wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rydzyk na mszy zaatakował telewizję Polsat, TVN i czytelniczki prasy kobiecej. Jedno z najbardziej absurdalnych wystąpień redemptorysty, przypominamy

16 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk słynie ze swoich ekscentrycznych wypowiedzi, najczęściej wypowiadanych z kościelnej ambony. Kiedy coś stoi w sprzeczności z wizją świata redemptorysty - ten nie ma żadnych hamulców. Podczas mszy w sanktuarium Św. Józefa w Kali

Do zdarzenia doszło w sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Kapłani oraz wierni modlili się "w intencji rodzin i obrony życia poczętego". Na sam koniec do głosu doszedł, będący honorowym gościem wydarzenia redemptorysta. W swoich słowach, bynajmniej nie odnosił się do wspomnianych intencji a mówił o konkurencji.

Tadeusz Rydzyk o telewizji Polsat i TVN

Duchowny, zanim zaczął omawiać wspomniane telewizje stwierdził, że "marksizm w nowych szatkach idzie przez uniwersytety, przez przedszkola, szkoły" oraz, w końcu, przez media. - Wiecie, ile np. Polsat ma kanałów? Pan minister Mosiński tu jest, jestem ciekawy - zagaił polityka PiS Rydzyk, nie otrzymując odpowiedzi od wiernych.

Mosińskiemu nie udało się odganąć. Wytypował tylko 20 kanałów, a redemptorysta dopełnił je o kolejne 8 "własnych w pełni" i jeszcze parędziesiąt, w których Polsat ma mieć udziały. - A TVN ile ma, powiedzcie mi? Bo jeszcze nie powiedziałem ile na multipleksie. Myśmy walczyli o 1 multiplex, jeszcze jak! W katolickim niby kraju - ciągnął i żalił się Rydzyk.

Na tym redemptorysta nie poprzestał. Chwilę później zaczął mówić o... czytelniczkach prasy kobiecej. - A pisma dla kobiet? Ile milionów nakładu? Przynajmniej, tak było z 5 lat temu, bo teraz nie zaglądałem nawet, ale było przynajmniej 15 mln jednorazowego nakładu dla kobiet. I to wszystko takie o... i później ta kobieta jest... żadna kobieta! Tylko nie wiadomo co to jest! - grzmiał Rydzk, póki nie zauważył, że mógł się zagolopować.

Redemptorysta uzupełnił swoją wypowiedź mówiąc, że "nawet w modzie to widać", bo "została obliczona tak, żeby gender wprowadzać".

Źródło: youtube/Radio Maryja

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >