TVP przegrało w sądzie. Stacja będzie zmuszona ujawnić, ile wydała na film "Inwazja".. Wikimedia Commons/Roman Eugeniusz (Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0)Źródło: Wikimedia Commons/Roman Eugeniusz (Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Września 2020

Ogromna porażka TVP, sąd był bezlitosny. Na jaw wyjdzie tajemnica, którą skrzętnie ukrywali

TVP przegrało w sądzie. Publiczny nadawca odmówił upublicznienia informacji dotyczących kosztów produkcji film "Inwazja", wycelowanego w środowisko LGBT. Decyzję tę uchylił jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wskazuje "Gazeta Wyborcza".

"Inwazję" TVP wyemitowało na chwilę przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Film uderzający w środowisko LGBT pokazano w najlepszym czasie antenowym – tuż po "Wiadomościach", a w dodatku przed meczem polskiej reprezentacji, w którym nasza kadra zmierzyła się z Łotwą. Publikacją dokumentu publiczny nadawca chciał podkreślić zagrożenie, jakie nieść za sobą miała owa szkodliwa "ideologia". Narrację tę zaostrzono później, rzecz jasna, w trakcie minionych wyborów prezydenckich.

Syn Zenka Martyniuka okropnie obraził byłą żonę. Wyciągnął jej prywatne zdjęcie, fani oburzeniSyn Zenka Martyniuka okropnie obraził byłą żonę. Wyciągnął jej prywatne zdjęcie, fani oburzeniCzytaj dalej

TVP przegrało w sprawie "Inwazji"

Film natychmiast wywołał niemałe oburzenie w liberalnych środowiskach. Nic dziwnego. Dość powiedzieć, że osoby homoseksualne przyrównano w nim do pedofilów, a prof. Nalaskowski z Uniwersytetu w Toruniu, jak przypomina "Wyborcza", twierdził, jakoby gejom chodziło o "świeże mięsko". Nalaskowski jest ponadto autorem tekstu zatytułowanego "Wędrowni gwałciciele", skupiającego się na Marszach Równości.

Pieniądze miały trafić przede wszystkim do ofiar przestępstw i ich rodzin. Ostatecznie skorzystał Tadeusz RydzykPieniądze miały trafić przede wszystkim do ofiar przestępstw i ich rodzin. Ostatecznie skorzystał Tadeusz RydzykCzytaj dalej

Skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie złożyła Kampania Przeciw Homofobii. Warto zaznaczyć, że do KPH przed premierą "Inwazji" wysłano fałszywą wolontariuszkę. Ta miała mieć na wyposażeniu zamontowaną w okularach kamerę i prowokować członków organizacji do agresywnych słów. Następnie w materile wskazano, że KPH płaci swoim członkom za uczestnictwo w marszach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czołowy dziennikarz TVP Info ordynarnie o koleżance po fachu. Wytknęła mu kłamstwo
2. Chrupiąca skórka, oszałamiający aromat i mięciutkie wnętrze - idealne pieczone ziemniaki, nie ma lepszego przepisu
3. "Doda też zarabia ciałem". Przed premierą "Dziewczyn z Dubaju" piosenkarka poddana ostrej krytyce

Członkowie Kampanii Przeciw Homofobii apelowali o upublicznienie danych dotyczących kosztów wymierzonej w środowiska osób nieheteronormatywnych produkcji. TVP odmawiała jednak, wskazując na tajemnicę spółki. – Dziś warszawski sąd pozytywnie odniósł się jednak do stanowiska KPH. Sąd stanął po stronie jawności życia publicznego i transparentności wydatkowania środków publicznych, z których TVP jest finansowana. Zasady te stanowią fundament demokratycznego państwa prawnego zgodnie z przepisami Konstytucji RP – przekazał reprezentujący organizację radca prawny Jakub Turski, cytowany przez "GW". Dodał, że chodziło o to, by osoby LGBT miały "możliwość weryfikacji, w jaki sposób z ich pieniędzy realizowana jest przez TVP misja publiczna".

Przypomnijmy, że to niejedyny wniosek wycelowany w TVP w związku z opublikowaniem "Inwazji". Działania KPH mają również związek z ochroną dóbr osobistych. Do czasu rozstrzygnięcia sprawy sąd nakazał publicznemu nadawcy usunięcie filmu z serwisu YouTube, a ponadto zabronił jego rozpowszechniania przez okres jednego roku.

Masz konto w PKO BP? Bank pilnie ostrzega, w sekundę można stracić całe oszczędnościMasz konto w PKO BP? Bank pilnie ostrzega, w sekundę można stracić całe oszczędnościCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. Niepełnosprawny pan Kazimierz wypadł z wózka, podczas nagrań, o pomoc prosił zdecydowanie zbyt długo. Porażająca sprawa nagłośniona przez Polsat
  4. Po wejściu do mieszkania sprawdź jedną rzecz. Złodzieje mają nowy sposób
  5. Magdalena Ogórek wolałaby nie wspominać o starym nagraniu. Okrąża internet
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News