wtv.pl
TVP zestawiło liczbę ofiar koronawirusa z osobami, które "zmarły w wyniku aborcji".

"Warto rozmawiać" 31.08.2020

Absurdalny materiał TVP. Nagle za prowadzącym ukazała się grafika, przez którą wielu widzów oniemiało

6 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP zestawiło liczbę ofiar koronawirusa z osobami, które "zmarły w wyniku aborcji". Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego w prowadzonym przez Jana Pospieszalskiego programie "Warto rozmawiać" zastanawiano się, czy aby "pa

TVP postanowiło przeanalizować sytuację epidemiologiczną w kraju. – Znów większość programów informacyjnych rozpoczyna się od danych dotyczących pandemii: liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych. Nowy minister zdrowia cofnął polecenie Łukasza Szumowskiego, który zdecydował, że część oddziałów szpitalnych może już wrócić do normalnego funkcjonowania. Przearanżowane sale zostały teraz w trybie nagłym po raz kolejny przystosowane do opieki nad pacjentami z SARS-CoV-2 – usłyszeliśmy z ust prowadzącego program "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego.

TVP zestawiło koronawirusa z aborcją

– Wygląda na to, że obawy przed drugą falą pandemii okazały się zasadne. Z drugiej strony coraz więcej lekarzy, ekspertów, ekonomistów, publicystów podważa wiarygodność danych dotyczących zakażeń. Co to za choroba, która najczęściej nie daje objawów, a zmarli na ogół cierpieli na inne poważne, przewlekłe schorzenia? Rośnie także społeczny opór wobec restrykcyjnych rozporządzeń. Czy reżim sanitarny, unieruchomienie gospodarki, paraliż życia społecznego naprawdę były konieczne? Jakie będą koszty tak drastycznych ograniczeń? Ile prawdy jest w tym, że cała ta pandemia to wielkie oszustwo, a panika została wywołana specjalnie? – pytał dziennikarz Telewizji Polskiej.

Gośćmi programu byli Maciej Pawlicki, publicysta prawicowego tygodnika "Sieci", a także Jacek Koronacki, matematyk i statystyk, profesor Politechniki Warszawskiej i Polskiej Akademii Nauk. Panowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania zadane we wprowadzeniu przez Jana Pospieszalskiego. Nie sposób przytoczyć całości przeszło 25-minutowej rozmowy. To jednak nie słowa gości programu TVP, a grafika, która pojawiła się za ich plecami, była największą kontrowersją materiału.

Komentując statystyki dotyczące liczby ofiar, które zmarły w wyniku zakażenia koronawirusem, Pawlicki wskazał, że od początku, jak twierdzi "tak zwanej pandemii", więcej osób zmarło choćby na zapalenie płuc. Publicysta wskazał ponadto, że inne choroby zakaźne zabrały w tym roku na świecie około 8 milionów żyć. Na potwierdzenie słów Pawlickiego za plecami gości pojawiła się grafika ukazująca odnotowane zgony z podziałem na ich przyczynę. Tak oto wskazano, że grypa sezonowa doprowadziła do śmierci przeszło 320 tys. osób, malaria 644 tys., samobójstwa 704 tys. itd. COVID (stan na 31 sierpnia mówił o około 800 tys. zgonów) zabrał zatem mniej tragiczne żniwo niż choćby wypadki drogowe czy nowotwory.

W tym momencie do gry weszła aborcja, zamykając zestawienie zaprezentowane nam przez TVP. Zaproszeni do studia goście kontynuowali tymczasem słowną przepychankę dotyczącą prawdziwości epidemii, nie odnosząc się do widniejącej tuż nad ich głowami skandalicznej grafiki.

Źródło: "Warto rozmawiać", TVP1, 31.08.2020

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >