TVP orędzie. PxfuelŹródło: Pxfuel
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Kwietnia 2020

Dyskretny cios w TVP. O 20 widzowie zobaczą specjalne orędzie

TVP udostępni swój czas antenowy Tomaszowi Grodzkiemu. Jako Marszałek Senatu wygłosi on orędzie w sprawie prac izby wyższej nad wyborami korespondencyjnymi. Wszystko wydarzy się w piątek o godzinie 20-stej.

Izba wyższa polskiego parlamentu, którą jest Senat, od ostatnich wyborów nazywana jest "bezpiecznikiem" dla polskiej demokracji. Wynika to z faktu, że większość mandatów senackich objęli przedstawiciele opozycyjnych ugrupowań. W wyniku rozmów udało im się wyznaczyć kandydata Platformy Obywatelskiej Tomasza Grodzkiego do pełnienia funkcji Marszałka Senatu. Postanowił on skorzystać ze swojego przywileju i zaplanować kolejne orędzie, które zobaczymy na antenie telewizji publicznej.

TVP: Co zobaczymy w orędziu Grodzkiego?

Wśród wielu konfliktów trawiących Polskę możemy wyłonić te, które najbardziej odbijają się na naszym życiu. Jest nim na przykład kwestia wyborów oraz sposobu ich organizacji. Sprawa ta podzieliła nie tylko partie opozycyjne, ale też obóz władzy. Skutkowało to między innymi podaniem się do dymisji wicepremiera Jarosława Gowina. Prawo i Sprawiedliwość prze do głosowania, chcąc zorganizować je 10 maja drogą korespondencyjną. Pomysł ten komentowało wielu ekspertów, w tym specjaliści z WHO. Propozycja głosowania "zdalnego" trafiła do Senatu, gdzie rozpatrywana będzie pod czujnym okiem Marszałka Grodzkiego. To właśnie w tej sprawie zabierze głos w swoim wystąpieniu. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po tygodniach rodzinnej tragedii Kasia Kowalska pokazała nowe zdjęcia. Poruszą najtwardsze serca
2. Niewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemii

Możliwe, że Marszałek powtórzy w TVP swoje stanowisko, w którym zdecydował, że Senat nie ma zamiaru dokonywać blokady prac parlamentu. Podkreślił on jednak, że ma zamiar osobiście przypilnować tego, żeby prace nad projektem o wyborach korespondencyjnych rozpatrzyć jak najstaranniej. Tomasz Grodzki ma na to aż 30 dni, swoje orędzie wygłosi na antenie TVP już w piątek o godzinie 20-stej. Jak wiadomo, Telewizja Polska nigdy nie pozostawała mu sprzyjającą. Marszałek ma jednak pełne prawo, aby na antenie zwrócić się do wszystkich Polek i Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
  2. Kierowca musi prowadzić z maseczką na twarzy? Jego pasażerowie mogą zostać wylegitymowani
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media

Źródło: Twitter / Senat RP