Tomasz Komenda. MARCIN SMULCZYNSKI/East NewsŹródło: MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Marca 2020

Co na to Tomasz Komenda? Protest rodziców ofiary: "To jest gnębienie nas, rodziny"

Tomasz Komenda został skazany za zamordowanie 15-letniej Małgosi. Po 18 latach okazało się, że mężczyzna jest niewinny. Temat zbrodni w Miłoszycach ma powrócić w najnowszym filmie produkcji TVN. Jego powstaniu sprzeciwiają się jednak rodzice ofiary.

Fakty z nowej rozprawy w sprawie zbrodni miłoszyckiej podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza". Jak czytamy, już na początku rodzice brutalnie zgwałconej i zamordowanej dziewczyny nieoczekiwanie zrezygnowali z usług swojego pełnomocnika. Zaskoczenie tą decyzją wyraził zarówno sam adwokat, jak i prokurator.

Rodzice Małgosi złożyli natomiast wniosek o powstrzymaniu produkcji filmu produkcji telewizji TVN, której bohaterem ma być Tomasz Komenda, mężczyzna niesłusznie skazany za miłoszyckie morderstwo. Pomimo wyroku uniewinniającego Komendę rodzice nastolatki wciąż są jednak przekonani, że to on stoi za zabójstwem ich córki.

Jarosław Kaczyński przyłapany. Nie wypełnił ważnego obowiązkuJarosław Kaczyński przyłapany. Nie wypełnił ważnego obowiązkuCzytaj dalej

Tomasz Komenda spędził za kratami 18 lat

"Wyborcza" przypomina, że rodzice ofiary już wcześniej apelowali o przerwanie produkcji. Sąd odrzucił jednak ich wniosek ze względu na "brak podstaw prawnych" do wydania takiej decyzji.

Pan Krzysztof K, ojciec Małgosi, po raz kolejny argumentował, że nie wyraża zgody na to, by śmierć jego dziecka stała się osią filmu. – Pokazywanie, jak ona tam leżała pod tą stodołą, to jest gnębienie nas – powiedział przed sądem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagrano odważną wypowiedź Jolanty Kwaśniewskiej. Mądre i ważne słowa nie każdemu się spodobają
2. Koronawirus. Premier podjął ważną decyzję. Wszystkie szkoły, uczelnie i kina w Polsce będą zamknięte

– Przyszedł taki moment, że ja już nie mogę wytrzymać. To jest gnębienie nas, rodziny – dodał ojciec zamordowanej nastolatki.

Na wyrok uniewinniający Tomasz Komenda czekał niemal 20 lat. Nowymi podejrzanymi w tej sprawie są Ireneusz M. oraz Norbert B. Oskarżeni nie przyznają się jednak do winy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Kolejny kraj potwierdził zakażenie chorobą z Chin. Pacjent zamknięty w szpitalu, podróżował do Europy

Źródło: Gazeta Wyborcza / Fakt