wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcie

11 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

TVP Info w materiale dotyczącym protestów na Białorusi pokazało zdjęcie pochodzące z protestów w Korei Południowej. Kompromitująca wpadka została wyemitowana w programie na żywo. Co ciekawe, uwagę redaktorom TVP zwróciła dziennikarka

Na Białorusi trwają duże protesty, spowodowane wynikiem wyborów prezydenckich. Wiele wskazuje na to, że wybory zostały sfałszowane przez urzędników podległych obecnemu prezydentowi Alexandrowi Łukaszence. Demonstranci domagają się unieważnienia wyborów i powołania nowych, uczciwych. Do zakończenia przemocy wezwała główna kontrkandydatka Alexandra Łukaszenki Swiatłana Cichanouska. Jednocześnie wskazała na odpowiedzialność władz za wszystkich, którzy ucierpią podczas protestów. W dwóch bliżej nieokreślonych miejscowościach OMON i milicja zdecydowały o samorozbrojeniu i złożyły policyjne tarcze na ulicach. Manifestacje są transmitowane przez media na całym świecie.

TVP Info - wpadka na antenie

Relację z protestów realizowała również polska telewizja publiczna, która przy tej okazji zaliczyła potężną wpadkę. Na antenie TVP Info z podpisem "Drugi dzień protestów po wyborach na białorusi - demonstranci używaja koktajli mołotowa, milicja - armatek wodnych i granatów hukowych" wyemitowano zdjęcie z protestu z listopada 2016 roku, który odbył się w Seul, stolicy Korei Południowej.

Na wpadkę zwróciła uwagę Zuzanna Dąbrowska, dziennikarka Radia Maryja - "Halo TVP Info @TOPTVPINFO, to nie jest Białoruś!" - napisała na Twitterze, zamieszczając zdjęcie telewizora z koszmarną wpadką na antenie TVP Info. 

To nie pierwsza wpadka w TVP info w ostatnim czasie. Pod koniec lipca w trakcie wTyleWizji doszło do kuriozalnej sytuacji. Podczas programu pojawiły się "tajemnicze głosy". Konsternacji nie ukrywali również prowadzący, a zwłaszcza ten, do którego skierowane były słowa.Nagle prowadzącym przerwał głos znikąd. - Panie Wiktorze, panie Wiktorze, skąd ta chrypka? Za zimne piwo? - zabrzmiał głos, ewidentnie adresowany do Wiktora Świetlika. - A co to? - zapytał prowadzący. - Rozumiem, coś jakieś głosy słyszę teraz - odparł Krzysztof Feusette. - Ja też słyszę jakieś głosy. Odpowiem, że tropy nie są całkowicie chybione, ale piwa niemal nie pijam - podkreślił Świetlik.

Źródło: twitter.com/zuzanna_dab

Padły strzały podczas konferencji Donalda Trumpa. Druzgocące doniesienia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >