TVP. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 7 Maja 2020

Wojna nadal trwa między TVP i TVN. Kolejny zadziwiający materiał w “Wiadomościach”

TVP kontynuuje wojnę jaką wypowiedziała TVN kilka tygodni temu po tym jak amerykańska stacja dopuściła się krytyki pod adresem prezesa Kaczyńskiego. Tym razem oskarżyła stację o manipulacje w sprawie wyborów.

"Klęska opozycji, sukces demokracji" - po tak zatytułowanym materiale można było się w Wiadomościach spodziewać ostrego ataku na wszystkich przeciwników obecnego rządu. Tym razem nie było inaczej.

Pilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowaPilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowaCzytaj dalej

TVP atakuje przeciwników wyborów kopertowych

Materiał przygotowany przez Maksymiliana Maszendę od samego początku skoncentrowany był na mocnym ataku wszystkich, którzy kwestionowali uczciwość przeprowadzenia wyborów w środku epidemii. Na początku oberwało się oczywiście Senatowi, który - zdaniem telewizji rządowej - zbyt długo procedował ustawę. Po ataku na każdą z partii opozycyjnych przyszedł czas na TVN.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister Łukasz Szumowski nie ma złudzeń. Dwie epidemie w Polsce jednocześnie mogą wystąpić jesienią
2. Nowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późno

W zestawieniu pasków dotyczących wyborów padła sugestia, że stacja najpierw podważała sens wyborów, a teraz nie zgadza się z ich niezorganizowaniem. Przytoczono również krytykę, jaką prof. Ryszard Piotrowski formułował pod adresem marszałek Elżbiety Witek. Telewizja rządowa zarzuciła niekonsekwencję profesorowi, ze względu na to, że w podczas obrad sejmu przyznał, że Witek miała prawo do wysłania takiego zapytania. Najbardziej oberwało się jednak nie samemu profesorowi Piotrowskiemu, tylko stacji, która go zaprosiła.

Ciężko już powiedzieć, który to materiał Wiadomości poświęcony TVN. W obronę amerykańskiej stacji zaangażowała się nawet ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher - - @FaktyTVN jest częścią rodziny @Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe - napisała na Twitterze. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oszałamiające wyniki badań. Niewyobrażalna liczba mieszkańców Krakowa przeszła już koronawirusa
  2. Kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części. Próbował okłamać policjantów, wszystko się wydało
  3. Skończyła Ci się ważność paszportu? Urzędnicy nie pozwolą złożyć Ci wniosku, będą zadawali pytania
  4. Duży protest w samym centrum stolicy. Kierowcy zablokowali ruch, o co chodzi?
  5. Popularny tygodnik radził chorym na depresję ciążę na poprawę humoru. Opublikował obraźliwą grafikę, teraz się tłumacz
  6. Wielkie zmiany w Wuhan. Nagrania wyciekły do sieci, widać wszystko

Źródło: Wiadomości