Telewizja Polska nie rozstanie się z Kurskim. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Marca 2020

"Nikt nie upokarza prezydenta jak PiS". Jacek Kurski z nową funkcją

Telewizja Polska miała przejść generalny remont. Skończyło się jednak na zwykłym – w dodatku dość śmiesznym – przemeblowaniu. Z informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę wynika, że Jacek Kurski zostanie doradcą Zarządu TVP.

Wirtualna Polska informuje o zmianach w TVP. Jak czytamy, zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej Marzena Paczuska została zawieszona w funkcji członka Zarządu telewizji publicznej. Co ciekawe, za zawieszeniem Paczuskiej miał wnioskować sam Kurski, który zajmie jej miejsce w zarządzie.

Paczuska została powołana na członka Zarządu z polecenia Andrzeja Dudy. Jak podaje WP, do wniosku dołączył się Mateusz Matyszkowicz, inny członek Zarządu stacji. Wspólnie podważyli kompetencje dziennikarki.

Portal nie pozostawia w tej sprawie złudzeń. Jak przekazuje wp.pl jeden z informatorów: – Odejście "Paczki" to cios dla prezydenta. Ale jak chciał, tak ma. Bitwę może wygrał, wojnę przegrał.

Magda Gessler oburzająco o osobach, których Magda Gessler oburzająco o osobach, których "nie stać". Długo nie zapomnimy jej słówCzytaj dalej

Telewizja Polska jednak z Kurskim

TVP poinformowało, że odwołany na życzenie prezydenta Jacek Kurski zostanie doradcą Zarządu stacji. Jego stanowisko tymczasowo obejmie zaś Maciej Łopiński. Telewizja wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie. Jak czytamy, "10 marca 2020 r. Rada Nadzorcza Spółki TVP S.A. zawiesiła w czynnościach, na okres 3 miesięcy, panią Marzenę Paczuską-Tętnik, Członka Zarządu Spółki. Na miejsce odwołanego w dniu 09.03.2020 dotychczasowego Prezesa Zarządu Jacka Kurskiego, Rada Nadzorcza TVP S.A. delegowała pana Macieja Łopińskiego, jako pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie

Przetasowania w TVP to bez wątpienia policzek dla prezydenta Dudy. "Nikt tak boleśnie nie upokarza prezydenta Dudy, jak jego partia-matka", pisze na Twitterze Kamil Sikora, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Duda upokorzony przez PiS

Przypomnijmy, że Duda uzależnił swój podpis pod ustawą gwarantująca mediom publicznym niemal 2 mld zł rekompensaty od ustąpienia z funkcji szefa TVP Jacka Kurskiego. Na decyzję tę od początku miał nie zgadzać się Jarosław Kaczyński. Dziennik.pl podał, że prezes miał powtarzać swoim współpracownikom: "Andrzej oszalał".

Na nowym stanowisku Kurski zarobi miesięcznie ok. 20 tys. zł brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"

Źródło: WP