wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jest doniesienie na Tadeusza Rydzyka. Może ponieść poważne konsekwencje

22 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Tadeusz Rydzyk już niedługo może mieć niemały problem z wyjazdami do Kanady, gdzie do tej pory zbierał pokaźne sumy na swoje liczne inwestycje. Kanadyjski Kościół przygląda się jego osobie po tym, jak żydowska organizacja złożyła doniesienie w spra

Sprawa jest dość poważna, trafiła bowiem na biurko kanadyjskiego kardynała. Tamtejszy Kościół zainteresował się osobą Rydzyka po rozmowach z przedstawicielami żydowskiej organizacji B'nai B'rith.

Tadeusz Rydzyk zyskuje globalną "sławę"

Zdaniem wspomnianej organizacji ojciec Rydzyk miał używać mowy nienawiści, szczególnie w stosunku do środowisk LGBT. Uwadze B'nai B'rith nie umknęło również zaangażowanie redemptorysty na polskiej scenie politycznej. Co więcej, wskazano, że Rydzyk miał krytykować placówki oświaty, w których rozmawiano o tematyce gender, oraz wielokrotnie podkreślać zagrożenie, jakie dla polskiej kultury niosą za sobą środowiska LGBT. "Genderowe zło nadciąga z zachodu", twierdził ojciec dyrektor, cytowany przez Onet. Nie spodobał mu się również fakt, że w filmach emitowanych przez TVP można zobaczyć gejów. Wypowiedzi mówiących o niebezpieczeństwach wynikających z "lewactwa" jest, rzecz jasna, mnogość.

Działacz B’nai Brith, Abraham Silverman, zwrócił uwagę arcybiskupa Edmonton, Richarda Smitha, na kontrowersje otaczające Rydzyka. Jak podaje Onet, Silverman wyraził nadzieję, że kanadyjski Kościół rozważy możliwość zakazania Rydzykowi kazań w Kanadzie, a biskup obiecał, że z uwagą przyjrzy się sprawie

– Abraham Silverman przedstawił swoje zastrzeżenia do przemówień ojca Rydzyka na terenie Kanady. Obie strony zgodziły się, że ich fragmenty były niestosowne. Miały ksenofobiczny charakter i nie odzwierciedlały wartości wyznawanych ani przez Kościół Katolicki, ani przez żydowską organizację, ani przez kanadyjskie społeczeństw – powiedział w rozmowie z Onetem Thomas Lukaszuk, były wicepremier kanadyjskiej Alberty.

– Członkowie B’nai Brith o ojcu Rydzyku dowiedzieli się z mediów – dodaje Lukaszuk. – Słyszeli o jego kontrowersyjnych wypowiedziach. Dlatego chcieli spotkać się z przedstawicielem Kościoła Katolickiego.

Sprawa miała już trafić do kanadyjskiego kardynała Thomasa Collinsa. Lukaszuk przypuszcza, że w efekcie ojciec Rydzyk nie będzie już zapraszony do polskich parafii w Kanadzie, gdzie dotychczas zbierał niemałe środki.

Tagi:

Mowa nienawiściLGBTTadeusz Rydzyk

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >