Tadeusz Rydzyk o telewizji Polsat i TVN. youtube/radio maryja
Źródło: youtube/radio maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Czerwca 2020

Rydzyk na mszy zaatakował telewizję Polsat, TVN i czytelniczki prasy kobiecej. Jedno z najbardziej absurdalnych wystąpień redemptorysty, przypominamy

Tadeusz Rydzyk słynie ze swoich ekscentrycznych wypowiedzi, najczęściej wypowiadanych z kościelnej ambony. Kiedy coś stoi w sprzeczności z wizją świata redemptorysty - ten nie ma żadnych hamulców. Podczas mszy w sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu pod koniec ubiegłego roku postanowił skrytykować nawet TVN i Polsat. Wszystko zostało zarejestrowane przez konkurencyjną, należącą do samego zainteresowanego, Telewizję Trwam. Przypominamy.

Do zdarzenia doszło w sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Kapłani oraz wierni modlili się "w intencji rodzin i obrony życia poczętego". Na sam koniec do głosu doszedł, będący honorowym gościem wydarzenia redemptorysta. W swoich słowach, bynajmniej nie odnosił się do wspomnianych intencji a mówił o konkurencji.

Tadeusz Rydzyk o telewizji Polsat i TVN

Duchowny, zanim zaczął omawiać wspomniane telewizje stwierdził, że "marksizm w nowych szatkach idzie przez uniwersytety, przez przedszkola, szkoły" oraz, w końcu, przez media. - Wiecie, ile np. Polsat ma kanałów? Pan minister Mosiński tu jest, jestem ciekawy - zagaił polityka PiS Rydzyk, nie otrzymując odpowiedzi od wiernych.

Mosińskiemu nie udało się odganąć. Wytypował tylko 20 kanałów, a redemptorysta dopełnił je o kolejne 8 "własnych w pełni" i jeszcze parędziesiąt, w których Polsat ma mieć udziały. - A TVN ile ma, powiedzcie mi? Bo jeszcze nie powiedziałem ile na multipleksie. Myśmy walczyli o 1 multiplex, jeszcze jak! W katolickim niby kraju - ciągnął i żalił się Rydzyk.

Na tym redemptorysta nie poprzestał. Chwilę później zaczął mówić o... czytelniczkach prasy kobiecej. - A pisma dla kobiet? Ile milionów nakładu? Przynajmniej, tak było z 5 lat temu, bo teraz nie zaglądałem nawet, ale było przynajmniej 15 mln jednorazowego nakładu dla kobiet. I to wszystko takie o... i później ta kobieta jest... żadna kobieta! Tylko nie wiadomo co to jest! - grzmiał Rydzk, póki nie zauważył, że mógł się zagolopować.

Redemptorysta uzupełnił swoją wypowiedź mówiąc, że "nawet w modzie to widać", bo "została obliczona tak, żeby gender wprowadzać".

Źródło: youtube/Radio Maryja