TVP Kwiat Jabłoni. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 9 Marca 2020

Gwiazdy odwracają się od TVP. Popularny zespół podjął ważną decyzję, rezygnują z "cichego protestu"

TVP w ostatnim czasie nie cieszy się najlepszą passą. Po kontrowersjach wokół przyszłości prezesa stacji do mediów dotarła informacja o decyzji popularnego zespołu. Gwiazdy podjęły ważną decyzję.

TVP znalazło się na językach dużej grupy obywateli z powodu nieoficjalnego wciąż odwołania prezesa Jacka Kurskiego. Wszystko wskazuje na to, że działacz wkrótce pożegna się z tym stanowiskiem. Za jego odejściem miał lobbować sam prezydent Andrzej Duda. Emocje budziły także dodatkowe 2 mld zł, przekazane na finansowanie mediów publicznych.

Dantejskie sceny na Dolnym Śląsku. W ostatniej chwili uratowali skrajnie zaniedbanego psa, zdjęcia są dramatyczneDantejskie sceny na Dolnym Śląsku. W ostatniej chwili uratowali skrajnie zaniedbanego psa, zdjęcia są dramatyczneCzytaj dalej

Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny cios, który obecnie musi przyjąć stacja. Członkowie popularnego zespołu Kwiat Jabłoni przekazali oficjalnie, że podjęli ważną, związaną z TVP decyzję. Media dowiedziały się o niej ze strony grupy muzycznej na Facebooku.

TVP traci gwiazdę swojego festiwalu

- Musimy się z Wami podzielić pewną informacją, ponieważ nie chcemy, żeby nasze wewnętrzne zespołowe decyzje pozostawały jedynie cichym protestem. W związku z ostatnimi działaniami podjętymi przez władze na rzecz Telewizji Polskiej postanowiliśmy odwołać nasz występ na Festiwalu w Opolu oraz odmówić zagrania podczas innej muzycznej imprezy transmitowanej w TVP. Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestały być dla nas apolityczne - przekazali członkowie zespołu Kwiat Jabłoni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Zwłoki noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców Płońska

W sekcji komentarzy pod wpisem nie zabrakło słów wsparcia ze strony fanów. Wielu z nich zaznaczało, że muzyczny duet podjął odpowiedzialną decyzję w kontekście ostatnich kontrowersji wokół stacji oraz zaakceptowanego przez rządzących postulatu przekazania dodatkowych pieniędzy na jej finansowanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Duchowny odprawiał mszę, był zakażony. 500 wiernych za granicą na kwarantannie

Źródło: Facebook