wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP relacjonowało mszę, nagle z ambony padły zdumiewające słowa. Szykuje się potężny konflikt

13 Września 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

TVP, jak i pozostałe, prorządowe media, będzie miało ciężki orzech do zgryzienia. Niepozorny projekt ustawy może doprowadzić do napięcia na linii obóz rządzący - kościół katolicki. Jaką narrację w obliczu konfliktu przyjmie Telewizja Polska?

Przypomnijmy, że z inicjatywy Forum Młodych PiS, niebawem do Sejmu trafi "Piątka dla zwierząt". Firmowany przez samego prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego pakiet rozwiązań, zakazuje m.in. prowadzenia hodowli futrzarskich, czy wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

Niepozorny projekt, godzącej większość opozycji ustawy, może doprowadzić do konfliktu obozu rządzącego, z jego największym, dotychczasowym sojusznikiem - kościołem katolickim i imperium Tadeusza Rydzyka. Lobby futrzarskie jest bowiem systematycznie promowane w mediach redemptorysty i cieszy się wsparciem niektórych hierarchów.

TVP relacjonuje mszę. Nagle metropolita mówi coś niespodziewanego

Ciepłej relacji między bogacącymi się na cierpieniu niewinnych istot "przedsiębiorców" i klerem, dowodzić tego może nagranie uroczystej mszy świętej, odprawionej z okazji III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni polskiej wsi". Zwłaszcza, że z ambony nie przemawiał byle kapłan, a arcybiskup Stanisław Gądecki.

- Miłosierny stwórca wysłuchał modlitw rolników i ostatecznie prace polowe zakończyły się bardzo dobrymi zbiorami, za które trzeba Bogu dziękować - mówił metropolita, po czym niespodziewanie dodał: - Natomiast w świetle ostatnich wydarzeń, to nie chciałbym być w skórze ministra.

Słowa abp Gądeckiego zostały jednoznacznie odebrane, jako groźba, skierowana w stronę rządu, krzyżującego plany okrutnemu przemysłowi. - Trochę śmiesznie, trochę strasznie. Lobby futerkowe w kościele w sile - skomentowała na Twitterze fragment kazania Monika Pawłowska, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy.

Na końcu fragmentu udostępnionego przez posłankę, widzimy ministra rolnictwa, nerwowo rozglądającego się po słowach metropolity. Scena została wyemiotwana przez TVP. Trudno ocenić, jaką retorykę przyjmie teraz państwowy nadawca. Pewne pozostaje tylko, że przed Jackiem Kurskim trudne zadanie.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >