wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP emituje na żywo imprezę z okazji podpisania ustawy o emeryturach. "Jak na Oscarach"

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

TVP Info relacjonowało na żywo imprezę z nietypowej okazji. To właśnie dziś Andrzej Duda podpisał ustawę o 13. emeryturach. Zrobił to w wyjątkowo spektakularnym stylu, na oczach nie tylko setek zebranych na arenie ale i tysięcy przed telewizorami.

Ustawa wprowadza 13. emeryturę na stałe. Wypłacane od tej pory cyklicznie świadczenie wyniesie tyle, ile najniższa emerytura do 1 marca danego roku. Dodatkowe, niecałe tysiąc złotych, które już za kilka dni pojawi się na kontach seniorów i seniorek, z pewnością poprawi ich komfort życia. Polska nadal przoduje w niechlubnych rankingach państw o najgorszych warunkach materialnych, na jakie liczyć mogą osoby starsze.

13. emerytury w stałej formie są częścią planu Prawa i Sprawiedliwości, związanego z seniorami i seniorkami. Nie ma wątpliwości, iż wybór akurat tej grupy społecznej, jako beneficjentki kolejnych programów socjalnych, zwyczajnie się partii opłaca. Osoby starsze stanowią bowiem lwią część jej elektoratu.

TVP emituje wyjątkową uroczystość

Jednym z dowodów tej politycznej świadomości może być rozmach, towarzyszący podpisaniu ustawy przez prezydenta. Andrzej Duda dokonał tego w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie.

Tłum w ciszy obserwował składanie podpisu przez Dudę. Tym, którzy nie mogli się znaleźć blisko sceny, pomagał wielki telebim, ukazujący prezydenta. Po ostentacyjnym wetknięciu na długopis skuwki przez Dudę, zebrani na arenie zaczęli krzyczeć "brawo" oraz "dziękujemy".

- Cieszę się z radości seniorów, ale cieszę się z tego, że tę radość widzą też młodzi, ci młodsi znacznie ode mnie, którym w przyszłości przyjdzie prowadzić polskie sprawy - mówił Andrzej Duda.

Reporter RMF FM, Patryk Michalski zauważył, że całe wydarzenie prowadziła dziennikarka TVP, Anna Popek.

 - Czy dobrze widziałem, że Anna Popek - „dziennikarka tvp” - prowadzi kampanijną imprezę prezydenta z podpisania trzynastej emerytury i jest to transmitowane w tv? - napisał na swoim Twitterze.

Sprawę opisała również "Gazeta Wyborcza", porównując uroczystość do rozdania Oscarów. Trudno nie odnieść podobnego wrażenia.

Tagi:

TVP InfoTVPAndrzej Duda

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >