wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polityk poszedł do salonu samochodowego i zobaczył włączony TVN. Wściekł się

8 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Włączenie telewizji TVN w jednym z salonów samochodowych polityk PiS uznał za skandal. "Z telewizora płynie antypaństwowa propaganda", oburzał się Zdzisław Krasnodębski, europoseł i jeden z wiodących ideologów Prawa i Sprawiedliwoś

  • Prof. Krasnodębski postanowił odwiedzić salon samochodowy

  • Europoseł, który raz po raz wpisuje się w eurosceptyczną narrację rządzących, oburzył się widokiem telewizora, na którym włączono TVN24

  • "Antypaństwowa propaganda" - oburzał się polityk

Socjolog, filozof społeczny, publicysta, doktor habilitowany nauk humanistycznych – to tylko kilka z tytułów, jakie nosi europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski. Polityk błyszczy wobec kryzysu wywołanego polskim wetem w sprawie unijnego budżetu.

Cytowany przez portal tysol.pl profesor mówił m.in. o "ataku na Polskę".

Dla wielu dzisiejszych gorących orędowników UE kiedyś bijącym światłem była Moskwa, bo oni lub ich rodzice wierzyli, że komunizm zdoła wykorzenić wszystkie negatywne z ich punktu widzenia cechy Polaków. A teraz światło ducha dziejów świeci im z Brukseli i Berlina. To szeroko rozumiana opozycja ponosi główną odpowiedzialność za siłę ataku na Polskę, przekonywał Krasnodębski.

Polityk PiS oburzony puszczaniem TVN-u

Obwinianie opozycji przez polityka partii rządzącej należałoby uznać za rzecz nietrudną do wytłumaczenia. Święte oburzenie na włączenie TVN-u w jednym z salonów samochodowych jest jednak zupełnie innym kalibrem.

Korzystając z mediów społecznościowych, polityk Prawa i Sprawiedliwości podzielił się oburzającą – w jego opinii – sceną.

Scena z salonu samochodowego. Z telewizora płynie antypaństwowa propaganda, czytamy na Twitterze europosła.

"Mechanizm praworządności jest niezgodny z traktatami"

Rzecz jest o tyle ciekawa, że Krasnodębski nie jest bynajmniej postacią anonimową i z wolna wyrasta na jednego z głównych orędowników PiS w sprawie walki z unijnym mechanizmem praworządności.

Poprzednio w interesujący sposób skomentował stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoliego, który przekazał że unijny Fundusz Odbudowy wejdzie w życie, nawet jeśli utrzymane zostanie weto Polski i Węgier.

Oburzony widokiem włączenia telewizji TVN polityk zaznaczył, że "ten fundusz bez Polski i Węgier nie będzie funduszem Unii Europejskiej, tylko 25 krajów". Co więcej, w całej sytuacji profesor widzi pewien pozytyw.

Jeśli chce się podjąć taka próbę, to bardzo proszę. Co prawda nie będziemy uczestniczyć, ale też od 2027 r. nie będziemy musieli spłacać zaciągniętego długu, przekonywał, cytowany przez portal wpolityce.pl.

Krasnodębski uznał, że najlepszym wyjściem będzie wypracowanie kompromisu. Ten możliwy jest jednak, rzecz jasna, jedynie na warunkach Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli Komisja Europejska i Rada Europejska będą chciały uwzględnić nasze słuszne roszczenia, to być może uda się go osiągnąć. Uważamy, że mechanizm praworządności jest niezgodny z traktatami, wskazywał.

źródło: Twitter / tysol.pl / wpolityce.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >