wtv.pl > Polska > Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne "polecenie"?
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:33

Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne "polecenie"?

wtv
WTV.pl

Od kilku tygodni pracami Telewizji Polskiej ponownie zarządza prezes Jacek Kurski. Skandale, jakie narosły wokół dziennikarza, nie przeszkodziły w realizacji jego planów. Wszystko wskazuje na to, że współpraca między Kurskim a Jarosławem Kaczyńskim trwa. "Onet" postanowił przyjrzeć się pracy TVP. Ze zgromadzonych materiałów wynika, że lider Prawa i Sprawiedliwości może rozgrywać kolejny konflikt w swoim obozie. Zbigniew Ziobro stracił dostęp do programów publicznego medium.

TVP. Jacek Kurski otrzymał polecenie od Jarosława Kaczyńskiego? 

Przypomnijmy, że spięcia w ławach rządowych trwają już od kilku miesięcy. Między Gowinem, Ziobrą, a Jarosławem Kaczyńskim dochodzi do sporów o władzę. Konflikty mogą odbijać się w materiałach oraz programach emitowanych na antenie TVP. Niewykluczone, że przywrócenie Jacka Kurskiego do władzy w stacji było kluczową decyzją prezesa PiS. Z analizy przeprowadzonej przez "Onet" wiemy, że przedstawiciele Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry mieli nie występować w TVP Info od ponad miesiąca.

Jakość pracy dziennikarzy publicznej telewizji budzi wiele zastrzeżeń. Zwolennicy opozycji zarzucają TVP oraz "Wiadomościom" jawne sprzyjanie Prawu i Sprawiedliwości. Ich zdaniem w materiałach stacji z premedytacją przedstawia się opozycję w niekorzystnym świetle. W opinii "Onetu" również Zbigniew Ziobro i członowie Solidarnej Polski ucierpieli na decyzjach Jarosława Kaczyńskiego oraz Jacka Kurskiego. Wyjaśniałoby to podziały w Zjednoczonej Prawicy w sprawie kandydata na prezesa TVP.

TVP ponownie jest zarządzane przez Jacka Kurskiego. Kontrowersyjny dziennikarz jeszcze kilka tygodni temu znajdował się na medialnym świeczniku. Wszystko za sprawą zaproszenia ogólnopolskich, największych mediów na swój ślub z Joanną Kurską. Chwilę po ceremonii światło dzienne ujrzały mrożące doniesienia w sprawie rodziny, rozwodu oraz życia prywatnego prezesa Telewizji Polskiej.

Źródło: [Onet]

Powiązane