wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP jak Polsat. Najnowsza zapowiedź ramówki z tą samą piosenką

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Władze TVP przedstawiły opinii publicznej wiosenną ramówkę. Najnowszą ofertę publicznego nadawcy promowała piosenka Cleo i Dawida Kwiatkowskiego o tytule "Bratnie dusze". Jak się okazało, w zeszłym roku, ten sam utwór miał być spec

Spot promocyjny TVP trwa minutę. Udział w nim biorą czołowe twarze formatów rozrywkowych stacji. Mowa o Cleo, Izabeli Krzan, Joannie Jędrzejczyk, Agustinie Egurroli, Bartoszu Gajdzie, Robercie Motyce, Rafale Brzozowskim, Patryku Szwichtenbergu, Piotrze Roguckim, Małgorzacie Tomaszewskiej, Idzie Nowakowskiej, Aleksandrze Sikorze, a także o Tomaszu Kammelu. Cały materiał jest uzupełniony utworem "Bratnie dusze". Twórczość Cleo i Dawida Kwiatkowskiego opowiadała o historii ich przyjaźni, zawiązanej na planie "The Voice of Kids". 

Władze TVP zainspirowały się Polsatem? Identyczna piosenka promowała wiosenną ramówkę

Piosenka nie została wykorzysta przez stacje telewizyjne po raz pierwszy. Jeszcze w 2020 roku autorzy podjęli współpracę z Polsatem. Wspólnie zachęcali opinię publiczną do obejrzenia "Wieczoru z gwiazdami". Wydarzenie związane z ramówką nadawcy miało miejsce jesienią. "Bratnie dusze Cleo i Dawida Kwiatkowskiego jest specjalną dedykacją dla wszystkich naszych widzów i zaproszeniem do oglądania Wieczoru z Gwiazdami" - deklarowały władze Polsatu w dawnym komunikacie.

Należy jednak zaznaczyć, że Cleo od lat współpracuje z TVP, będąc jurorką w programie "The Voice of Kids". Jak podaje Telewizja Polska, już na wiosnę dojdzie do premiery czwartego sezonu formatu talent-show przeznaczonego właśnie dla młodych artystów. Widzowie powinni także spodziewać się emisji trzeciego sezonu "Dance Dance Dance". Projekt wzbudził niemałe kontrowersje. Wszystko przez skład sędziowski, do którego zakwalifikowano Agustina Egurrolę i Joannę Jędrzejczyk.

Odświeżony zostanie również projekt "Wojciech Cejrowski - boso przez świat". Cykl podróżniczy nie jest ostatnią nowością. Widzowie mogą spodziewać się kolejnego, trzeciego już wydania "Stulecia Winnych" - historii wielopokoleniowej rodziny z Brwinowa. Miłośnicy zwierząt także znajdą coś dla siebie. Wiosna przyniesie za sobą program "Sekretne życie kotów". Zaciekawić może również "Kabaret. Super Show Dwójki” oraz nowy program kulinarno-podróżniczy "Dookoła Bałtyku".

"Wiosną na antenach Telewizji Polskiej nie zabraknie seriali, które od lat przyciągają miliony widzów takich jak: »M jak miłość«, »Ojciec Mateusz«, »Barwy szczęścia«, »Na dobre i na złe«, »Leśniczówka«, »Klan«, »Komisarz Alex«, czy »Na sygnale«" - czytamy w komunikacie TVP. 

Telewizja Polska postanowiła odpowiedzieć na potrzeby widzów. Kryzys epidemiczny uniemożliwił funkcjonowanie kin i teatrów. Instytucje oferujące obcowanie z kulturą wyższą, wymagają poniesienia nie lada kosztów. TVP zaprezentuje na swojej antenie spektakle "Lewiatan", "Inne rozkosze", "Rosyjski kontakt", a także "Ravensbrück. Miasto kobiet"- twórczość Barbary Prokopowicz opartą na wspomnieniach Wandy Półtawskiej.

Sama ramówka, abstrahując od wykorzystanej piosenki, nie przypadła do gustu wszystkim widzom. "Jak na TVP ramówka nie jest zła, ale (jak dla mnie) jest sztuczna. Twarze praktycznie ciągle te same, zero powiewu nowości. Seriale, które są emitowane od x lub x-nastu lat nie ma w ramówce a szkoda. Głównie dzięki tym serialom macie jakichkolwiek widzów" - czytamy we wpisie jednego z internautów. Pozostałe komentarze świadczyły jednak o pozytywnym odbiorze klipu. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Znana jest odpowiedź na działania Zbigniewa Ziobry. Dotyczy śmierci Polaka w Meksyku

  • Patryk Jaki w Radiu Maryja straszył "cywilizacją śmierci"

  • Od dziś nowe obostrzenia. Okazuje się, że są jednak spore wyjątki

Źródło: [Centrum Informacji TVP]

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >