Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINKOWSKI/East News
Źródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 9 Maja 2020

O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"

Tadeusz Rydzyk w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat ograniczeń uczestnictwa we mszy świętej. Setki tysięcy ofiar COVID-19 nie są dla niego wystarczająco przekonujące.

Wypowiedź miała miejsce na antenie Radia Maryja. Dotychczas dyrektor rozgłośni raczej unikał tego tematu, a audycje skupiały się raczej na modlitwie za chorych.

Matka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszyMatka 3,5-letniego Kacperka przerwała milczenie. Nie może znieść zarzutów, które słyszyCzytaj dalej

Tadeuszy Rydzyk krytykuje zakazy

Zdaniem toruńskiego redemptorysty obostrzenia były niepotrzebne: - Trzeba to przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się - za przeproszeniem - puścić w taki kanał zła – powiedział.

Rydzyk obawia się również skutków duchownych: – To jest wyziębianie religijności. Zrobili wprost panikę, ludzie się przestraszyli. Mówili: nie wchodźcie do kościoła, tylko pięć osób – grzmiał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. SE: Nie służby znalazły ciało 3,5-letniego Kacperka. Najnowsze, niepokojące informacje
2. Resort rozwoju zabrał głos w sprawie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Już niedługo otwarcia

Jednocześnie duchowny zapewnił, że należy zachowywać przepisy higieniczne. Podkreślał także, że zdrowie jest bardzo ważne: - Dla nas chrześcijan, katolików jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne – mówił - Na szczęście w Polsce większość duchownych zachowała się z rozumem, ze zmysłem wiary - dodał. Stwierdził także, że nie do przyjęcia było dla niego to, że sklepy pozostały otwarte - Dla mnie było to nie do przyjęcia - podsumował.

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się prawie 3,9 miliona ludzi, zmarło 276 tysięcy, a wyzdrowiało 1,3 miliona. Epidemia spowodowała całkowity paraliż światowej gospodarki oraz gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecny również w Polsce wirus wywołał jak dotąd 15 366 zachorowań oraz 776 zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  3. Sieć 5G wystartuje za kilkadziesiąt godzin. Obejmie duże miasta, co się zmieni?
  4. Niebezpieczne zwierzę grasuje po ulicach polskiego miasta. Maleńki piesek konał na rękach dziewczynki, drugi cudem uszedł z życiem
  5. Czy dziś obowiązuje cisza wyborcza? Wyjaśniamy, co grozi za jej złamanie w normalnych warunkach
  6. Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Przywołał wspomnienia, które poruszą każdego, pamiętającego lata 90.
  7. Szumowski zniesie zakaz ws. wakacji? Zaskakująca wiadomość, wielu Polaków będzie szczęśliwych

Źródło: DoRzeczy