wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. "Dzieci niezagnieżdżone"

23 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk i Bogdan Chazan są jednymi z oburzonych refundowaniem antykoncepcji i nie kryją się z tym, że są jej zdecydowanymi przeciwnikami. "Nasz Dziennik", który jest mocno związany z o. Rydzykiem, nie chce, by NFZ finansował kobiet

"Nasz Dziennik", który jest związany z o. Rydzykiem - inicjatorem jego powstania, oraz jest znany z bronienia prof. Chazana, oburza się tym, że NFZ refunduje zakładanie i usuwanie kobietom antykoncepcyjnej wkładki. W podobnym tonie pisze inny katolicki portal "pch24", który alarmuje, że płody, nazywane przez nich "dziećmi", nie mogą się zagnieździć w macicy. "Nasz Dziennik" nazywa to zabijaniem.

Tadeusz Rydzyk, Bogdan Chazan i prawicowe media nie godzą się na finansowanie antykoncepcji przez NZF

Prawicowe pismo wskazuje, że wprowadzenie wkładki wewnątrzmacicznej oraz jej usunięcie to koszt wynoszący nawet kilkaset złotych, który obecnie jest refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. "Stanowi o tym Rozporządzenie Ministra Zdrowia (poz. 456 i 457) z 2013 r. Koszt samej wkładki pokrywa natomiast pacjentka" - czytamy.

Katolicki dziennik jest zbulwersowany faktem, że takie usługi znalazły się na liście refundowanych. Ubolewa nad tym, że populacja Polski wciąż spada, dlatego niezrozumiała jest dla niego "obecność środków wczesnoporonnych w koszyku świadczeń gwarantowanych".

Do artykułu "Naszego Dziennika" odniósł się też portal "Polonia Christiana", który wyjaśnił swoim czytelnikom, że opisywane środki antykoncepcyjne dzielą się na dwa rodzaje: spirale zawierające miedź oraz systemy hormonalne.

"W każdym przypadku działanie polega na niedopuszczeniu do zagnieżdżenia się dziecka w pierwszej fazie rozwoju. Jest to nie tylko jego zabicie, ale stanowi także niebezpieczeństwo dla zdrowia kobiety" - czytamy.

Internauci reagują na doniesienia prawicowych mediów, pojawiło się nawet nowe określenie: "dzieci niezagnieżdżone".

Na finansowanie tej metody przez NFZ, swoje oburzenie i niezgodę wyraził m.in. prof. Bogdan Chazan oraz poseł PiS Tomasz Latos, którego zdaniem procedura zakładania wkładki absolutnie nie powinna być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Antykoncepcję i aborcję potępia także Tadeusz Rydzyk i większość osób ze środowiska prawicowego.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >