TVP szturmuje siedzibę Strajku Kobiet. twitter.com/bartstaszewski
Źródło: twitter.com/bartstaszewski
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Listopada 2020

Dziennikarka TVP próbowała wtargnąć do siedziby Strajku Kobiet. Ochroniarz musiał siłą ją powstrzymać

TVP w jednym ze swoich programów wyemitowała wczoraj nagranie przedstawiające próbę przedostania się na teren siedziby Strajku Kobiet dziennikarki państwowej telewizji. Choć ochroniarz wielokrotnie przekonywał, że kobieta nie może wejść do środka i groził wezwaniem policji, reporterka postanowiła siłą "przebić się" przez mężczyznę. Reakcja była stanowcza i błyskawiczna. Prowadzący program TVP Michał Rachoń nie wyglądał na zadowolonego...

Wczoraj w programie "Minęła 20" na TVP Info mogliśmy zobaczyć nagranie przedstawiające próbę wtargnięcia dziennikarki rządowej telewizji na teren siedziby Strajku Kobiet. Choć Marta Lempart wielokrotnie podkreślała, że nie zamierza rozmawiać z pracownikami TVP, reporterka za wszelką cenę chciała wejść na teren należący do organizacji. Gdy zdecydowała się użyć siły, została powstrzymana przez pilnującego porządku ochroniarza.

Były mąż obecnej żony Jacka Kurskiego został zatrudniony w TVP? Telewizja nie odpowiada na pytania dzienikarzyByły mąż obecnej żony Jacka Kurskiego został zatrudniony w TVP? Telewizja nie odpowiada na pytania dzienikarzyCzytaj dalej

TVP szturmuje siedzibę Strajku Kobiet

Wczoraj w Warszawie odbywała się kolejna już manifestacja Strajku Kobiet - organizacji zrzeszającej Polki walczące o podstawowe prawa człowieka. Demonstracje są wynikiem postanowienia Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. Pod koniec ubiegłego miesiąca podjęto decyzję w myśl której uznano aborcję embriopatologiczną za niezgodną z polskim prawem.

Wczorajszy protest to zaledwie jeden z wielu odbywających się już od wielu tygodni na ulicach polskich miast. Był jednak wyjątkowy, ponieważ miał miejsce pod budynkiem Sejmu. Po godz. 18 przy ul. Wiejskiej zaczęły gromadzić się tysiące uczestników.

Anita Werner nie powstrzymała swojego rozmówcy na czas. Na dziennikarkę spadły gromyAnita Werner nie powstrzymała swojego rozmówcy na czas. Na dziennikarkę spadły gromyCzytaj dalej

Wcześniej, o godz. 13 w siedzibie Strajku Kobiet odbyła się konferencja prasowa prowadzona przez przedstawicielki organizacji. Choć Marta Lempart wiele razy zaznaczała, że redakcja TVP nie jest tam mile widziana, dziennikarze państwowe telewizji postanowili mimo wszystko wziąć udział w wydarzeniu.

Pracownicy TVP nie zostali wpuszczeni do środka, choć przemocą próbowali wtargnąć do siedziby. Zostali jednak powstrzymani przez ochroniarza, a nagranie z incydentu posłużyło państwowym mediom do manipulacji faktami, które prowadzący program Michał Rachoń przedstawił jako "atak na dziennikarzy".

Manipulacja TVP

Podczas programu "Minęła 20" prowadzonego przez byłego rzecznika prasowego sopockiego biura PiS Michała Rachonia, wyemitowano nagranie z wczorajszego zajścia w siedzibie Strajku Kobiet. Dziennikarka TVP chcąc przedrzeć się na teren należący do organizacji, próbowała przekonać ochroniarza do wpuszczenia jej na konferencję.

Swoje racje argumentowała faktem, że "wydarzenie jest udostępnione na profilach w internecie". Nie mogła zrozumieć, że siedziba Strajku Kobiet to teren prywatny i jego właściciel ma prawo do niewyrażenia zgody na wejście na miejsce osób niepożądanych. Chaotyczne tłumaczenia dziennikarki TVP nie zrobiły wrażenia na ochroniarzu, który pilnował drzwi. Grzecznie prosił reporterkę o oddalenie się z miejsca, mówiąc że w przeciwnym razie zmuszony będzie do wezwania policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Nie wszyscy artyści rzucili się na dotacje. Słynny muzyk wyjechał z kraju za chlebem
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Bezsilna pracownica TVP postanowiła więc użyć siły i "przepchnąć" ochroniarza, napierając na niego ciałem i przekraczając próg siedziby Strajku Kobiet. Mężczyzna zareagował błyskawicznie i wyprowadził dziennikarkę za drzwi. To nie spodobało się jednak Michałowi Rachoniowi, który w TVP Info przedstawił zdarzenie w następujących słowach:

"Reporterka TVP Info została jednak brutalnie fizycznie zaatakowana (...) przemocy względem naszej dziennikarki użył specjalnie wezwany do tego celu mężczyzna, który rzucił się na naszą koleżankę redakcyjną" - grzmiał Rachoń na antenie TVP.

Podczas programu na żywo Grabowski dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Zareagował w najmniej spodziewany sposóbPodczas programu na żywo Grabowski dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Zareagował w najmniej spodziewany sposóbCzytaj dalej

Jak wyglądała cała sytuacja możecie przekonać się oglądając nagranie poniżej. Komentujący wczorajszy program TVP Info internauci mają zdecydowane wątpliwości co do tego "kto na kogo się rzucił".

Zdjęcie wyróżniające to screen nagrania pochodzącego z programu TVP "Minęła 20" zamieszczonego na Twitterze przez użytkownika Bart Staszewski (twitter.com/BartStaszewski)

źródło: twitter.com/BartStaszewski, tvp.info

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
  2. Lepsze niż chipsy i frytki razem wzięte. Doskonały przepis na chrupiące pieczone ziemniaki
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Wszyscy myśleli, że nie żyje. Wyciekło jednak zdjęcie, które zmieniło wszystko. Księżniczka Tajlandii ma smutną historię
  7. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone