TVP zataiło połowę treści wyroku sądu. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Lutego 2020

TVP pochwaliło się wyrokiem ws. swojej dziennikarki. Problem w tym, że pokazali tylko jego połowę

TVP przekazało informacje dotyczące wyroku sądu w sprawie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz dziennikarki Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej. Telewizja Polska zataiła jednak połowę informacje, informują przedstawiciele OMZRiK.

"TAK WYGLĄDA "PRAWDA" W WYDANIU TVP", czytamy na facebookowym profilu Ośrodka. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, która uprzednio została skazana za rozpowszechnianie fałszywych informacji, publicznie ogłosiła, że wygrała proces z OMZRiK. W ślad za nią poszła Telewizja Polska.

"Ciąg dalszy problemów Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Lewicowa fundacja przegrała proces o pomówienie, który wytoczyła mu redaktor naczelna portalu Dzień Dobry Białystok Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. OMZRiK będzie musiał ją przeprosić. To pierwszy przypadek w Polsce, kiedy sąd nie uznał tłumaczenia fundacji, która nie chce się przyznać do prowadzenia fanpage'a", czytamy na stronie internetowej TVP Info.

Przedstawiciele OMZRiK informują jednak, że to jedynie połowa historii.

80-letnie małżeństwo zostało oszukane na 200 tys. złotych. Ostrzegamy wszystkich80-letnie małżeństwo zostało oszukane na 200 tys. złotych. Ostrzegamy wszystkichCzytaj dalej

TVP: "ciąg dalszy problemów OMZRiK"

Na Facebooku Ośrodka czytamy, że zarówno TVP, jak i wspomniana dziennikarka "w swoich materiałach posługiwali się wyrokiem, który w połowie został zasłonięty".

 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska na Facebooku

OMZRiK zamieścił ukrytą przez obie strony część wyroku sądu pierwszej instancji. Sąd w Białymstoku zasądził bowiem konieczność przeprosin ze strony dziennikarki:

"Ja, Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska przepraszam Fundację Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie za treść artykułów...ktorych jestem autorką i które opublikowałam na portalu Dzień Dobry Białystok. Oświadczam, że w treści artykułów bezpodstawnie pomawiałam Ośrodek, poświadczałam nieprawdę na jego temat, a podawanych przeze mnie informacji nigdy nie skonfrontowałam z jakimikolwiek zapytaniami pracowników sprzeniewierzając się jednocześnie etyce dziennikarskiej nakazującej sprawdzić i źródła otrzymane informacje, czym naruszyłam dobre imię Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych".

To najprawdopodobniej nie koniec tej sprawy. "Ośrodek przygotował kolejny pozew skierowany przeciwko TVP i skazanej dziennikarce", zapewniają przedstawiciele OMZRiK.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat

2. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku