TVP w czasach pandemii nie zawodzi.. TVP 2/screenŹródło: TVP 2/screen
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Marca 2020

TVP uczy Polki i Polaków, jak klękać przed telewizorem w trakcie mszy. O co chodzi?

TVP w czasach pandemii nie zawodzi. Stacja podczas programu "Pytanie na śniadanie" postanowiła wziąć na warsztat temat mszy transmitowanych w telewizji. Chcieli rozwiać wszelkie kluczowe pytania i wątpliwości widzów oraz wiernych. Jednym z poruszonych przez prowadzących problemów była kwestia klękania przed telewizorem podczas mszy. Powinno się to robić czy nie? Głos w tej sprawie zabrał ksiądz, który był gościem programu.

Dość frustrujący jest fakt, że to właśnie na tego typu programy Telewizji Polskiej poszło 2 mld zł od rządu. Zagadka czy powinniśmy klękać przed telewizorem w trakcie nadawanej mszy świętej i porady jak to robić oraz wszelkie pytania z tym związane, zostały wyjaśnione podczas porannego programu śniadaniowego. Na pytania zadawane przez prowadzących odpowiedział ksiądz. Jak się z tym czujecie?

Krystyna Pawłowicz powraca w mocnym stylu. Oburzające słowa byłej posłankiKrystyna Pawłowicz powraca w mocnym stylu. Oburzające słowa byłej posłankiCzytaj dalej

TVP w czasach pandemii uczy klękania przed telewizorem w trakcie mszy. Czy i jak to robić? "Nic nie stoi na przeszkodzie"

Jeden z poruszonych wątków w niedzielnym materiale programu "Pytanie na śniadanie" dotyczył tego, jak zachowywać się podczas oglądania mszy w telewizji. W studiu gościł ksiądz, który odpowiadał na pytania Marzeny Rogalskiej i Tomasza Kammela. Jedno z zadawanych pytań podejmowało tematu, czy powinniśmy klękać przed telewizorem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 58-latek uciekł z kwarantanny. Policjanci po kilku godzinach znaleźli go w strasznym stanie, zadziwiająca historia
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

– Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby normalnie w domu powtarzać gesty wykonywane normalnie na mszy świętej. (…) Ważnym elementem jest to, na ile jesteśmy zjednoczeni duchowo z tym, co oglądamy – wyjaśniał kapłan w programie śniadaniowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: natemat.pl