wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP pochwaliło się wyrokiem ws. swojej dziennikarki. Problem w tym, że pokazali tylko jego połowę

12 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP przekazało informacje dotyczące wyroku sądu w sprawie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz dziennikarki Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej. Telewizja Polska zataiła jednak połowę informacje, informują przedstawiciele O

"TAK WYGLĄDA "PRAWDA" W WYDANIU TVP", czytamy na facebookowym profilu Ośrodka. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, która uprzednio została skazana za rozpowszechnianie fałszywych informacji, publicznie ogłosiła, że wygrała proces z OMZRiK. W ślad za nią poszła Telewizja Polska.

"Ciąg dalszy problemów Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Lewicowa fundacja przegrała proces o pomówienie, który wytoczyła mu redaktor naczelna portalu Dzień Dobry Białystok Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. OMZRiK będzie musiał ją przeprosić. To pierwszy przypadek w Polsce, kiedy sąd nie uznał tłumaczenia fundacji, która nie chce się przyznać do prowadzenia fanpage'a", czytamy na stronie internetowej TVP Info.

Przedstawiciele OMZRiK informują jednak, że to jedynie połowa historii.

TVP: "ciąg dalszy problemów OMZRiK"

Na Facebooku Ośrodka czytamy, że zarówno TVP, jak i wspomniana dziennikarka "w swoich materiałach posługiwali się wyrokiem, który w połowie został zasłonięty".

OMZRiK zamieścił ukrytą przez obie strony część wyroku sądu pierwszej instancji. Sąd w Białymstoku zasądził bowiem konieczność przeprosin ze strony dziennikarki:

"Ja, Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska przepraszam Fundację Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie za treść artykułów...ktorych jestem autorką i które opublikowałam na portalu Dzień Dobry Białystok. Oświadczam, że w treści artykułów bezpodstawnie pomawiałam Ośrodek, poświadczałam nieprawdę na jego temat, a podawanych przeze mnie informacji nigdy nie skonfrontowałam z jakimikolwiek zapytaniami pracowników sprzeniewierzając się jednocześnie etyce dziennikarskiej nakazującej sprawdzić i źródła otrzymane informacje, czym naruszyłam dobre imię Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych".

To najprawdopodobniej nie koniec tej sprawy. "Ośrodek przygotował kolejny pozew skierowany przeciwko TVP i skazanej dziennikarce", zapewniają przedstawiciele OMZRiK.

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_

Polityka

Nie żyje b. wiceprezydent Kalisza Wincenty Edmund Pawlaczyk

Czytaj więcej >

Polityka

Nowy sondaż przedstawia kiepską sytuację opozycji. PiS zostawił ją w tyle

Czytaj więcej >

Polityka

Szef NIK wyszedł na mównicę, posłowie PiS wyszli z sali. Banaś skomentował wybory kopertowe

Czytaj więcej >

Polityka

Podekscytowana Krystyna Pawłowicz komentowała mecz siatkarzy. Dostało się też Ewie Kopacz

Czytaj więcej >

Polityka

Sylwia Spurek wnosi o zakaz wędkarstwa. Proponuje "nową piątkę dla zwierząt"

Czytaj więcej >

Polityka

Białe miasteczko. Medycy zapowiadają zaostrzenie protestu

Czytaj więcej >