TVP. TVP Info screen
Źródło: TVP Info screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Września 2020

TVP relacjonowało mszę, nagle z ambony padły zdumiewające słowa. Szykuje się potężny konflikt

TVP, jak i pozostałe, prorządowe media, będzie miało ciężki orzech do zgryzienia. Niepozorny projekt ustawy może doprowadzić do napięcia na linii obóz rządzący - kościół katolicki. Jaką narrację w obliczu konfliktu przyjmie Telewizja Polska?

Przypomnijmy, że z inicjatywy Forum Młodych PiS, niebawem do Sejmu trafi "Piątka dla zwierząt". Firmowany przez samego prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego pakiet rozwiązań, zakazuje m.in. prowadzenia hodowli futrzarskich, czy wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Czytaj dalej

Niepozorny projekt, godzącej większość opozycji ustawy, może doprowadzić do konfliktu obozu rządzącego, z jego największym, dotychczasowym sojusznikiem - kościołem katolickim i imperium Tadeusza Rydzyka. Lobby futrzarskie jest bowiem systematycznie promowane w mediach redemptorysty i cieszy się wsparciem niektórych hierarchów.

TVP relacjonuje mszę. Nagle metropolita mówi coś niespodziewanego

Ciepłej relacji między bogacącymi się na cierpieniu niewinnych istot "przedsiębiorców" i klerem, dowodzić tego może nagranie uroczystej mszy świętej, odprawionej z okazji III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni polskiej wsi". Zwłaszcza, że z ambony nie przemawiał byle kapłan, a arcybiskup Stanisław Gądecki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Lara Gessler podzieliła się radosną informacją i pokazała intymne zdjęcie. Na reakcję jej mamy nie trzeba było długo czekać

- Miłosierny stwórca wysłuchał modlitw rolników i ostatecznie prace polowe zakończyły się bardzo dobrymi zbiorami, za które trzeba Bogu dziękować - mówił metropolita, po czym niespodziewanie dodał: - Natomiast w świetle ostatnich wydarzeń, to nie chciałbym być w skórze ministra.

Byli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachByli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachCzytaj dalej

Słowa abp Gądeckiego zostały jednoznacznie odebrane, jako groźba, skierowana w stronę rządu, krzyżującego plany okrutnemu przemysłowi. - Trochę śmiesznie, trochę strasznie. Lobby futerkowe w kościele w sile - skomentowała na Twitterze fragment kazania Monika Pawłowska, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy.

Na końcu fragmentu udostępnionego przez posłankę, widzimy ministra rolnictwa, nerwowo rozglądającego się po słowach metropolity. Scena została wyemiotwana przez TVP. Trudno ocenić, jaką retorykę przyjmie teraz państwowy nadawca. Pewne pozostaje tylko, że przed Jackiem Kurskim trudne zadanie.

Nieludzkie, robił ze szczeniakiem okropne rzeczy. Zwierzę przed śmiercią uratowała przypadkiem rodzina, potrzebna pomocNieludzkie, robił ze szczeniakiem okropne rzeczy. Zwierzę przed śmiercią uratowała przypadkiem rodzina, potrzebna pomocCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od września nowe limity dotyczące emerytury. Po przekroczeniu mogą ci nawet zabrać pieniądze
  2. Będzie nowe obostrzenie dla wszystkich Polaków. Decyzja ma zapaść na dniach
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę