wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne "polecenie"?

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP zaangażowane w rządowy konflikt? Jacek Kurski miał otrzymać specjalne polecenie od Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że tarcia w Zjednoczonej Prawicy wciąż trwają. Redaktorzy "Onetu" przeprowadzili analizę, której wyniki mogą zaska

Od kilku tygodni pracami Telewizji Polskiej ponownie zarządza prezes Jacek Kurski. Skandale, jakie narosły wokół dziennikarza, nie przeszkodziły w realizacji jego planów. Wszystko wskazuje na to, że współpraca między Kurskim a Jarosławem Kaczyńskim trwa. "Onet" postanowił przyjrzeć się pracy TVP. Ze zgromadzonych materiałów wynika, że lider Prawa i Sprawiedliwości może rozgrywać kolejny konflikt w swoim obozie. Zbigniew Ziobro stracił dostęp do programów publicznego medium.

TVP. Jacek Kurski otrzymał polecenie od Jarosława Kaczyńskiego? 

Przypomnijmy, że spięcia w ławach rządowych trwają już od kilku miesięcy. Między Gowinem, Ziobrą, a Jarosławem Kaczyńskim dochodzi do sporów o władzę. Konflikty mogą odbijać się w materiałach oraz programach emitowanych na antenie TVP. Niewykluczone, że przywrócenie Jacka Kurskiego do władzy w stacji było kluczową decyzją prezesa PiS. Z analizy przeprowadzonej przez "Onet" wiemy, że przedstawiciele Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry mieli nie występować w TVP Info od ponad miesiąca.

Jakość pracy dziennikarzy publicznej telewizji budzi wiele zastrzeżeń. Zwolennicy opozycji zarzucają TVP oraz "Wiadomościom" jawne sprzyjanie Prawu i Sprawiedliwości. Ich zdaniem w materiałach stacji z premedytacją przedstawia się opozycję w niekorzystnym świetle. W opinii "Onetu" również Zbigniew Ziobro i członowie Solidarnej Polski ucierpieli na decyzjach Jarosława Kaczyńskiego oraz Jacka Kurskiego. Wyjaśniałoby to podziały w Zjednoczonej Prawicy w sprawie kandydata na prezesa TVP.

TVP ponownie jest zarządzane przez Jacka Kurskiego. Kontrowersyjny dziennikarz jeszcze kilka tygodni temu znajdował się na medialnym świeczniku. Wszystko za sprawą zaproszenia ogólnopolskich, największych mediów na swój ślub z Joanną Kurską. Chwilę po ceremonii światło dzienne ujrzały mrożące doniesienia w sprawie rodziny, rozwodu oraz życia prywatnego prezesa Telewizji Polskiej.

Źródło: [Onet]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >