wtv.pl
Telepizza tłumaczy się z zachowania pracownika

Time Out / Rex Features/EAST NEWS

Nagłaśniamy: Skandaliczne wydarzenia w Warszawie. Pracownik Telepizzy przekroczył wszelkie granice

6 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Telepizza jest jedną z najpopularniejszych sieci pizzerii w Polsce. Poza naszym krajem funkcjonuje również m.in. w Kolumbii, Chinach, Peru czy rodzimej Hiszpanii, gdzie angażuje się w walkę z homofobią. Niestety, zachowanie jednego z pracowników restauracji w Warszawie, dalekie jest od równościowych postaw. O sprawie poinformował świadek skandalicznych wydarzeń.

Do zdarzenia doszło w niedzielę pomiędzy pl. Zbawiciela a pl. Unii Lubelskiej. Dostawca pizzy, według relacji Pana Jakuba, jechał środkiem zatłoczonego chodnika, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego.

 - Gdyby nie to, że uskoczyłem z psem, prawdopodobnie zostałbym potrącony, a pies przejechany. Jest to jednak dopiero początek tej żenującej historii - pisze mężczyzna.

Wraz ze swoim towarzyszem skierował się do lokalu przy ul. Marszałkowskiej 18. Chcieli zrelacjonować zaszłą sytuację. Dostawca przy zupełnej bierności pozostałych pracowników zaczął wykrzykiwać homofobiczne obelgi.

 - W trakcie krótkiej wymiany zdań z niezwykle agresywnym dostawcą pod moim i mojego towarzysza adresem padały słowa: "Ty pedale", "Ty cwelu" oraz szereg innych, sugerujących niedwuznacznie, co należałoby zrobić "z takimi jak wy" - czytamy.

Obecni na miejscu pracownicy odparli, że dostawca nie jest pracownikiem ich lokalu i nie mogą nic zrobić, ponieważ kierownika zmiany nie ma w budynku.

Telepizza odnosi się do sprawy. Robi się tylko gorzej

Restauracja za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Facebooku odpowiedziała zapewniając, że pozostaje w stałym kontakcie z uczestnikiem zdarzenia i że jest ono "wyjątkiem". Po ponad 24 godzinach i pod presją internautów, zamieszczono kolejne oświadczenie.

 - Nie ma usprawiedliwienia dla zachowań szkodliwych społecznie i nacechowanych jakąkolwiek formą uprzedzeń względem drugiego człowieka. Telepizza jest marką całkowicie apolityczną, funkcjonującą ponad wszelkimi podziałami. Zarówno w Polsce, jak i w innych państwach (...) W związku z tym pragniemy poinformować, że dzięki Państwa szybkiemu zgłoszeniu i obywatelskiej postawie, mogliśmy natychmiast zareagować. Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu i ustalamy przebieg zdarzeń, aby móc wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec zaangażowanych w nie osób. Dostawca został już ukarany oficjalną naganą, poniesie też konsekwencje finansowe. Dalsze postępowanie, w tym wobec pozostałych uczestników zajścia, zostanie podjęte po dokładnej analizie zebranych dowodów, w tym materiału filmowego. Zapewniamy, że wobec każdej z osób, której zachowanie okaże się naganne, wyciągnięte zostaną konsekwencje - napisali administratorzy fanpage`a wywołując jeszcze gorszą burzę.

Nagana oraz konsekwencje finansowe zdają się bowiem nie być wystarczającą karą za skandaliczne zachowanie dostawcy. Zastanawiający jest tutaj również związek między homofobią a polityką.

 - Oficjalna nagana? Czyli ten agresywny dostawca dalej tam pracuje i dalej jest możliwość go spotkać gdy zamówi się od was pizze? - pyta w komentarzach jedna z internautek.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >