wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wpadka Tadeusza Cymańskiego na antenie RMF FM. Polityk Solidarnej Polski przeprasza

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wpadka spowodowała, że poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański na antenie przepraszał minister Marlenę Maląg i sam zdał sobie sprawę, że będzie musiał osobiście udać się do niej z kwiatami. Robert Mazurek nie omieszkał wykorzystać tej sytuacji do za

  • Reprezentujący Solidarną Polskę Tadeusz Cymański zabłysnął brakiem znajomości imienia minister rodziny i polityki społecznej

  • Marlena Maląg została tymczasowo "przechrzczona" przez posła m.in na Małgorzatę

  • Tadeusz Cymański natychmiast przeprosił koalicyjną koleżankę za swoją pomyłkę personalną

Robert Mazurek zaprosił do RMF FM posła Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro Tadeusza Cymańskiego. Związany w przeszłości z Prawem i Sprawiedliwością polityk zaliczył sporą wpadkę.

Zjednoczona Prawica nieustannie się rozrasta, jednak nieznajomość imion własnych ministrów niezbyt dobrze świadczy o Tadeuszu Cymańskim. Polityk miał problemy w stwierdzeniu, jak dokładnie na imię ma minister Maląg.

RMF FM: Tadeusz Cymański zaliczył wpadkę

Kłopoty Tadeusza Cymańskiego z Solidarnej Polski można by wybaczyć w przypadku, gdyby minister rodziny i polityki społecznej była nową osobą na tym stanowisku. Tak jednak nie jest.

Marlena Maląg pełni tę funkcję od 15 listopada 2019 roku. Niemniej poseł Tadeusz Cymański boleśnie przekonał się o tym, że szczegóły są wyjątkowo istotne. W zatuszowaniu niezręcznej pomyłki nie pomógł dziennikarz RMF FM prowadzący rozmowę Robert Mazurek.

- Rozmawialiśmy miesiąc temu i pan obiecał mi i naszym słuchaczom, że będzie dopytywał ministerstwo pracy, rodziny i wszystkiego najlepszego, czyli panią minister Maląg, nota bene jedyną kobietę w rządzie, o sprawę programu "Za życiem". Czy pan już się dowiedział w ciągu tego miesiąca, ile Polska wydaje rocznie za program "Za życiem"? - pytał Tadeusza Cymańskiego z Solidarnej Polski Robert Mazurek na antenie RMF FM. To właśnie tedy rozpoczęły się problemy polityka dotyczące personaliów jedynej członkini rządu współtworzonego przez jego partię.

Małgorzata czy Marlena?

Polityk na pytanie dziennikarza zapewnił, że "z minister Małgorzatą Maląg w tej sprawie" jak najbardziej już rozmawiał. Zaciekawiony Robert Mazurek dopytywał o wskazaną przez Tadeusza Cymańskiego "Małgorzatę".

- Mi się wydaje, że Marlena, ale pójdźmy na kompromis. W papierach ma napisane Marlena, ale dla przyjaciół Marzena, a nawet Małgorzata - skwitował żartobliwie kłopoty z ustaleniem imienia minister Robert Mazurek.

Tadeusz Cymański od razu zdecydował się przeprosić

- Marleno, to ja muszę przeprosić podwójnie. Pani minister serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet. Z kwiatami muszę się do niej wybrać - skwitował swoją wpadkę posłem Solidarnej Polski. Pozostaje mieć nadzieję, że kierująca ministerstwem od 2019 roku Marlena Maląg nie będzie miała za złe kłopotów z pamięcią koalicyjnego kolegi.

Dzisiejszy Dzień Kobiet dla wielu polityków i instytucji stał się szansą na zatarcie złego wrażenia z pozostałych 364 dni w roku. Niestety podobnie, jak Tadeusz Cymański szczęścia w tej kwestii nie mieli prezydent Andrzej Duda (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<) oraz Komendant Główny Policji (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Źródło: Wirtualna Polska / RMF FM / Twitter.com Rozmowa_RMF

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >