Tadeusz Rydzyk wyraził opinię o telewizji Polsat i TVN. youtube/Radio MaryjaŹródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Listopada 2019

Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe

Tadeusz Rydzyk ma w zwyczaju łączenie się z wiernymi, podczas spotkań rodziny Radio Maryja, nawet jeśli nie jest obecny fizycznie. Podczas ostatniego, tego typu wydarzenia w Skarżysku-Kamiennej, redemptorysta odniósł się do telewizji Polsat i TVN.

Duchowny połączył się w ramach telekonferencji z uczestnikami spotkania rodziny Radio Maryja. Obecni w kościele w Skarżysku-Kamiennej mogli wysłuchać jego przemówienia. Duchowny powitał i pozdrowił wszystkich zebranych. Po chwili postanowił w zaskakujący sposób odnieść się do konkurencyjnych stacji.

Nowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodobaNowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodobaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk o telewizji Polsat i TVN

Rydzyk podczas konferencji zaprosił wiernych na nadchodzące, 28. urodziny Radio Maryja. Podziękował zebranym za słuchanie i promowanie rozgłośni. Chwilę później wytłumaczył, dlaczego to dla niego tak ważne.

 - Media prawicowe są bardzo w nikłym procencie. Również katolickie. To jest w nikłym procencie. Nas nie było stać na stworzenie mediów. Nie było ludzi, bo w czasach komunizmu nie było dziennikarstwa dla katolików. To było niemożliwe. Kształcili po prostu propagandystów i to jeszcze zostało w dużej mierze. Nie było środków na to. Inne stacje, inni właściciele mają masę kanałów. Np. oglądacie Polsat. Kto z was wie, że właściciel Polsatu ma 27, czy 28 kanałów telewizyjnych? W tym 13 na multipleksie. Ma jeszcze udziały w innych, także ma wpływ na jakieś 50 kanałów polskojęzycznych! Kto w Polsce o tym wie? TVN - ludzie patrzą, nieraz tak patrzą jak sroka w kość za przeproszeniem. A TVN ma 13 kanałów! Nie wszystkie też nazywają się TVN. Zobaczcie, jakie to jest działanie na nasze umysły - grzmiał Rydzyk.

Redemptorysta, aby jeszcze mocniej podkreślić rangę własnych słów, odniósł się do cytatu św. Maksymiliana Kolbe.

 - Św Maksymilian Kolbe powiedział: Możemy wybudować wiele kościołów. Te kościoły będa puste, jeżeli nie będziemy mieli mediów. To się teraz dokonuje w Polsce - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ujawniono cennik usług pogrzebowych w parafiach. Drogo?

2. Sąd biskupi uznał ofiarę księdza-pedofila "współwinną grzechu"

3. Abp Głódź poświęcił kolejną placówkę. "Nie był zaproszony"

4. Pracownicy Caritasu przerywają milczenie. Ujawniają skrajną patologię w kościelnej organizacji

5. Lidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hit

6. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka