wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sprawdzajcie, jak wypełniacie dokumenty. Całe miasto bez wsparcia od rządu przez błędy w formularzach

25 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Tarcza antykryzysowa ma być poduszką finansową dla polskich przedsiębiorców. W czasie największego od drugiej wojny światowej kryzysu pieniądze te mogą stanowić o być albo nie być polskich firm. Niestety, pomocy finansowej na drodze stanęły formaln

Pandemia koronawirusa dziesiątkuje polskie firmy. Zdaniem Konfederacji Lewiatan bezpośrednie straty polskiej gospodarki spowodowane restrykcjami COVID-19 wynoszą już ponad 85 miliardów złotych. Sposobem na załagodzenie skutków kryzysu ma być rządowa pomoc. Niestety, wrocławskie firmy będą musiały na nią poczekać dłużej. Zdaniem miejscowego urzędu pracy wszystkie wnioski w tej sprawie były źle wypełnione.

Tarcza antykryzysowa vs. formalności

Jak informuje od piątku Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, wszystkich 464 przedsiębiorców składający wnioski o pomoc z budżetu zostało wezwanych do poprawienia błędów.  

Urząd wymienia na swojej stronie najczęściej popełniane przez przedsiębiorców błędy:

- rozbieżności pomiędzy wnioskiem złożonym na stronie praca.gov.pl, a załączonym dodatkowo ręcznie wypełnionym wnioskiem,- W załączniku nr 2 do umowy (oświadczenie) wnioskodawca nie wskazuje okresu dofinansowania lub wskazany jest błędny okres,- różnica we wskazanym spadku obrotów pomiędzy wnioskiem a wypełnionym kalkulatorem,- nie wypełnione wszystkie wymagane załączniki do umowy,- rozbieżność pomiędzy wskazana kwotą dofinansowania wskazaną we wniosku a kwotą wskazaną w kalkulatorze- rozbieżność pomiędzy oświadczeniem we wniosku o zamiarze skorzystania ze zwolnienia ze składek ZUS, a zaznaczeniem w kalkulatorze o korzystaniu z tego zwolnienia,- błędnie zaznaczone odpowiedzi co do wieku pracowników powyżej lub poniżej 30 roku życia, wskazanych w kalkulatorze,- brak składania oświadczeń co do działalności w sektorze podstawowej produkcji rolnej i rybołówstwa, pomimo informacji w dokumentach rejestrowych o prowadzeniu działalności w tych sektorach (PKD); dołączenie oświadczenia wynika z komunikatu Urzędu o naborze wniosków, jak i z zasad ubiegania się o tę formę pomocy,- wpisywanie we wniosku wypełnionym na stronie praca.gov.pl w miejscu „nazwa przedsiębiorcy": WROCŁAW.

Źródło: PUP Wrocław

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >