wtv.pl
szpital

www.polsatnews.pl/screen

Skandal w polskim szpitalu. Nie przyjęli go na oddział, kilka godzin później nie żył

7 Lutego 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Szpital nie przyjął na oddział 36-latka, który zgłosił, że źle się czuje i szukał pomocy. Mimo złego EKG mężczyzna został odesłany z kwitkiem do domu. W nocy zmarł. Sprawę wyjaśnia prokuratura w Drawsku Pomorskim oraz z urzędu Rzecznik Praw Pacjenta.

Pan Michał w piątek po południu nagle źle się poczuł i postanowił poszukać pomocy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), gdzie się udał. Tam jednak jej nie otrzymał. Lekarze nie przyjęli go do szpitala i odesłali do domu. Niedługo później mężczyzna zmarł. Sprawą zajął się z urzędu Rzecznik Praw Pacjenta oraz bada ją prokuratura.

Szpital nie przyjął 36-latka na oddział. Mężczyzna niedługo później zmarł

Lekarze wykonali mężczyźnie badanie EKG, które wyszło złe, ale ci nie stwierdzili na tyle poważnych nieprawidłowości, by mężczyzna został w szpitalu, mimo że ten cały czas czuł się źle. Wrócił więc do domu i położył się spać. Nigdy już się nie obudził.

"Historia poruszyła mieszkańców Drawska Pomorskiego. Zastanawiają się, dlaczego, mimo dolegliwości bólowych i niepokoju lekarza nocnej opieki, Michał został odesłany ze szpitala do domu" - napisał portal drawskopomorskie.pl.

- Stwierdzili, że nic mu nie jest, że ma iść do domu. Michał poszedł do domu, udał się spać, no i już się nie obudził - powiedział dla "Polsat News" pan Bartosz Olczyk, przyjaciel zmarłego.

Co było dokładną przyczyną śmierci mężczyzny, wyjaśni sekcja zwłok. Wiadomo, że 36-latek leczył się na nadciśnienie. Sprawą zajmuje się prokuratura i rzecznik praw pacjenta.

- Poprosiliśmy podmiot o wyjaśnienia, wystąpiliśmy do prokuratury, będziemy analizować tą sytuację, na jakim ona jest etapie. I czy ten pacjent został zasadnie wypisany czy nie - powiedział dla "Polsat News" Rafał Błoszczyński, naczelnik Wydziału Postępowań Wyjaśniających Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

- Konieczne będzie zasięgnięcie opinii biegłych z Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok i badaniach toksykologicznych, zostanie podjęta ewentualna decyzja o dalszym postępowaniu – powiedział "Super Expressowi" Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >