wtv.pl
Telewizja Polska nie rozstanie się z Kurskim

Piotr Molecki/East News

"Nikt nie upokarza prezydenta jak PiS". Jacek Kurski z nową funkcją

10 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Telewizja Polska miała przejść generalny remont. Skończyło się jednak na zwykłym – w dodatku dość śmiesznym – przemeblowaniu. Z informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę wynika, że Jacek Kurski zostanie doradcą Zarządu TVP.

Wirtualna Polska informuje o zmianach w TVP. Jak czytamy, zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej Marzena Paczuska została zawieszona w funkcji członka Zarządu telewizji publicznej. Co ciekawe, za zawieszeniem Paczuskiej miał wnioskować sam Kurski, który zajmie jej miejsce w zarządzie.

Paczuska została powołana na członka Zarządu z polecenia Andrzeja Dudy. Jak podaje WP, do wniosku dołączył się Mateusz Matyszkowicz, inny członek Zarządu stacji. Wspólnie podważyli kompetencje dziennikarki.

Portal nie pozostawia w tej sprawie złudzeń. Jak przekazuje wp.pl jeden z informatorów: – Odejście "Paczki" to cios dla prezydenta. Ale jak chciał, tak ma. Bitwę może wygrał, wojnę przegrał.

Telewizja Polska jednak z Kurskim

TVP poinformowało, że odwołany na życzenie prezydenta Jacek Kurski zostanie doradcą Zarządu stacji. Jego stanowisko tymczasowo obejmie zaś Maciej Łopiński. Telewizja wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie. Jak czytamy, "10 marca 2020 r. Rada Nadzorcza Spółki TVP S.A. zawiesiła w czynnościach, na okres 3 miesięcy, panią Marzenę Paczuską-Tętnik, Członka Zarządu Spółki. Na miejsce odwołanego w dniu 09.03.2020 dotychczasowego Prezesa Zarządu Jacka Kurskiego, Rada Nadzorcza TVP S.A. delegowała pana Macieja Łopińskiego, jako pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu".

Przetasowania w TVP to bez wątpienia policzek dla prezydenta Dudy. "Nikt tak boleśnie nie upokarza prezydenta Dudy, jak jego partia-matka", pisze na Twitterze Kamil Sikora, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Przypomnijmy, że Duda uzależnił swój podpis pod ustawą gwarantująca mediom publicznym niemal 2 mld zł rekompensaty od ustąpienia z funkcji szefa TVP Jacka Kurskiego. Na decyzję tę od początku miał nie zgadzać się Jarosław Kaczyński. Dziennik.pl podał, że prezes miał powtarzać swoim współpracownikom: "Andrzej oszalał".

Na nowym stanowisku Kurski zarobi miesięcznie ok. 20 tys. zł brutto.

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >