wtv.pl
Tadeusz Cymański

(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Tadeusz Cymański przeszedł poważną operację

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Poseł Tadeusz Cymański właśnie przeszedł operację wycięcia mięśniaka z jamy brzusznej. W rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" wydał bardzo ważny apel do Polek i Polaków, którzy wciąż nie stawiają się na badaniach profilaktycz

  • Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Rzeczpospolitą" opowiedział o złośliwym nowotworze. - Nie jestem przygotowany - deklarował, po czym dodawał - Nie jestem spakowany. Diagnozę postawioną podczas standardowych badań profilaktycznych

  • Schorzenie było, jak podawał członek Solidarnej Polski, "trochę złośliwe". Rozpoznanie określił jako nieciekawe, informując, iż chodzi o jeden z najgorszych rodzajów mięśniaka

  • Dziś "Super Express" skontaktował się z Cymańskim. Operacja trwała przez kilka godzin. Parlamentarzysta wciąż czeka na wyniki pooperacyjne. "Dochodzę do siebie i pracuję już zdalnie" - usłyszeli dziennikarze tabloidu

Tadeusz Cymański należy do wąskiego grona 13 polityków, którzy aż 6-krotnie uzyskali elekcję do Sejmu. Zasiadł bowiem w III, IV, V, VI, VIII i IX kadencji izby niższej. W latach 90. wraz z Jarosławem Kaczyńskim zakładał Porozumienie Centrum.

Był także jednym ze współtwórców Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Polityk zasiadał również w Parlamencie Europejskim. W ostatnim czasie konserwatysta musiał ograniczyć aktywność, by skupić się na własnym zdrowiu. 

Tadeusz Cymański już po operacji. Teraz dochodzi do zdrowia

- Cieszę się, że mam to za sobą. Wczoraj byłem na komisji sejmowej - opowiadał dla "Super Expressu". - Dziękuję Bogu, że wszystko się udało - dodawał w rozmowie z tabloidem. Cymański wciąż czeka na wyniki pooperacyjne. - Kilka miesięcy temu miałem biopsję robioną, a teraz badanie na bazie komórek tego nowotworu - deklarował, wyrażając nadzieję na dobre wyniki badań.

- Muszę stosować płynną dietę, mam jeszcze bolesność, ale to wszystko przejdzie - relacjonował.

Parlamentarzysta wciąż zmaga się z problemami dotyczącymi odżywiania. Na ten moment Tadeusz Cymański rezygnuje z dalszego relacjonowania przebiegu żmudnego procesu rekonwalescencji. Jak sam tłumaczy, niektórzy mogą uznać to za temat tabu.

Swoją chorobę wykorzystał, by zaapelować do Polek i Polaków o regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Cymański zwrócił uwagę zwłaszcza na osoby starsze, które są znacznie bardziej narażone na nowotwory. Jak najszybsze wykrycie guzów znacznie zwiększa szansę na sukces terapii.

 - Warto zrobić na przykład usg klatki piersiowej, bo w zależności od wielkości wykrytego nowotworu są różne rokowania - komentował dla "Super Expressu". 

Tadeusz Cymański zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Finansów Publicznych, a także w Komisji do Spraw Unii Europejskiej. Pełni także funkcje członka Parlamentarnego Zespołu do spraw Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi, Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej oraz, co ciekawe, Delegacji Parlamentarnej Grupy do spraw Przestrzeni Kosmicznej. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Super Express]

Podobne artykuły

Jacek Sasin w programie Polsat News.

Polityka

Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Czytaj więcej >
Według "Rzeczpospolitej" PiS ma zaprezentować Nowy Ład w połowie maja.

Polityka

"Rz" nieoficjalnie: Wiadomo już, kiedy PiS ujawni swój plan. Ponoć już 15 maja

Czytaj więcej >
Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha

Polityka

Wyzwiska i groźby za szczepienie. Prezydent Wałbrzycha okrutnie potraktowany

Czytaj więcej >
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >