wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk ma dzisiaj urodziny. Tak wyglądała jego kariera

3 Maja 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk ma dziś urodziny. Znany duchowny kończy 75 lat. Przytaczamy jego najciekawsze wypowiedzi.

Znany, toruński redemptorysta, Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 75 lat. Urodziła się 3 maja 1945 roku w Olkuszu. Zanim stał się właścicielem medialnego imperium, mieszkał w różnych krajach. Ma dobre układy z rządem PiS. Rzadko potrafi ugryźć się w język. 

Tadeusz Rydzyk kończy 75 lat

Media od lat informują nas o wpadkach i kontrowersyjnych wypowiedziach księdza. Kilka lat temu, na Jasnej Górze witał czarnoskórego misjonarza słowami "Kochani jeszcze Murzyn! Boże, gdzieś ty się nie mył? Chodź tutaj bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie!". Wielu ludzi uznało to za przejaw pogardy i rasizmu. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że dał o sobie znać czarny humor księdza. Nazwał także "czarnownicą" pierwszą damę, Marię Kaczyńską.

Od początku rządów PiS media ojca Rydzyka regularnie publikują pozytywne materiały na ich temat. Inwestycje o.Rydzyka od 2015 r. do lipca 2019 r. dostały ponad 200 milionów złotych wsparcia ze strony państwa. Wielu zauważa, że finansowanie stronniczych mediów toruńskiego biznesmena to patologia władzy. Powiązane z nim instytucje takie jak Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej czy fundacja Lux Veritatis zawsze mogą liczyć na przychylność obozu władzy.

Znany z antysemickich wypowiedzi redemptorysta oskarżał kiedyś prezydenta Lecha Kaczyńskiego o uleganie "żydowskiemu lobby". Dziś wymyśla i promuje pod przychylnym okiem władzy projekty, które mają ukazywać Polskę jako kraj przyjazny Żydom, zamazać antysemicki wizerunek naszego kraju. Jest to propaganda wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość. Polacy w czasie wojny i tuż po niej brali czynny udział w mordowaniu Żydów. Podziemie antykomunistyczne mordowało ich masowo na Podhalu w latach 40. Nie brakowało sprawiedliwych, którzy ratowali naszych starszych w wierze braci, ale nie można pisać historii na nowo.

"Jeżeli ten gender wejdzie, to przyniesie o wiele więcej krzywdy ludziom i narodom niż komunizm"- mówi Tadeusz Rydzyk. W ten sposób duchowny szczuje na studia gender i atakuje lewicowe organizacje. Straszy ludzi mniejszościami seksualnymi i atakuje ruchy LGBT. Kreuje się bez zażenowania na eksperta w sprawach politycznych i społecznych.

"Prosimy, zamawiajcie co najmniej kilka folderów, kilkanaście takich folderków nie pojedynczo, co ułatwi dystrybucję"- zachęcał przed ostatnimi urodzinami swojego radia. Założyciel Radia Maryja to jak widać doświadczony biznesmen. Ostatnio głośno było o sprzedawanych przez jego fundację krzyżach chroniących przed wirusem. Znany jest także z nieustanncyh prośb o wsparcie finansowe dla jego mediów.

Ojciec Rydzyk jest jedną z najbardziej barwnych postaci XXI wieku. Niepokorny ksiądz wie, jak budować swoje imperium i zarabiać pieniądze. Nie stroni od aktywności politycznej i bratania z władzą. Lubi być na świeczniku i ma na koncie wiele kontrowersyjnych wypowiedzi. Jest elementem krajobrazu dzisiejszej Polski. Można go lubić lub nie, ale nikt nie odmówi mu kreatywności i nietuzinkowości. Życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Źródło: [Onet]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >