wtv.pl
TVP Adam Grójecki

(zdj. Il. ) ; Wiadomości TVP/03.09.20/Screen

Hit w TVP, kolejny specjalista w niezwykłym wydaniu. Internauci dopatrzyli się pewnego szczegółu i nie mogą powstrzymać śmiechu

4 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP wypromowało kolejną gwiazdę. Nieświadomy zabieg "Wiadomości" sprawił, że miliony widzów usłyszało o dokonaniach archeologów. Materiał poświęcony historii zdominował rozmówca Telewizji Polskiej, który wyglądał nicz

Celowy zabieg czy niewinna wpadka? Trudno osądzić, jednak wiemy, że dzięki oryginalnej stylizacji widzowie TVP mogli z ciekawością wsłuchiwać się w doniesienia o najnowszych odkryciach archeologów. Mało kto interesuje się ich pracą. W ostatnim czasie natrafili na prawdziwy skarb. Wykopaliska prowadzone na terenie bitwy pod Grunwaldem umożliwiły poszerzenie wiedzy o ważnym wydarzeniu historycznym. TVP postanowili zaprosić eksperta, który przedstawił owoce żmudnych prac.

TVP wypromowało kolejną gwiazdę. Archeolog wygladał jak Indiana Jones

Groty, fragmenty toporów i broni stanowią namiastkę znalezisk polskich archeologów. Temat mógłby wydawać się nudny. Sposób, w jaki zaprezentował się rozmówca TVP podbił serca widzów i sprawił, że z ciekawością słuchali o jego pracy. Wszystko przez wzgląd na niestandardowy wygląd. Adam Górecki, bo o nim mowa, jest autorem badań oraz pracownikiem Działu Archeologiczno-Historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Dla TVP podał dokładne informacje na temat wykopalisk.

Ekspert wystąpił na antenie TVP w charakterystycznym kapeluszu. Podbnego używał Harrison Ford podczas odgrywania roli Indiany Jonesa. Śmieszne zdarzenie zostało natychmiastowo odnotowane przez internautów. "Dzięki, kolego, że mi podpierniczyłeś pomysł, który miałem od dziecka. Znaczy najpierw musiałbym skończyć studia z archeologii i w ogóle, ale no, niefajnie. Znaczy fajnie, ale to ja tak zawsze chciałem w takim kapeluszu, może pod Grunwaldem" - czytamy w jednym z wpisów na Facebooku autorstwa "Full Frontal Pisula". Kolejny ekspert TVP zyskał sławę dzięki krótkiej wypowiedzi dla publicznego medium.

TVP słynie ze swoich nietuzinkowych ekspertów. Przypomnijmy słynnego już Christiana Paula. Projektant zachwalał kreacje Agaty Dudy podczas ostatniej kampanii prezydenckiej. Widzowie od razu odkryli, że mężczyzna może nie pracować w branży modowej. Zarzucali, że Christan Paul w ogóle nie istnieje. Materiał TVP z udziałem Adam Grójeckiego został jednak odebrany w pozytywny i radosny sposób. 

Tagi:

Wiadomości TVPTVP

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >