wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dzieci na kwarantannie, nauczanie zdalne i strach rodziców. Koronawirus w wielu polskich szkołach. Najświeższe informacje

7 Września 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Za nami pierwszy tydzień nowego roku szkolnego. Uczniowie powrócili do szkół, mimo iż sytuacja związana z koronawirusem wciąż nie jest opanowana. W niektórych placówkach już zmieniono tryb nauczania, w innych wielu uczni&oacute

Całe klasy na kwarantannie, zarażeni nauczyciele i zmiany w trybie nauczania. Za nami dopiero kilka dni od rozpoczęcia roku szkolnego, a już widać skutki działania epidemii w placówkach edukacyjnych.

Koronawirus w polskich szkołach

Ofiarą pandemii padła jedna z najlepszych szkół średnich w Warszawie – IX LO im. Klementyny Hoffmanowej. Uczeń, u którego wykryto zakażenie wirusem trafił do szpitala, a wszyscy, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt trafili na kwarantannę. Sanepid uznał, że liceum nie może jednak przejść do nauczania zdalnego. Taki tryb udało się przeforsować w szkole podstawowej w Byszewie k. Kutna, gdzie jedna z nauczycielek okazała się być nosicielką wirusa. Szkoła ma być zamknięta przynajmniej do 11 września. W Zespole Szkół w Nysie, gdzie uczy się ponad 1000 uczniów, u jednego z nich badania potwierdziły zakażenie. Klasa, do której uczęszczał nastolatek przeszła na nauczanie zdalne, natomiast cała szkoła funkcjonuje normalnie. Decyzję o wprowadzeniu dnia dyrektorskiego podjęto w II LO w Olsztynie, gdzie jeden uczeń również został zakażony koronawirusem. Wraz z nim kwarantannę obędzie 12 nauczycieli, którzy mieli zajęcia z jego klasą.

Zmiany w trybie nauczania i kwarantanna dla całych klas

Zakażenia koronawirusem nie udało się ustrzec również wśród najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku, gdzie wirusa wykryto u jednej osoby z personelu. Tygodniowa izolacja będzie dotyczyła jednej grupy przedszkolnej, reszta szkoły będzie funkcjonować normalnie. Kolejne zakażenie wykryto u 11-letniej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach. Cała jej klasa trafiła na kwarantannę, a nauka dzieci odbywa się w trybie zdalnym.

W VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni wykryto koronawirusa u dwóch uczniów. W tej szkole lokalny sanepid zgodził się na wprowadzenie nauczania zdalnego do 11 września. Na zakażenie COVID-em najbardziej narażeni są nauczyciele i pracownicy personelu, którzy mają kontakt z większą liczbą uczniów. Kolejny nauczyciel z Zespołu Szkół w Unisławiu został objęty leczeniem po tym, jak okazało się, że jest nosicielem wirusa. Na kwarantannę trafiło 68 nauczycieli z tej szkoły, a nauczanie jest prowadzone w trybie zdalnym.

Źródło: [polsatnews.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >