wtv.pl > Polska > Dyskretny cios w TVP. O 20 widzowie zobaczą specjalne orędzie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:45

Dyskretny cios w TVP. O 20 widzowie zobaczą specjalne orędzie

TVP orędzie
Pxfuel

Izba wyższa polskiego parlamentu, którą jest Senat, od ostatnich wyborów nazywana jest "bezpiecznikiem" dla polskiej demokracji. Wynika to z faktu, że większość mandatów senackich objęli przedstawiciele opozycyjnych ugrupowań. W wyniku rozmów udało im się wyznaczyć kandydata Platformy Obywatelskiej Tomasza Grodzkiego do pełnienia funkcji Marszałka Senatu. Postanowił on skorzystać ze swojego przywileju i zaplanować kolejne orędzie, które zobaczymy na antenie telewizji publicznej.

TVP: Co zobaczymy w orędziu Grodzkiego?

Wśród wielu konfliktów trawiących Polskę możemy wyłonić te, które najbardziej odbijają się na naszym życiu. Jest nim na przykład kwestia wyborów oraz sposobu ich organizacji. Sprawa ta podzieliła nie tylko partie opozycyjne, ale też obóz władzy. Skutkowało to między innymi podaniem się do dymisji wicepremiera Jarosława Gowina. Prawo i Sprawiedliwość prze do głosowania, chcąc zorganizować je 10 maja drogą korespondencyjną. Pomysł ten komentowało wielu ekspertów, w tym specjaliści z WHO. Propozycja głosowania "zdalnego" trafiła do Senatu, gdzie rozpatrywana będzie pod czujnym okiem Marszałka Grodzkiego. To właśnie w tej sprawie zabierze głos w swoim wystąpieniu. 

Możliwe, że Marszałek powtórzy w TVP swoje stanowisko, w którym zdecydował, że Senat nie ma zamiaru dokonywać blokady prac parlamentu. Podkreślił on jednak, że ma zamiar osobiście przypilnować tego, żeby prace nad projektem o wyborach korespondencyjnych rozpatrzyć jak najstaranniej. Tomasz Grodzki ma na to aż 30 dni, swoje orędzie wygłosi na antenie TVP już w piątek o godzinie 20-stej. Jak wiadomo, Telewizja Polska nigdy nie pozostawała mu sprzyjającą. Marszałek ma jednak pełne prawo, aby na antenie zwrócić się do wszystkich Polek i Polaków.

Źródło: Twitter / Senat RP

Tagi: Senat TVP
Powiązane