Tadeusz Rydzyk i Bogdan Chazan są jednymi z oburzonych refundowaniem antykoncepcji.
Źródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Stycznia 2020

Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. "Dzieci niezagnieżdżone"

Tadeusz Rydzyk i Bogdan Chazan są jednymi z oburzonych refundowaniem antykoncepcji i nie kryją się z tym, że są jej zdecydowanymi przeciwnikami. "Nasz Dziennik", który jest mocno związany z o. Rydzykiem, nie chce, by NFZ finansował kobietom antykoncepcję. Oburza się tym, że refunduje zakładanie i usuwanie kobietom antykoncepcyjnej wkładki. W podobnym duchu pisze katolicki portal pch24, który alarmuje, że "dzieci" nie mogą się zagnieździć w macicy. "Nasz Dziennik" nazywa to zabijaniem.

"Nasz Dziennik", który jest związany z o. Rydzykiem - inicjatorem jego powstania, oraz jest znany z bronienia prof. Chazana, oburza się tym, że NFZ refunduje zakładanie i usuwanie kobietom antykoncepcyjnej wkładki. W podobnym tonie pisze inny katolicki portal "pch24", który alarmuje, że płody, nazywane przez nich "dziećmi", nie mogą się zagnieździć w macicy. "Nasz Dziennik" nazywa to zabijaniem.

Była posłanka PiS się wygadała. Partia może być na nią złaByła posłanka PiS się wygadała. Partia może być na nią złaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk, Bogdan Chazan i prawicowe media nie godzą się na finansowanie antykoncepcji przez NZF

Prawicowe pismo wskazuje, że wprowadzenie wkładki wewnątrzmacicznej oraz jej usunięcie to koszt wynoszący nawet kilkaset złotych, który obecnie jest refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. "Stanowi o tym Rozporządzenie Ministra Zdrowia (poz. 456 i 457) z 2013 r. Koszt samej wkładki pokrywa natomiast pacjentka" - czytamy.

Katolicki dziennik jest zbulwersowany faktem, że takie usługi znalazły się na liście refundowanych. Ubolewa nad tym, że populacja Polski wciąż spada, dlatego niezrozumiała jest dla niego "obecność środków wczesnoporonnych w koszyku świadczeń gwarantowanych".

Do artykułu "Naszego Dziennika" odniósł się też portal "Polonia Christiana", który wyjaśnił swoim czytelnikom, że opisywane środki antykoncepcyjne dzielą się na dwa rodzaje: spirale zawierające miedź oraz systemy hormonalne.

"W każdym przypadku działanie polega na niedopuszczeniu do zagnieżdżenia się dziecka w pierwszej fazie rozwoju. Jest to nie tylko jego zabicie, ale stanowi także niebezpieczeństwo dla zdrowia kobiety" - czytamy.

Internauci reagują na doniesienia prawicowych mediów, pojawiło się nawet nowe określenie: "dzieci niezagnieżdżone".

Na finansowanie tej metody przez NFZ, swoje oburzenie i niezgodę wyraził m.in. prof. Bogdan Chazan oraz poseł PiS Tomasz Latos, którego zdaniem procedura zakładania wkładki absolutnie nie powinna być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Antykoncepcję i aborcję potępia także Tadeusz Rydzyk i większość osób ze środowiska prawicowego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy

2. Już nie pożary i powodzie. Naukowcy ostrzegają Australię przed nowym, śmiertelnie niebezpiecznym problemem

3. Wybuch w kamienicy w Poznaniu. Ujawniono ostatnie słowa jednej z ofiar

4. Rydzyk został właśnie wmieszany w jedną z największych afer ostatnich lat. W tle ogromne pieniądze

5. Sejm i Senat nareszcie się dogadali. Przyznali sobie po 1000 zł

6. Jedna z kobiet na zdjęciu nie jest prawdziwą mamą. Wybierz jedną z nich i poznaj prawdę o sobie