wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziś TVP wolałoby zapomnieć o swoim kontrowersyjnym materiale. Pandemia zmieniła opinię dziennikarzy?

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

TVP wielokrotnie organizowała nagonki na wszystkich, którzy ośmielili się wystąpić przeciwko rządowi. Nie inaczej było w przypadku lekarzy podczas protestu rezydentów pod koniec 2017 roku.

W październiku 2017 roku rezydenci medyczni w Polsce zorganizowali akcję protestacyjną. Lekarze zdecydowali się wtedy na głodówkę oraz wypowiedzenie klauzuli opt-out, która umożliwiała im pracę w wielu miejscach. Protest zakończył się podpisaniem porozumienia z Ministerstwem Zdrowia, lecz wcześniej na służbę zdrowia wylano ogromne wiadro pomyj.

TVP organizuje sondę

Do ataku na lekarzy oddelegowano m.in. Łukasza Sitka, specjalistę od tego typu akcji. Szersza publika poznała dziennikarza przy okazji wojny telewizji rządowej z tragicznie zmarłym prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem. Sitek wielokrotnie organizował swego rodzaju rajdy za prezydentem, podczas których w napastliwy sposób zadawał mu pytania z tezą, mające na celu zdyskredytować włodarza miasta. 

W przypadku lekarzy natomiast, pracownik telewizji postawił na sondy. Chcąc pokazać, że żądania lekarzy rezydentów są bezsadane pytał ludzi na warszawskich ulicach czy lekarze w Polsce "klepią biedę". W materiale wyemitowano jedynie odpowiedzi zaprzeczające. Co bohaterowie sondy sądzili o innych postulatach rezydentów, na przykład na temat zwiększenia nakładów na służbę zdrowia? Tego z materiału się nie dowiemy, ponieważ nikt takiego pytania nie zadał. 

Błyskotliwa kariera Łukasza Sitka w telewizji polskiej zakończyła się w październiku 2019 roku. wspaniałą passę przerwał Sąd Rejonowy w Gdyni, skazując go na pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 2,5 tys. zł grzywny i 8 tys. zł nawiązki za znieważenie policjanta, kierownika pociągu i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei w lutym 2019 roku. Sytuacja miała miejsce w pociągu Pendolino, który szykował się do odjazdu z Gdyni do Krakowa. Z doniesień mediów wynika, że, pracownik TVP wszedł do wagonu bez biletu. Gdy został poinformowany, że będzie musiał uiścić opłatę dodatkową, miał zacząć się awanturować.  Doszło do szarpaniny, Sitek zaczął więc grozić wezwanym na miejsce policjantom i funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei. Powoływał się na swojego pracodawcę. Odprowadzono go na posterunek SOK.

Źródło: Wirtualne media

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >