szpital. www.polsatnews.pl/screenŹródło: www.polsatnews.pl/screen
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Lutego 2020

Skandal w polskim szpitalu. Nie przyjęli go na oddział, kilka godzin później nie żył

Szpital nie przyjął na oddział 36-latka, który zgłosił, że źle się czuje i szukał pomocy. Mimo złego EKG mężczyzna został odesłany z kwitkiem do domu. W nocy zmarł. Sprawę wyjaśnia prokuratura w Drawsku Pomorskim oraz z urzędu Rzecznik Praw Pacjenta.

Pan Michał w piątek po południu nagle źle się poczuł i postanowił poszukać pomocy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), gdzie się udał. Tam jednak jej nie otrzymał. Lekarze nie przyjęli go do szpitala i odesłali do domu. Niedługo później mężczyzna zmarł. Sprawą zajął się z urzędu Rzecznik Praw Pacjenta oraz bada ją prokuratura.

Przykre wieści z rana, nie żyje lider Budki Suflera. Po długiej walce z chorobą zmarł Romuald LipkoPrzykre wieści z rana, nie żyje lider Budki Suflera. Po długiej walce z chorobą zmarł Romuald LipkoCzytaj dalej

Szpital nie przyjął 36-latka na oddział. Mężczyzna niedługo później zmarł

Lekarze wykonali mężczyźnie badanie EKG, które wyszło złe, ale ci nie stwierdzili na tyle poważnych nieprawidłowości, by mężczyzna został w szpitalu, mimo że ten cały czas czuł się źle. Wrócił więc do domu i położył się spać. Nigdy już się nie obudził.

"Historia poruszyła mieszkańców Drawska Pomorskiego. Zastanawiają się, dlaczego, mimo dolegliwości bólowych i niepokoju lekarza nocnej opieki, Michał został odesłany ze szpitala do domu" - napisał portal drawskopomorskie.pl.

- Stwierdzili, że nic mu nie jest, że ma iść do domu. Michał poszedł do domu, udał się spać, no i już się nie obudził - powiedział dla "Polsat News" pan Bartosz Olczyk, przyjaciel zmarłego.

Co było dokładną przyczyną śmierci mężczyzny, wyjaśni sekcja zwłok. Wiadomo, że 36-latek leczył się na nadciśnienie. Sprawą zajmuje się prokuratura i rzecznik praw pacjenta.

- Poprosiliśmy podmiot o wyjaśnienia, wystąpiliśmy do prokuratury, będziemy analizować tą sytuację, na jakim ona jest etapie. I czy ten pacjent został zasadnie wypisany czy nie - powiedział dla "Polsat News" Rafał Błoszczyński, naczelnik Wydziału Postępowań Wyjaśniających Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

- Konieczne będzie zasięgnięcie opinii biegłych z Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok i badaniach toksykologicznych, zostanie podjęta ewentualna decyzja o dalszym postępowaniu – powiedział "Super Expressowi" Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.  

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Pierwszy raz od 20 lat. Australijczycy nie mogą uwierzyć, pogoda znów daje im popalić

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Pięć młodych osób zginęło na miejscu w zachodniej Polsce. Prokuratura przekazała porażające szczegóły