wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ogromna awaria w TVP, spaliły się serwery. "Emisja zagrożona", internauci komentują

22 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP przeszło awarię. Skala problemu mogła wymusić na władzach stacji zmianę sposobu prowadzenia emisji. Nieoficjalne informacje na ten temat, jako jeden z pierwszych podał "Onet". Stacja odniosła się już do sprawy, ale internauci pozostali nieus

Prowadzenie jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce wiąże się z niemałym wyzwaniem. Zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych dziennikarzy to nic w porównaniu z koordynacją emisji reklam oraz programów. Nieoficjalne doniesienia medialne zostały potwierdzone przez władze stacji. 

TVP przechodzi przez poważne problemy. Doszło do spalenia serwerów?

Początkowo "Onet" wskazywał, że zgodnie z nieoficjalną wiedzą doszło do nagłego spalenia się serwerów. Jeden z pracowników TVP tłumaczy, że w ciągu chwili wyłączyły się wszystkie komputery. Zabezpieczenie miały nie udźwignąć problemu. Spalone serwery mogły wymusić na TVP przejście na tak zwaną emisję ręczną. Szczególny problem stanowi wtedy zarządzanie wyświetlanymi reklamami. Portal "Onet" wyjaśniał, że serwerownia to najważniejsze pomieszczenie dla każdej stacji. To właśnie tam programy wspólnie z blokami reklamowymi są wgrywane do specjalnych komputerów. 

Władze Telewizji Polskiej po pierwszych utrudnieniach dotyczących funkcjonowania strony internetowej zadeklarowały, że zajście jest jedynie chwilowe. "Onet" przedstawiał nieco inne informacje. Według redaktorów prace nad naprawieniem usterek były prowadzone w nocy. Tłumaczą, że doniesienia o awarii zostały potwierdzone przez pracowników TVP. - W jednej chwili cała sieć administracyjna siadła. Komputery nagle nam się wyłączyły - zdradzał jeden z rozmówców medium.

Stacja odniosła się do awarii. - Mamy chwilowe problemy z zasilaniem wywołane działaniem firmy zewnetrznej. Przepraszamy za utrudnienia. Działamy energicznie, by je usunąć - poinformowano na oficjalnym fanpage`u tvp.info.

Całe zdarzenia wywołało reakcję internautów. Nie zabrakło też ironicznych porównań do awarii, jaka miała miejsce w warszawskiej Czajce. 

Źródło: [Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >