tvp. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 15 Kwietnia 2020

TVP znalazło sobie nowego kozła ofiarnego. Jest nim ceniony specjalista, który sprzeciwił się narracji telewizji

TVP nie bez powodu nazywane jest "Telewizją rządową" i oskarżane o konsekwentne urządzanie nagonek na wszystkich, którzy nie zgadzają się z tym co Prawo i Sprawiedliwość uważa za słuszne. Nie ominęło to również bardzo zasłużonego dla polskiej medycyny profesora Krzysztofa Simona.

Prof. Simon jest jednym z najbardziej uznanych ekspertów z dziedziny chorób zakaźnych w Polsce. W ostatnim czasie zyskał również olbrzymią sympatię telewidzów z powodu swojej bezpośredniości w przekazywaniu informacji na temat panującej epidemi. Jednak profesor nie szczędzi krytyki niektórym z decyzji polskiego rządu, a to w telewizji rządowej zbrodnia niewybaczalna.

TVP atakuje lekarza

Profesor Simon oskarżył rząd, że nie przygotował Polski do epidemii. Jak stwierdził, widać było zaniedbania, przede wszystkim w kwestii zaopatrzenia w sprzęt. Na odpowiedź rządowych mediów nie musiał długo czekać. Błyskawicznie wypominano mu, że sam w styczniu twierdził że zagrożenie epidemią jest minimalne i wybierał się do Chin. Telewizja Polska zrównuje zatem stanowisko rządu, dysponującego m.in. Agencją Wywiadu (która podobno od dawna ostrzegała rząd o zbliżającym się zagrożeniu) z opinią lekarza, dysponującego co najwyżej medialnymi doniesieniami, zafałszowanymi w tamtym czasie przez komunistyczne władze ChRL. 

Portal tvp.info posunął się nawet do tego by z premedytacją "wykropkowywać" wszystkie momenty gdy podcza wypowiedzi profesorowi zdarzało się przerywać ciszę fonetyczną. Ciekawe, że nie cytują w ten sam sposób redaktora naczelnego portalu - uważającego się za dziennikarza Samuela Pereirę - który słynie z takiego formułowania zdań, że '''yyyyy" jest tam zdecydowanie najczęściej występującym dźwiękiem. 

Na koniec, kilka informacji biograficznych. Niestety, choć chciałbym móc porównać biografię profesora z autorem artykułu w portalu telewizji rządowej, po długich poszukiwaniach musiałem się poddać, gdyż nie udało mi się znaleźć żadnych informacji an temat "RAF, ŁZ" - bo tak podpisał się autor. Jeśli zaś chodzi o profesora nauk medycznych, Krzysztofa Simona to mówimy o światowej klasy ekspercie z dziedziny chorób zakaźnych. Przepracował dzisiątki lat, badając i lecząc schorzenia takie jak HIV czy zapalenie wątroby typu C. Po uzyskaniu tytułu profesora pracował na Akademii Medycznej (późniejszym Uniwersytecie Medycznym) im. Piastów Śląskich na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego w Katedrze i Klinikce Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych, później zaś na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym, gdzie był kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii.