TVP kwarantanna. FacebookŹródło: Facebook
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 8 Kwietnia 2020

Dziennikarze TVP zignorowali zalecenia władz, aby nagrać “śmieszny” filmik? Do sieci trafiło nagranie

TVP Info w ostatnim czasie skupia się przede wszystkim na nagłaśnianiu zaleceń rządu, wprowadzanych w związku z pandemią. Jak się jednak okazuje, nie stosują się do nich najpewniej niektórzy dziennikarze stacji. W sieci pojawił się "śmieszny" filmik, który może sprowadzić na nich kłopoty.

Gdy niedawno Andrzej Duda zdecydował się założyć profil na Tik Toku, o aplikacji zrobiło się głośno także wśród starszych odbiorców mediów. Niewiele osób pamięta o tym, że prezydent nie jest jedynym przedstawicielem świata polityki lub mediów, który korzysta z narzędzia kierowanego głównie do nastolatków. Swoje konto ma także między innymi szef portalu TVP Info oraz częsty gość tej stacji, Samuel Pereira. Dziennikarz opublikował dotąd trzy filmy, jednak internauci dotarli do czwartego z nich, który miał już zniknąć z aplikacji.

Popularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownegoPopularny ksiądz ujawnił nieprzyjemne fakty z przeszłości Kaczyńskiego. Niespodziewany atak duchownegoCzytaj dalej

Jeden z użytkowników facebookowej grupy "Jak będzie w akapie?" udostępnił na niej dziś krótkie nagranie z profilu Pereiry. Nie wiadomo dokładnie, kiedy sam dziennikarz umieścił je w sieci, gdyż zostało usunięte z jego konta. Stąd nie mamy całkowitej pewności, czy powstało już w czasie kwarantanny. To może jednak sugerować zarówno godzina publikacji, wskazująca na to, iż ukazało się wczoraj, jak i przede wszystkim szybkie jego usunięcie. 

TVP: dziennikarze nie stosują się do najważniejszych zaleceń

Co dokładnie zobaczyć można na filmie? Pereira wraz z Michałem Adamczykiem (także dziennikarzem TVP) oraz towarzyszącym im mężczyzną wspólnie tańczą w przydomowym ogrodzie, ewidentnie doskonale się bawiąc. Warto jednak zaznaczyć, że nie utrzymują zalecanego dystansu. Zebrali się także w więcej niż dwie osoby.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Ogromna awantura domowa. 35-latek rzucił się na konkubinę, kobieta walczy o życie w szpitalu

Zakładając, iż nie mieszkają razem, a spotkali się jedynie w celach towarzyskich w czasie kwarantanny, podobne zachowanie okazuje się po prostu nieodpowiedzialne. Nie wiadomo, czy gdyby uczynili dokładnie to samo w miejscu publicznym, policja nie wyciągnęłaby wobec nich poważnych konsekwencji. Niejednokrotnie media informowały już bowiem o niewielkich imprezach czy grillach, które kończyły się mandatami lub grzywnami.

TVP dziennikarze

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent UFC postanowił zorganizować nam Mortal Kombat na żywo
  2. Prezydent z ważnym apelem do Polaków. Jedna rzecz może uratować nasze finanse i pomóc przetrwać kryzys
  3. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 119 osób zakażonych, są ofiary śmiertelne
  4. Już dziś Biedronka wprowadza pilne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia sklepów w całym kraju
  5. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
  6. Największy samolot świata przyleci do Polski. Prawdziwy gigant, robi wrażenie

Źródło: Facebook