wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Istnienie TVN zagrożone? Rząd powraca do kontrowersyjnego tematu, dziennikarze dotarli do niepokojących informacji

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVN jest jednym z trzech największych, ogólnopolskich mediów. Komercyjna stacja nieustannie jest atakowana przez TVP. Między telewizjami dochodziło już do niejednego sporu. Szczególną niechęć do dziennikarzy prywatnego koncernu przeja

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach doszło do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy w podwarszawskiej miejscowości, Jachrance. Jarosław Kaczyński postanowił wykorzystać okazję, aby przedstawić swoim współpracownikom plany na najbliższe miesiące. Nieoficjalne doniesienia z posiedzenia przekazała "Wirtualna Polska". Wskazała, że już 7 listopada odbędzie się kongres ugrupowania, na którym zostaną wybrane nowe władze. Przewodniczący prawicowego stronnictwa miał zadeklarować wprowadzenie nowych twarzy na scenę polityczną.

TVN na celowniku Jarosława Kaczyńskiego? Zdaniem "WP" chce zdecentralizować medium

Były premier miał zapowiedzieć "twardą, jesienną ofensywę". Zdaniem "Wirtualnej Polski" parlament będzie zmagał się z kolejnymi inicjatywami, które mają stanowić reformę wymiaru sprawiedliwości. Warto podkreślić, że nie jest to jedyna propozycja Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarze deklarują, że trwają rozmowy na temat dekoncentracji mediów. Od kilku tygodni pojawiają się też liczne spekulacje o stopniowym rezygnowaniu z działalności przez prezesa PiS-u. Polityk planuje również zdobycie nowego elektoratu tak, aby jeszcze bardziej podnieść sondażowe notowania.

"Wirtualna Polska" wskazuje, że nie zapadło postanowienie o ewentualnym odsunięciu Andrzeja Dudy od procesu decyzyjnego, jaki panuje w Zjednoczonej Prawicy. Prezydent Polski, zdaniem "WP", ma ściśle współpracować z PiS-em. Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru wchodzić głowie państwa w drogę. Wiemy też, że partia miała uzgodnić wstępne plany dotyczące tak zwanej dekoncentracji mediów oraz kolejnych reform sądownictwa. Redaktorzy nie ujawniają jednak dokładnych informacji w tej sprawie. Zdaniem lidera obozu rządzącego sytuacja w kraju sprzyja wprowadzaniu kolejnych zmian.

TVN niejednokrotnie emitowało materiały, które nagłaśniały możliwe nadużycia bądź zaniedbania ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiciele stacji uważają, że ich misją jest obiektywne ocenianie działań zarówno prawicy, lewicy, jak i centrum. Sytuacja ta od dawna nie podoba się ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu Krystyna Pawłowicz odgrażała się dociekliwym dziennikarzom podobnym przedsięwzięciem.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Faktów TVN z 18 kwietnia.  

Źródło: [Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >