wtv.pl
TVP orędzie

Pxfuel

Dyskretny cios w TVP. O 20 widzowie zobaczą specjalne orędzie

24 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP udostępni swój czas antenowy Tomaszowi Grodzkiemu. Jako Marszałek Senatu wygłosi on orędzie w sprawie prac izby wyższej nad wyborami korespondencyjnymi. Wszystko wydarzy się w piątek o godzinie 20-stej.

Izba wyższa polskiego parlamentu, którą jest Senat, od ostatnich wyborów nazywana jest "bezpiecznikiem" dla polskiej demokracji. Wynika to z faktu, że większość mandatów senackich objęli przedstawiciele opozycyjnych ugrupowań. W wyniku rozmów udało im się wyznaczyć kandydata Platformy Obywatelskiej Tomasza Grodzkiego do pełnienia funkcji Marszałka Senatu. Postanowił on skorzystać ze swojego przywileju i zaplanować kolejne orędzie, które zobaczymy na antenie telewizji publicznej.

TVP: Co zobaczymy w orędziu Grodzkiego?

Wśród wielu konfliktów trawiących Polskę możemy wyłonić te, które najbardziej odbijają się na naszym życiu. Jest nim na przykład kwestia wyborów oraz sposobu ich organizacji. Sprawa ta podzieliła nie tylko partie opozycyjne, ale też obóz władzy. Skutkowało to między innymi podaniem się do dymisji wicepremiera Jarosława Gowina. Prawo i Sprawiedliwość prze do głosowania, chcąc zorganizować je 10 maja drogą korespondencyjną. Pomysł ten komentowało wielu ekspertów, w tym specjaliści z WHO. Propozycja głosowania "zdalnego" trafiła do Senatu, gdzie rozpatrywana będzie pod czujnym okiem Marszałka Grodzkiego. To właśnie w tej sprawie zabierze głos w swoim wystąpieniu. 

Możliwe, że Marszałek powtórzy w TVP swoje stanowisko, w którym zdecydował, że Senat nie ma zamiaru dokonywać blokady prac parlamentu. Podkreślił on jednak, że ma zamiar osobiście przypilnować tego, żeby prace nad projektem o wyborach korespondencyjnych rozpatrzyć jak najstaranniej. Tomasz Grodzki ma na to aż 30 dni, swoje orędzie wygłosi na antenie TVP już w piątek o godzinie 20-stej. Jak wiadomo, Telewizja Polska nigdy nie pozostawała mu sprzyjającą. Marszałek ma jednak pełne prawo, aby na antenie zwrócić się do wszystkich Polek i Polaków.

Źródło: Twitter / Senat RP

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >