TVP. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Sierpnia 2020

Ogromna awaria w TVP, spaliły się serwery. "Emisja zagrożona", internauci komentują

TVP przeszło awarię. Skala problemu mogła wymusić na władzach stacji zmianę sposobu prowadzenia emisji. Nieoficjalne informacje na ten temat, jako jeden z pierwszych podał "Onet". Stacja odniosła się już do sprawy, ale internauci pozostali nieustępliwi.

Prowadzenie jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce wiąże się z niemałym wyzwaniem. Zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych dziennikarzy to nic w porównaniu z koordynacją emisji reklam oraz programów. Nieoficjalne doniesienia medialne zostały potwierdzone przez władze stacji. 

Obiad w 15 minut? Przedstawiamy ekspresowe przepisy na przepyszne dania, które wykona każdyObiad w 15 minut? Przedstawiamy ekspresowe przepisy na przepyszne dania, które wykona każdyCzytaj dalej

TVP przechodzi przez poważne problemy. Doszło do spalenia serwerów?

Początkowo "Onet" wskazywał, że zgodnie z nieoficjalną wiedzą doszło do nagłego spalenia się serwerów. Jeden z pracowników TVP tłumaczy, że w ciągu chwili wyłączyły się wszystkie komputery. Zabezpieczenie miały nie udźwignąć problemu. Spalone serwery mogły wymusić na TVP przejście na tak zwaną emisję ręczną. Szczególny problem stanowi wtedy zarządzanie wyświetlanymi reklamami. Portal "Onet" wyjaśniał, że serwerownia to najważniejsze pomieszczenie dla każdej stacji. To właśnie tam programy wspólnie z blokami reklamowymi są wgrywane do specjalnych komputerów. 

O czym milczy Agnieszka Woźniak-Starak. Kilka faktów, które mogą być zaskoczeniem dla wieluO czym milczy Agnieszka Woźniak-Starak. Kilka faktów, które mogą być zaskoczeniem dla wieluCzytaj dalej

Władze Telewizji Polskiej po pierwszych utrudnieniach dotyczących funkcjonowania strony internetowej zadeklarowały, że zajście jest jedynie chwilowe. "Onet" przedstawiał nieco inne informacje. Według redaktorów prace nad naprawieniem usterek były prowadzone w nocy. Tłumaczą, że doniesienia o awarii zostały potwierdzone przez pracowników TVP. - W jednej chwili cała sieć administracyjna siadła. Komputery nagle nam się wyłączyły - zdradzał jeden z rozmówców medium.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Premier Morawiecki jest wstrząśnięty. Nie miał wyboru, pilna decyzja
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

Stacja odniosła się do awarii. - Mamy chwilowe problemy z zasilaniem wywołane działaniem firmy zewnetrznej. Przepraszamy za utrudnienia. Działamy energicznie, by je usunąć - poinformowano na oficjalnym fanpage`u tvp.info.

Całe zdarzenia wywołało reakcję internautów. Nie zabrakło też ironicznych porównań do awarii, jaka miała miejsce w warszawskiej Czajce. 

TVP awaria

TVP awaria

TVP awaria

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Pilne ostrzeżenia w bankach. Może nie być dostępu do pieniędzy
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Przyłapali parę czekającą na pociąg, jest zdjęcie. Szczyt wszystkiego, jak im nie wstyd?

Źródło: [Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!