TVN Polsat TVP. TVN/Screen/Twitter/TVN24NewsroomŹródło: TVN/Screen/Twitter/TVN24Newsroom
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Lipca 2020

TVN ujawnia treść listu od sondażowni po wyborach. Polsat i TVP miały otrzymać taki sam

TVN ujawnił maila od sondażowni IPSOS. Z przedstawionych przez medium informacji wiemy, że Polsat i TVP mogły otrzymać identyczną wiadomość, a mimo to dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oskarżył komercyjną stację o manipulacje.

Emocje po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich wciąż sięgają zenitu. Chwilę po ogłoszeniu sondażowych wyników instytutu IPSOS doszło do medialnej sprzeczki między dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej a TVN-em. Jarek Olechowski, bo o nim mowa, zarzucił komercyjnej stacji manipulację. Jego zdaniem stwierdzenie, że wyniki Exit Poll uniemożliwiają jednoznaczne ogłoszenie zwycięstwa Andrzeja Dudy, było niezgodne z prawdą.

Z TVN w tajemniczych okolicznościach odchodzi nie tylko Justyna Pochanke. Oświadczenie wydał również jej mążZ TVN w tajemniczych okolicznościach odchodzi nie tylko Justyna Pochanke. Oświadczenie wydał również jej mążCzytaj dalej

TVN odpowiada na zarzuty Jarosława Olechowskiego. Ujawnili maila od sondażowni IPSOS

Przedstawiciele prywatnego medium zostali zaatakowani przez Olechowskiego na Twitterze. "Dzisiaj doskonale widać, która telewizja informacyjna w Polsce prezentuje rzetelne informacje, a w której dominuje tępa propaganda" - pisał dziennikarz chwilę po ogłoszeniu wstępnych wyników głosowania. TVN stanowczo odpowiedział na zarzuty Olechowskiego. Stacja ujawniła treść maila wysłanego do trzech największych mediów. "W niedzielę przed zakończeniem ciszy wyborczej takiego maila od firmy IPSOS otrzymały wszystkie telewizje, które zamówiły sondaż. Rzetelnie przedstawiliśmy widzom stanowisko sondażowni i wynik" - deklaruje TVN24 Newsroom na Twitterze. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

TVN przedstawił wiadomość przesłaną przez IPSOS. "Szanowni Państwo, za chwilę otrzymacie wyniki na godzinę 19:00. Około godziny 20:30 przekażemy wyniki szacunkowe głosowania na antenę o 21:00. Wyniki będą z pewnością w granicach poniżej 51% dla jednego z kandydatów i powyżej 49% dla drugiego. To oznacza, że na podstawie badania Exit Poll nie znamy zwycięzcy wyborów" - czytamy w mailu ujawnionym przez TVN 24 Newsroom.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy relację TVN z wieczoru wyborczego 12 lipca. 

TVN

TVN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: [Twitter/TVN24Newsroom/Jarek Olechowski]