji niepokojąWłaśnie zakończono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka na rzece Kwisa. Najnowsze doniesienia policji niepokojąCzytaj dalej

TVP walczy o wybory

Z odsieczą ruszyła naturalnie telewizja publiczna. Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w Sopocie, a obecnie pracownik TVP Michał Rachoń tłumaczył w programi Minęła 20 rzekomą prostotę i bezpieczeństwo wyborów korespondencyjnych. Za pomocą kilku kartek starał się udowodnić, że w zasadzie nie ma czego się bać. Nagranie możecie zobaczyć tutaj.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Na światło dzienne wyszły nowe fakty o ojcu małego Kacperka. Co mogło się wydarzyć w Nowogrodźcu?
2. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maile

Film z show, wrzucony przez TVP Info na Twittera, błyskawicznie zdobył dziesiątki reakcji internautów: "Skoro Rachoń uważa, że głosowanie korespondencyjne jest bezpieczne, to czemu w studio wertuje papierowe przekazy dnia z Nowogrodzkiej w rękawiczkach?" - zauważył jeden z nich. Nie brakowało również przypominania stanowisk polityków PiS w sprawie głosowania koresponedncyjnego sprzed kilku lat. Hitem jest między innymi film z miażdżącą krytyką tej formy przeprowadzania wyborów sformułowaną przez Krystynę Pawłowicz, ówczesną posłankę PiS a dzisiaj sędzię nowego Trybunału Konstytucyjnego.

Pomysł głosowania korespondencyjnego w czasie pandemii jest krytykowany przez samych pocztowców. Wskazują oni na brak pełnego bezpieczeństwa podobnego rozwiązania. Podnoszą również zarzut problemów kadrowych, braku zdolności poczty do zrealizowania tak dużej operacji w tak krótkim czasie. - Uważam, że to jest bardzo zły pomysł. Moim zdaniem korespondencyjne wybory to jest kompletny absurd - mówił w rozmowie z RMF FM Sławomir Redmer, szef Związku Zawodowego Pracowników Poczty.

Coraz bardziej prawdopodobne jednak, że pomysł głosowania korespondencyjnego upadnie na poziomie politycznym. Głosowaniu w maju bardzo nieprzychylny jest z Jarosław Gowin wraz z częścią swoich posłów z Porozumienia. Obecnie w Sejmie dochodzi do przepychanki w tym temacie, podczas gdy w Senacie trwa procedowanie przepisów. Na początku maja ustawa trafi ponownie do Sejmu, a tam - jak wskazuje arytmetyka - ma spore szanse zostać odrzucona. Zdaniem ekspertów taka wolta Gowina, przeciwko bardzo zdecydowanemu w tej sprawie Jarosławowi Kaczyńskiemu, może doprowadzić do załamania koalicji rządzącej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
  2. Waloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcej
  3. Polscy turyści wrócili na szlaki. W sieci pojawiły się oburzające zdjęcia i nie chodzi o tłumy
  4. W Polsce już nie rodzi się więcej dzieci? Stan sprzed programu 500 plus
  5. Ktoś celowo zniszczył samochód, którym pielęgniarka jeździła do szpitala. Karygodne zdarzenie w Gliwicach
  6. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe

Źródło: TVP Info