Zaloty w TVN. twitter.com/AndrzejSzajaŹródło: twitter.com/AndrzejSzaja
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Lutego 2021

Posłanka Lewicy rozmawiała z politykiem Porozumienia o jego partii. On zaczął mówić o jej uśmiechu

W programie TVN24 "Tak jest" prowadząca Małgorzata Łaszcz gościła posłankę Lewicy Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk oraz działacza Porozumienia Lecha Jaworskiego. Działacz nie potrafił powstrzymać dziwnych, prywatnych komentarzy, co spotkało się ze stanowczą reakcją polityczki.

  • Gośćmi programu "Tak jest" na antenie TVN24 byli Lech Jaworski i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
  • Działacz Porozumienia wielokrotnie komentował urodę posłanki Lewicy

Zareagować na nieskrępowane komplementy padające z ust polityka Porozumienia musiała prowadząca program TVN24. 

Seksistowskie zachowanie w programie TVN

Lech Jaworski to polski działacz polityczny, związany na przestrzeni lat z różnymi ugrupowaniami. W Radzie Miasta Warszawy pełnił funkcje z ramienia Platformy Obywatelskiej, w ostatnich latach zaś związany jest z Porozumieniem Jarosława Gowina. Jest również poetą - w 2014 r. wydał swój debiutancki tomik wierszy "Pełnia i nicość". 

Do programu "Tak jest" stacji TVN24 został zaproszony przez prowadzącą Małgorzatę Łaszcz wraz z posłanką Lewicy Agnieszką Dziemianowicz-Bąk. Z racji trwającej pandemii koronawirusa, żadne z nich nie mogło być obecne w studio - połączyli się zatem z redaktor przez internet, przy pomocy kamer. 

Kontrowersyjny nekrolog ks. Andrzeja Dymera pojawił się w sieciKontrowersyjny nekrolog ks. Andrzeja Dymera pojawił się w sieciCzytaj dalej

Już niemal na samym początku Lech Jaworski nie potrafił powstrzymać się od komentarza dotyczącego swojego żalu z powodu niemożności przebywania z posłanką w jednym pomieszczeniu. 

- Zacznę od tego, że bardzo ubolewam, że nie mogę wypowiadając się, patrzeć na panią poseł, bo zawsze robię to z przyjemnością... - powiedział. 

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wyglądała na niezwykle zmieszaną tak śmiałym i nieoczekiwanym wyznaniem. 

- Co to jest za tekst? - zapytała z niedowierzaniem. 

Działacz Porozumienia ocenia uśmiech posłanki Lewicy

Na tym jednak nieszczęsne zaloty Lecha Jaworskiego w programie TVN24 się nie zakończyły. Gdy jakiś czas później Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zareagowała na jedną z wypowiedzi działacza śmiechem, ten postanowił ponownie odbić od tematu i skupić się na wdzięku polityczki

- Ma pani ładny uśmiech, niech się pani śmieje - zachęcał mężczyzna. 

W tym momencie posłanka postanowiła zdecydowanie zareagować na jego słowa. 

- Panie radny, ja bym bardzo prosiła, żeby pan jednak w kolejnych wypowiedziach odnosił się, polemicznie czy niepolemicznie - ma pan ochotę się ze mną pokłócić? Świetnie. Ma pan ochotę się ze mną zgodzić? Tym lepiej. Ale naprawdę ten program nie jest o moim uśmiechu i o tym, czy pan lubi czy pan nie lubi na mnie patrzeć... - zwróciła uwagę Dziemianowicz-Bąk. 

- Róbmy to nieagresywnie - odpowiedział Jaworski nawołując do uspokojenia emocji w dyskusji. 

- Panie radny, róbmy to merytorycznie - zripostowała mężczyznę posłanka. 

Na "spięcie" między politykami zareagować musiała Małgorzata Łaszcz, która zwróciła uwagę na niewłaściwe zachowanie Jaworskiego w programie publicystycznym. 

- Gdyby na przeciwko pana usiadł mężczyzna, np. Zbigniew Ziobro albo Jarosław Kaczyński, też by pan powiedział, że ma ładny uśmiech, albo że lubi pan na niego patrzeć? - zapytała. 

Polityk postanowił nie odpowiadać na pytanie. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem fragmentu nagrania programu "Tak jest" telewizji TVN24, zamieszczonego na Twitterze Andrzeja Szai - twitter.com/AndrzejSzaja)

Źródło: tvn24.pl, twitter.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: