wtv.pl
Jan Filip Libicki

(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Telefon senatora Libickiego nie przestaje dzwonić. "Nie wiem, która z instytucji podała mój numer jako punktu szczepień"

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Jan Filip Libicki napisał, czego doświadcza przez prawdopodobny błąd jednego z pracowników punktu szczepień. Przez zupełny przypadek, zamiast numeru do placówki medycznej, miano podać numer se

Dziś po godzinie 12:00 na Twitterze ukazał się niecodzienny wpis. Jan Filip Libicki musi mierzyć się z nieustannie dzwoniącym telefonem. Jego publikacja wywołała nie tylko pilną reakcję pracowników administracji rządowej, ale też salwę śmiechu ze strony użytkowników medium. "Nie wiem, która instytucja wspaniale funkcjonującego państwa Prawa i Sprawiedliwości podała mój numer telefonu jako punktu szczepień na COVID-19. Wiecie państwo, jak się teraz grzeje mój telefon?" - czytamy. 

Jan Filip Libicki opisał zaskakujące doświadczenie. Jego telefon dzwoni non-stop

Po godzinie od publikacji wpisu zareagowali pracownicy Centrum Informacyjnego Rządu. Korzystając z konta "Szczepimy Się" poprosili o pozostawienie wiadomości prywatnej, celem rozwiązania problemu. "Panie Senatorze, Publikowane przez nas dane kontaktowe pochodzą z punktu szczepień. Być może, któryś z przedstawicieli punktu szczepień pomylił się we wprowadzonym numerze. Możemy pomóc przez DM" - czytamy w komunikacie rządowego portalu. 

Co ciekawe, Jan Filip Libicki nie był jedyną osobą, która musiała zmagać się z napływającymi połączeniami. "Ogólnopolski numer rejestracji różni się jedną cyferką od numeru mojej mamy. Tylko tych, co się pomylili o tę cyferkę, było setki. Odbierałem i grzecznie pytałem, na kogo głosowali" - wyznał jeden z użytkowników społecznościowego medium. 

Żartobliwa odpowiedź przyszła także ze strony partyjnego kolegi - Janusza Piechocińskiego. Były Wiceprezes Rady Ministrów odniósł się do następnego sezonu wyborczego. "Rejestruj wszystkie rozmowy, na tydzień przed wyborami przypomnisz, na kogo mogą liczyć" - ironizował za pośrednictwem Twittera.

Żarty trzymały się również felietonisty Aleksandra Twardowskiego, który nawiązywał do deklaracji Jana Filipa Libickiego dotyczących poparcia kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. "To kara za poparcie Wroblewskiego. Nie ma przypadków, są tylko znaki" - czytamy we wpisie. 

Jan Filip Libicki zasiadał w Sejmie V i VI kadencji, a także w senacie VIII, IX i X kadencji. Był związany ze Zjednoczeniem Chrześcijańsko-Narodowym, Prawem i Sprawiedliwością, Polską Plus, Platformą Obywatelską, a także z Polskim Stronnictwem Ludowym. W izbie wyższej sprawuje funkcję przewodniczącego Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. W wyborach zdeklasował rywala, uzsykując aż 105 042 głosy poparcia. 

W latach 2002-2005 zasiadał w radzie miejskiej Poznania. Jego współpraca z Platformą Obywatelską zakończyła się po złamaniu dyscypliny w związku z głosowaniem w sprawie ograniczenia ustawy antyaborcyjnej przez trzech polityków. Odejście z partii miało na celu okazanie solidarności z Markiem Biernackim, Joanną Fabisiak, a także z Jackiem Tomczakiem. Parlamentarzysta porusza się z pomocą wózka przez wzgląd na zdiagnozowane porażenie mózgowe. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Akcja #NiebieskaLinia - dołącz i pomóż ofiarom przemocy w rodzinie!

  • IMGW wydało ostrzeżenia i prognozy zagrożeń meteorologicznych dla 6 województw

  • Centrum Informacyjne Rządu odpowiedziało na komunikat zespołu KEP ws. szczepionek

Źródło: [Twitter/Jan Filip Libicki]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >