TVP ma swoją własną "kopalnię ekspertów" na każdy odpowiedni moment. Kim naprawdę jest ekspert od wizerunku, przedstawiany też jako przedsiębiorca?. (screen) wiadomosci.tvp.plŹródło: (screen) wiadomosci.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Czerwca 2020

TVP znalazło kolejnego "eksperta". Przedstawiono go jako kilka innych osób, wreszcie poznaliśmy jego tożsamość

TVP ma swoją własną "kopalnię ekspertów" na każdy odpowiedni moment. Christian Paul, czyli niedoszły amerykański projektant mody, którego poszukiwała kilka dni temu cała wprawiona w zdumienie Polska, to, jak się okazuje, niejedyna tajemnicza postać Telewizji Polskiej. Na antenie stacji pojawił się także niejaki Jacek Mroczek, ekspert od wizerunku i polityki zagranicznej, wcześniej przedstawiany jako przedsiębiorca z Warszawy. Kim jest naprawdę?

Jacek Mroczek to mężczyzna przedstawiany przez TVP jako dwie różne osoby o dwóch różnych profesjach. Najpierw był jednym z bohaterów "Wiadomości" TVP z dnia 20 czerwca, gdzie wypowiadał się jako przedsiębiorca i narzekał na warszawski ratusz. Chwilę później pojawił się na antenie TVP Info pod postacią eksperta od wizerunku i polityki zagranicznej. Co ciekawe, mężczyzna zdążył już odnieść się do sprawy.

Masz konto w PKO BP? Pojawiły się całkowicie nowe zmiany, wielu klientów będzie zagubionychMasz konto w PKO BP? Pojawiły się całkowicie nowe zmiany, wielu klientów będzie zagubionychCzytaj dalej

TVP i kolejni "eksperci". Kim jest Jacek Mroczek, ekspert od wizerunku, przedstawiany też jako przedsiębiorca?

Publicysta i dziennikarz Jakub Dymek zwrócił uwagę na postać pana Jacka Mroczka, przedstawianego w różnoraki sposób przez TVP. "Na blogu pisze, że jest dziennikarzem z 20-letnim stażem i że zna się z szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej" - czytamy we wpisie Dymka. Do sprawy i zamieszania wokół jego osoby odniósł się także sam Mroczek. Udzielił wywiadu serwisowi "Press" i potwierdził, że pracował wcześniej w TVP. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z Włoch

Co ciekawe, w innym materiale TVP Info, w marcu tego roku, Jacek Mroczek wypowiadał się także jako ekspert od wizerunku o "zarządzaniu kryzysowym wywołanym przez strach potęgowany przez kandydatów opozycyjnych".

W wywiadzie udzielonemu portalowi "Press" Jacek Mroczek potwierdził fakt, że w latach 1989-2006 rzeczywiście był dziennikarzem i pracował w TVP, gdzie m.in. obejmował stanowisko szefa Info TAI.

- Od tamtej pory zająłem się budowaniem firmy szkoleń wystąpień publicznych, medialnych, kryzysowych. W 2015 roku założyłem działalność gospodarczą. Firma nazywa się Gra Słów - powiedział Mroczek dla "Press". Jednocześnie w rozmowie z serwisem Jacek Mroczek przyznał, że pojawia się często na antenie Telewizji Polskiej jako ekspert ds. wizerunku.

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z materiału wydania "Wiadomości" TVP z 20 czerwca 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: Press / gazeta.pl / naTemat.pl