wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jacek Kurski znów zasiada na fotelu prezesa TVP? Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

24 Lipca 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

TVP znów będzie miało nowego/starego prezesa? Jacek Kurski wraca na fotel szefa i do pełnej władzy nad mediami publicznymi? Oficjalnie, obecnie będzie nadal pozostawał na stanowisku wiceprezesa oddelegowanego do kierowania całym przedsięwzięciem, a

Skąd taka decyzja? Okazuje się, że Rada Mediów Narodowych otrzymała tzw. zielone światło, czyli polityczną dyrektywę od partii rządzącej, aby powołać Jacka Kurskiego znów na prezesa telewizji publicznej.

TVP znów pod przewodnictwem Jacka Kurskiego?

Według doniesień "Onetu", Jacek Kurski marzył o ponownej posadzie w TVP, a jest to niejako nagrodą za zaangażowanie w kampanię prezydencką PiS. Od momentu wygranej przez Prawo i Sprawiedliowość od 2016 roku zmienił telewizję państwową, na niezwykle stronniczą. Wykorzystywał wszelkie programy do promocji PiS oraz walki z opozycją. Od programów informacyjnych po publicystyczne. Mówi się, że to właśnie dzięki temu PiS wygrało wszelkie możliwe wybory - ale są to tylko spekulacje.

Początek marca był głośny, ponieważ Andrzej Duda razem z prezesem PiS poddali dymisji Kurskiego - podaje Onet. Oficjalnie Rada Mediów Narodowych powołała Kurskiego ponownie na fotel szefa TVP na piątkowym posiedzeniu. Jak ustala "Onet", ma jednak do tego nie dojść, ale Łopiński udaje się własnie na urlop i czasowo telewizja zostanie przekazana pod wodze Jacka Kurskiego. Znów będzie to kolejnym etapem drastycznej zmiany, ponieważ Łopiński złożył rezygnację z zarządzania TVP i od 7 sierpnia - Kurski ma stać się p.o. prezesem TVP. Ostatnim etapem formalnym będzie powołanie Kurskiego przez RMN na prezesa mediów publicznych.

Nie da się ukryć, że kampania prezydencka Andrzeja Dudy była wspierana przez media publicznie, jednocześnie zwalczając kontrkandydata, Rafała Trzaskowskiego. Jak podaje Onet, to tylko umocniło pozycję Kurskiego wśród partii rządzącej. Podobno Kurski miał nawet liczyć na awans w ramach tzw. "nowego rozdania rządowego". Wielu doszukuje się również sensu w ataku skierowanym przez media publiczne w premiera, Mateusza Morawieckiego. Powyborcze "Wiadomości" pamięta chyba każdy, zresztą nie od dziś wiadomo, że z szefem rządu Kurskiemu nie układa się zbyt dobrze.

Źródło: [Onet]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >