wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jest doniesienie na Tadeusza Rydzyka. Może ponieść poważne konsekwencje

22 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk już niedługo może mieć niemały problem z wyjazdami do Kanady, gdzie do tej pory zbierał pokaźne sumy na swoje liczne inwestycje. Kanadyjski Kościół przygląda się jego osobie po tym, jak żydowska organizacja złożyła doniesienie w spra

Sprawa jest dość poważna, trafiła bowiem na biurko kanadyjskiego kardynała. Tamtejszy Kościół zainteresował się osobą Rydzyka po rozmowach z przedstawicielami żydowskiej organizacji B'nai B'rith.

Tadeusz Rydzyk zyskuje globalną "sławę"

Zdaniem wspomnianej organizacji ojciec Rydzyk miał używać mowy nienawiści, szczególnie w stosunku do środowisk LGBT. Uwadze B'nai B'rith nie umknęło również zaangażowanie redemptorysty na polskiej scenie politycznej. Co więcej, wskazano, że Rydzyk miał krytykować placówki oświaty, w których rozmawiano o tematyce gender, oraz wielokrotnie podkreślać zagrożenie, jakie dla polskiej kultury niosą za sobą środowiska LGBT. "Genderowe zło nadciąga z zachodu", twierdził ojciec dyrektor, cytowany przez Onet. Nie spodobał mu się również fakt, że w filmach emitowanych przez TVP można zobaczyć gejów. Wypowiedzi mówiących o niebezpieczeństwach wynikających z "lewactwa" jest, rzecz jasna, mnogość.

Działacz B’nai Brith, Abraham Silverman, zwrócił uwagę arcybiskupa Edmonton, Richarda Smitha, na kontrowersje otaczające Rydzyka. Jak podaje Onet, Silverman wyraził nadzieję, że kanadyjski Kościół rozważy możliwość zakazania Rydzykowi kazań w Kanadzie, a biskup obiecał, że z uwagą przyjrzy się sprawie

– Abraham Silverman przedstawił swoje zastrzeżenia do przemówień ojca Rydzyka na terenie Kanady. Obie strony zgodziły się, że ich fragmenty były niestosowne. Miały ksenofobiczny charakter i nie odzwierciedlały wartości wyznawanych ani przez Kościół Katolicki, ani przez żydowską organizację, ani przez kanadyjskie społeczeństw – powiedział w rozmowie z Onetem Thomas Lukaszuk, były wicepremier kanadyjskiej Alberty.

– Członkowie B’nai Brith o ojcu Rydzyku dowiedzieli się z mediów – dodaje Lukaszuk. – Słyszeli o jego kontrowersyjnych wypowiedziach. Dlatego chcieli spotkać się z przedstawicielem Kościoła Katolickiego.

Sprawa miała już trafić do kanadyjskiego kardynała Thomasa Collinsa. Lukaszuk przypuszcza, że w efekcie ojciec Rydzyk nie będzie już zapraszony do polskich parafii w Kanadzie, gdzie dotychczas zbierał niemałe środki.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >