wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarze TVP zignorowali zalecenia władz, aby nagrać “śmieszny" filmik? Do sieci trafiło nagranie

8 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

TVP Info w ostatnim czasie skupia się przede wszystkim na nagłaśnianiu zaleceń rządu, wprowadzanych w związku z pandemią. Jak się jednak okazuje, nie stosują się do nich najpewniej niektórzy dziennikarze stacji. W sieci pojawił się "śmieszny&q

Gdy niedawno Andrzej Duda zdecydował się założyć profil na Tik Toku, o aplikacji zrobiło się głośno także wśród starszych odbiorców mediów. Niewiele osób pamięta o tym, że prezydent nie jest jedynym przedstawicielem świata polityki lub mediów, który korzysta z narzędzia kierowanego głównie do nastolatków. Swoje konto ma także między innymi szef portalu TVP Info oraz częsty gość tej stacji, Samuel Pereira. Dziennikarz opublikował dotąd trzy filmy, jednak internauci dotarli do czwartego z nich, który miał już zniknąć z aplikacji.

Jeden z użytkowników facebookowej grupy "Jak będzie w akapie?" udostępnił na niej dziś krótkie nagranie z profilu Pereiry. Nie wiadomo dokładnie, kiedy sam dziennikarz umieścił je w sieci, gdyż zostało usunięte z jego konta. Stąd nie mamy całkowitej pewności, czy powstało już w czasie kwarantanny. To może jednak sugerować zarówno godzina publikacji, wskazująca na to, iż ukazało się wczoraj, jak i przede wszystkim szybkie jego usunięcie. 

TVP: dziennikarze nie stosują się do najważniejszych zaleceń

Co dokładnie zobaczyć można na filmie? Pereira wraz z Michałem Adamczykiem (także dziennikarzem TVP) oraz towarzyszącym im mężczyzną wspólnie tańczą w przydomowym ogrodzie, ewidentnie doskonale się bawiąc. Warto jednak zaznaczyć, że nie utrzymują zalecanego dystansu. Zebrali się także w więcej niż dwie osoby.

Zakładając, iż nie mieszkają razem, a spotkali się jedynie w celach towarzyskich w czasie kwarantanny, podobne zachowanie okazuje się po prostu nieodpowiedzialne. Nie wiadomo, czy gdyby uczynili dokładnie to samo w miejscu publicznym, policja nie wyciągnęłaby wobec nich poważnych konsekwencji. Niejednokrotnie media informowały już bowiem o niewielkich imprezach czy grillach, które kończyły się mandatami lub grzywnami.

Źródło: Facebook

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >