wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP emituje na żywo imprezę z okazji podpisania ustawy o emeryturach. "Jak na Oscarach"

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

TVP Info relacjonowało na żywo imprezę z nietypowej okazji. To właśnie dziś Andrzej Duda podpisał ustawę o 13. emeryturach. Zrobił to w wyjątkowo spektakularnym stylu, na oczach nie tylko setek zebranych na arenie ale i tysięcy przed telewizorami.

Ustawa wprowadza 13. emeryturę na stałe. Wypłacane od tej pory cyklicznie świadczenie wyniesie tyle, ile najniższa emerytura do 1 marca danego roku. Dodatkowe, niecałe tysiąc złotych, które już za kilka dni pojawi się na kontach seniorów i seniorek, z pewnością poprawi ich komfort życia. Polska nadal przoduje w niechlubnych rankingach państw o najgorszych warunkach materialnych, na jakie liczyć mogą osoby starsze.

13. emerytury w stałej formie są częścią planu Prawa i Sprawiedliwości, związanego z seniorami i seniorkami. Nie ma wątpliwości, iż wybór akurat tej grupy społecznej, jako beneficjentki kolejnych programów socjalnych, zwyczajnie się partii opłaca. Osoby starsze stanowią bowiem lwią część jej elektoratu.

TVP emituje wyjątkową uroczystość

Jednym z dowodów tej politycznej świadomości może być rozmach, towarzyszący podpisaniu ustawy przez prezydenta. Andrzej Duda dokonał tego w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie.

Tłum w ciszy obserwował składanie podpisu przez Dudę. Tym, którzy nie mogli się znaleźć blisko sceny, pomagał wielki telebim, ukazujący prezydenta. Po ostentacyjnym wetknięciu na długopis skuwki przez Dudę, zebrani na arenie zaczęli krzyczeć "brawo" oraz "dziękujemy".

- Cieszę się z radości seniorów, ale cieszę się z tego, że tę radość widzą też młodzi, ci młodsi znacznie ode mnie, którym w przyszłości przyjdzie prowadzić polskie sprawy - mówił Andrzej Duda.

Reporter RMF FM, Patryk Michalski zauważył, że całe wydarzenie prowadziła dziennikarka TVP, Anna Popek.

 - Czy dobrze widziałem, że Anna Popek - „dziennikarka tvp” - prowadzi kampanijną imprezę prezydenta z podpisania trzynastej emerytury i jest to transmitowane w tv? - napisał na swoim Twitterze.

Sprawę opisała również "Gazeta Wyborcza", porównując uroczystość do rozdania Oscarów. Trudno nie odnieść podobnego wrażenia.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >