wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVN ujawnia treść listu od sondażowni po wyborach. Polsat i TVP miały otrzymać taki sam

14 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVN ujawnił maila od sondażowni IPSOS. Z przedstawionych przez medium informacji wiemy, że Polsat i TVP mogły otrzymać identyczną wiadomość, a mimo to dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oskarżył komercyjną stację o manipulacje.

Emocje po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich wciąż sięgają zenitu. Chwilę po ogłoszeniu sondażowych wyników instytutu IPSOS doszło do medialnej sprzeczki między dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej a TVN-em. Jarek Olechowski, bo o nim mowa, zarzucił komercyjnej stacji manipulację. Jego zdaniem stwierdzenie, że wyniki Exit Poll uniemożliwiają jednoznaczne ogłoszenie zwycięstwa Andrzeja Dudy, było niezgodne z prawdą.

TVN odpowiada na zarzuty Jarosława Olechowskiego. Ujawnili maila od sondażowni IPSOS

Przedstawiciele prywatnego medium zostali zaatakowani przez Olechowskiego na Twitterze. "Dzisiaj doskonale widać, która telewizja informacyjna w Polsce prezentuje rzetelne informacje, a w której dominuje tępa propaganda" - pisał dziennikarz chwilę po ogłoszeniu wstępnych wyników głosowania. TVN stanowczo odpowiedział na zarzuty Olechowskiego. Stacja ujawniła treść maila wysłanego do trzech największych mediów. "W niedzielę przed zakończeniem ciszy wyborczej takiego maila od firmy IPSOS otrzymały wszystkie telewizje, które zamówiły sondaż. Rzetelnie przedstawiliśmy widzom stanowisko sondażowni i wynik" - deklaruje TVN24 Newsroom na Twitterze. 

TVN przedstawił wiadomość przesłaną przez IPSOS. "Szanowni Państwo, za chwilę otrzymacie wyniki na godzinę 19:00. Około godziny 20:30 przekażemy wyniki szacunkowe głosowania na antenę o 21:00. Wyniki będą z pewnością w granicach poniżej 51% dla jednego z kandydatów i powyżej 49% dla drugiego. To oznacza, że na podstawie badania Exit Poll nie znamy zwycięzcy wyborów" - czytamy w mailu ujawnionym przez TVN 24 Newsroom.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy relację TVN z wieczoru wyborczego 12 lipca. 

Źródło: [Twitter/TVN24Newsroom/Jarek Olechowski]

Podobne artykuły

wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Emisja filmu "Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej w TVP ponownie przełożona

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kontrowersyjny materiał TVN. Uderza w Kaczyńskiego, Macierewicza i obnaża "prawdę smoleńską"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Jacek Kurski chwali się wynikami koncertu wielkanocnego "Cud Życia"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP Info

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Skandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP Info

Czytaj więcej >