wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz z gośćmi w Telewizji Trwam snuli teorie spiskowe. Media Rydzyka nie odpuszczają tematu Strajku Kobiet

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na antenie Telewizji Trwam podjęto temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych w kontekście rzekomych ataków na Kościół katolickich. Sprawcami incydentów mają być feministki oraz ruchy marksistowskie i liberalne. Zaskakujące sceny

  • 16 grudnia w Telewizji Trwam odbyła się rozmowa o „atakach na Kościół”

  • Uczestnikami „Rozmów niedokończonych” byli dr Michał Skwarzyński oraz red. Grzegorz Górny.

  • Mówiono środowiskach marksistowskich, obrażaniu ludzi i wulgaryzmach

Od 22 października przez Polskę przetaczają się Strajki Kobiet. Aktywistki obwiniają Kościół katolicki za ingerowanie w decyzje polityczne. W tym czasie Konferencja Episkopatu Polski twardo deklaruje, że nie ugnie się pod postulatami feministek. Wywołało to falę przedsięwzięć pod miejscami przeznaczonymi do odprawiania kultu.

 - Szukamy kolejnych argumentów, na podstawie których możemy bluźnić, niszczyć Kościoły, czy iść na ulicę. [...] Pytanie, jakie środowiska to robią, tak jak powiedziałem o środowiskach liberalnych, marksistowskich. Widzimy różnego rodzaju impulsy, które idą przez świat. Mówi się, że to oddolne ruchy, ale to jest sterowane - wypalił prowadzący, snując teorie o nieznanych sobie bliżej rzekomych prowodyrach strajków.

Na antenie Telewizji Trwam w ostrych słowach o krytyce Kościoła

Po emisji filmów braci Sekielskich oraz dokumentu Marcina Gutowskiego Telewizja Trwam postanowiła podjąć temat sytuacji Kościoła. Debata została podsumowana tytułem: „Bluźniercze ataki na Kościół katolicki w Polsce i na świecie”.

Gość Telewizji Trwam uważa, że protestujących wprowadzono w błąd, tłumacząc, że zakaz aborcji zagraża życiu i zdrowiu. Komentator wskazał także na prawo, zgodnie z którym ochronie mają podlegać tylko manifestacje o charakterze pokojowym. Strajki uznał zaś za wulgarne i agresywne. 

Rozmówca prowadzącego program księdza uznał również, że niemożliwe będzie całkowite zakazanie przerywania ciąży przez wzgląd na przesłankę o ratowaniu życia osoby ciężarnej. Do tego niezbędna miałaby być zmiana Konstytucji. 

 - Musimy dać temu odpór spokojny, bez wciągania się w formy przemocy i agresji. Podnośmy argumenty w debacie publicznej - tłumaczył gość Radia Maryja. Prowadzący ostrzegał przez próbą zniszczenia wartości, na których powstała Europa. Mowa o prawie rzymskim, kulturze greckiej oraz chrześcijańskiej. 

Sugerowano na inspirowanie protestów przez chęć uderzenia w Kościół, ale wskazywano także na wymiar antykatolicki. Wymieniono nienawiść do własnego domu, cywilizacji i kraju, co ma się brać z uznania mocnej tożsamości jako niebezpieczeństwa. 

Przypomnijmy, że Oko.press przytoczyło badania CBOS, według którego jeszcze we wrześniu aprobatę dla Kościoła wykazywało 49% ankietowanych. Po trzech miesiącach odnotowano spadek o 8 punktów procentowych, czyli do 41%. Dziennikarze medium podają, że tak złych wyników nie odnotowano na przestrzeni ostatnich 27 lat.

Jeszcze w listopadzie Onet opublikował wyniki sondażu IPSOS. Badanie wskazało, że jedynie 40,4% Polaków darzy Kościół zaufaniem. Liczba ta składała się na 17,9% deklarujących pełne zaufanie oraz 22,5% respondentów, wskazujących, że raczej ufa Kościołowi.

Źródło; [Radio Maryja/CBOS/IPSOS/Onet/Oko.press]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >