TVP poprowadziło uroczystość podpisania ustawy o emeryturach. Twitter/@patrykmichalskiŹródło: Twitter/@patrykmichalski
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Lutego 2020

TVP emituje na żywo imprezę z okazji podpisania ustawy o emeryturach. "Jak na Oscarach"

TVP Info relacjonowało na żywo imprezę z nietypowej okazji. To właśnie dziś Andrzej Duda podpisał ustawę o 13. emeryturach. Zrobił to w wyjątkowo spektakularnym stylu, na oczach nie tylko setek zebranych na arenie ale i tysięcy przed telewizorami.

Ustawa wprowadza 13. emeryturę na stałe. Wypłacane od tej pory cyklicznie świadczenie wyniesie tyle, ile najniższa emerytura do 1 marca danego roku. Dodatkowe, niecałe tysiąc złotych, które już za kilka dni pojawi się na kontach seniorów i seniorek, z pewnością poprawi ich komfort życia. Polska nadal przoduje w niechlubnych rankingach państw o najgorszych warunkach materialnych, na jakie liczyć mogą osoby starsze.

Nagła konferencja ministerstwa zdrowia. Nagła konferencja ministerstwa zdrowia. "Koronawirus prędzej czy później pojawi się w Polsce"Czytaj dalej

13. emerytury w stałej formie są częścią planu Prawa i Sprawiedliwości, związanego z seniorami i seniorkami. Nie ma wątpliwości, iż wybór akurat tej grupy społecznej, jako beneficjentki kolejnych programów socjalnych, zwyczajnie się partii opłaca. Osoby starsze stanowią bowiem lwią część jej elektoratu.

TVP emituje wyjątkową uroczystość

Jednym z dowodów tej politycznej świadomości może być rozmach, towarzyszący podpisaniu ustawy przez prezydenta. Andrzej Duda dokonał tego w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
2. Napad na sklep pod Warszawą. Bandyci zaatakowali ekspedientkę

Tłum w ciszy obserwował składanie podpisu przez Dudę. Tym, którzy nie mogli się znaleźć blisko sceny, pomagał wielki telebim, ukazujący prezydenta. Po ostentacyjnym wetknięciu na długopis skuwki przez Dudę, zebrani na arenie zaczęli krzyczeć "brawo" oraz "dziękujemy".

- Cieszę się z radości seniorów, ale cieszę się z tego, że tę radość widzą też młodzi, ci młodsi znacznie ode mnie, którym w przyszłości przyjdzie prowadzić polskie sprawy - mówił Andrzej Duda.

Reporter RMF FM, Patryk Michalski zauważył, że całe wydarzenie prowadziła dziennikarka TVP, Anna Popek.

 - Czy dobrze widziałem, że Anna Popek - „dziennikarka tvp” - prowadzi kampanijną imprezę prezydenta z podpisania trzynastej emerytury i jest to transmitowane w tv? - napisał na swoim Twitterze.

Sprawę opisała również "Gazeta Wyborcza", porównując uroczystość do rozdania Oscarów. Trudno nie odnieść podobnego wrażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  2. TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefon
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski