TVP Jacek Kurski. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Lipca 2020

Czy TVP powinno zostać zlikwidowane? Postulat co jakiś czas powraca do debaty publicznej

TVP znowu znajduję się pod kontrolą Jacka Kurskiego. Materiały emitowane w Telewizji Polskiej od 2016 roku budzą wiele kontrowersji. Czy publiczne medium powinno zostać zlikwidowane? Propozycje te nieustannie składają sympatycy opozycyjnych ugrupowań.

Telewizja Polska nie od dziś budzi w naszym kraju wiele sporów. Wyjaśnijmy jednak, że powstawały one jeszcze za czasów rządu Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Andrzej Duda, będąc jeszcze kandydatem na urząd głowy państwa, wielokrotnie krytykował publiczne medium za rzekome, jawne wspieranie Bronisława Komorowskiego. Beata Szydło, która przewodziła pracom sztabu obecnego prezydenta, składała w tej sprawie skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Bo objęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę i wymianie kadr w stacji powstało jeszcze więcej konfliktów na linii opozycja-TVP.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

TVP należy zlikwidować? Pojawiają się pierwsze postulaty

Działalność dziennikarska Danuty Holeckiej, Michała Adamczyka, Edyty Lewandowskiej, Michała Rachonia oraz Adriana Klarenbacha budzą głęboką niechęć u polityków Platformy Obywatelskiej oraz Lewicy. Ich zdaniem na antenie TVP dochodzi do faworyzowania obozu rządzącego. Szczególnie mocne zarzuty padały podczas kampanii prezydenckiej. Przypomnijmy, że w samym czerwcu komitetowi Adrzeja Dudy udostępniono prawie 45 godzin czasu antenowego Telewizji Polskiej. Rafał Trzaskowski mógł liczyć na zaledwie 5 godzin. 

Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaJoanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaCzytaj dalej

Kilka miesięcy temu były prezes TVP, Juliusz Braun złożył skargę na medium do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. "Media publiczne, a w szczególności Telewizja Polska, nie tylko nie informują bezstronnie o wydarzeniach związanych z wyborami, ale przeciwnie, stanowią element machiny propagandowej jednego z kandydatów, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, stwarzając tym samym zagrożenie dla procedur demokratycznych" - wskazał w skardze do KRRiT przedstawiciel Rady Mediów Narodowych. 

Z doniesień prasowych wynika, że organ nadzorujący pracę TVP po raz pierwszy otwarcie skrytykował działania redaktorów stacji. "Są podstawy do stawiania TVP zarzutów nierównego traktowania zarówno kandydatów, jak i wspierających ich ugrupowań politycznych" - czytamy w odpowiedzi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na wniosek Brauna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość 2. Starsze małżeństwo trzymało psy w miskach. Zwierzęta miały zablokowane wyjścia przez kraty dociśnięte cegłami 3. Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki, odpowiedzi są obowiązkowe

TVP, w opinii części działaczy opozycji, powinna zostać zlikwidowana. Aktywiści deklarują, że medium prowadzone przez Jacka Kurskiego dokonało zbyt wielu manipulacji. W ich opinii nie ma już miejsca na przywrócenie wiarygodności i zaufania społecznego do Telewizji Polskiej. Politycy Lewicy odpierają te zarzuty. Twierdzą, że należy niezwłocznie wymienić kadry w publicznej stacji. Przypominają, że pełna prywatyzacja rynku mediów może prowadzić do kolejnych konfliktów. Należy podkreślić, że pomysły te nie zmieniły się jeszcze w konkretne ustawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor podjęła decyzję, pomoże rodzinie, która straciła dom. Już poczyniła pierwsze kroki
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Wirusolog twierdzi, że koronawirus to sztuczny twór
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Ministerstwo Zdrowia przekazało porażające informacje. Sytuacja jest trudna do opanowania

Źródło: [Gazeta.pl/Wirtualne Media]