wtv.pl
TVN24 zaliczył wpadkę porównywalną z kompromitacją TVP Info.

Screen pochodzi z materiału TVN24

Wpadka na antenie TVN24, jeszcze lepsza niż w TVP Info. Pomyliły im się miejsca

11 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVN24 przed zaliczył wpadkę porównywalną z kompromitacją TVP Info. Przed kilkunastoma dniami stacja relacjonowała sprawę potrącenia 6-letniej rowerzystki przez motocyklistę. Zdarzenie, do którego doszło w Olsztynie, było szeroko komentowane

Specyfika pracy w mediach owocuje wpadkami, które co jakiś czas przytrafiają się dziennikarzom. Rzecz dotyczy zwykle programów na żywo. Nerwy dają o sobie znać, powodując zwykle dość zabawne przejęzyczenia redaktorów. Sprawa przedstawia się nieco gorzej, jeśli pomyłka dotyczy materiału przygotowanego jakiś czas wcześniej. Zwykle wynika ona wówczas z niewiedzy bądź zwykłego wygodnictwa.

O głośnej wpadce TVP Info pisaliśmy przed kilkoma godzinami. Przypomnijmy, że w materiale dotyczącym protestów na Białorusi pokazano zdjęcie pochodzące z manifestacji w Korei Południowej. Wczoraj przypominaliśmy z kolei pomyłkę niecodzienną pomyłkę lektora Telewizji Polskiej. Podobne potknięcia nie ograniczają się jednak bynajmniej do mediów publicznych.

TVN24 zalicza wpadkę

Szczegóły wpadki TVN24 przytacza portal Olsztyn.com.pl. 29 lipca stacja zrealizowała materiał poświęcony głośnej sprawie potrącenia 6-latki na pasach przez nierozważnego motocyklistę. Do zdarzenia doszło w Olsztynie, a materiał ukazujący bezmyślne zachowanie mężczyzny obiegł w zasadzie wszystkie media. Relację na żywo z – jak twierdzono – miejsca zdarzenia przeprowadził jeden z dziennikarzy popularnej telewizji informacyjnej.

Jak wskazuje wspomniany serwis, nagrania nie zrealizowano jednak bynajmniej w Olsztynie. Siła internetu ponownie dała o sobie znać, gdy internauci ochoczo ruszyli do ustalania, gdzie w istocie przebywał reporter TVN24. Szybko odkryto, że dziennikarz znajdował się dobre 150 km od miejsca, które podpisano w materiale, mianowicie – w Toruniu.

Choć z pozoru miejsce wygląda jak tysiąca podobnych ulic w Polsce, ustalenia użytkowników internetu potwierdzają, że do nagrania nie zrealizowano w stolicy Warmii i Mazur. Zarówno oznaczenia drogowe, jak i widoczne w tle budynku wskazują, że dziennikarz popularnej stacji mówił do kamery, stojąc w okolicy toruńskiego ronda. Poniżej przedstawiamy fotografię opublikowaną przez olsztyński portal.

Źródło: olsztyn.com.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >
Monika Olejnik i Jarosław Kaczyński

TV

Monika Olejnik zdradziła o co zapytałaby Jarosława Kaczyńskiego, gdyby miała okazję rozmowy z wicepremierem. Intrygujące spostrzeżenie dziennikarki

Czytaj więcej >