Szczepionka przeciw wirusowi, z którym obecnie zmaga się świat?. pixnio.comŹródło: pixnio.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Marca 2020

Szczepionka na wirusa coraz bliżej? Rozpoczynają się testy na ludziach

Szczepionka przeciw wirusowi, z którym obecnie zmaga się świat, jest już coraz bliżej? Pojawiła się nadzieja na powstrzymanie pandemii? Pierwsze eksperymentalne dawki otrzyma 45 ochotników. Pierwszy uczestnik testów ma zostać zaszczepiony w poniedziałek. Czy dojdzie do przełomu?

"Pierwszy uczestnik testów klinicznych szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi otrzyma w poniedziałek eksperymentalną dawkę" – poinformował przedstawiciel rządu amerykańskiego.

Pilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliPilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliCzytaj dalej

Szczepionka przeciw wirusowi. Trwają prace badawcze i eksperymentalne. Nastąpi przełom w walce z pandemią?

Jak poinformował anonimowo urzędnik, w Waszyngtońskim Instytucie Badań nad Zdrowiem w Seattle, odbywają się testy szczepionki na koronawirusa. Są one finansowane przez Narodowe Instytuty Zdrowia. Niedługo dojdzie do pierwszego przetestowania na ochotniku. Urzędnik ujawnia plany anonimowo, gdyż informacja ta nie została jeszcze ogłoszona publicznie.

Jak twierdzą przedstawiciele władz służby zdrowia, pełna weryfikacja potencjalnej szczepionki potrwa od roku do 18 miesięcy. Testy mają rozpocząć się na 45 młodych, zdrowych ochotnikach, którzy chcą poddać się im dobrowolnie. Stosowane będą przy tym różne dawki. Szczepionki i ich tworzenie jest wspierane przez Ministerstwo Zdrowia i firmę Moderna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem
2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia

Nie można obawiać się o życie i zdrowie ochotników? Widomym i pewnym jest jedynie to, że nie ma ryzyka, aby uczestnicy zarazili się poprzez zastrzyki, gdyż szczepionka nie zawiera wirusa. Jedynym celem jest na razie sprawdzenie, czy nie pojawiają się niepokojące skutki uboczne, a dopiero potem będzie możliwe rozpoczęcie szerszych testów.

Jak podaje polsatnews.pl, badacze i naukowcy z całego świata usiłują obecnie jak najszybciej stworzyć szczepionkę przeciw Covid-19. Istotnym jest, że rozwijają różne typy szczepionek. Niektórzy próbują stworzyć chociaż szczepionkę tymczasową, która chroniłaby człowieka przez miesiąc lub dwa, do czasu powstania długotrwałej, idealnej szczepionki - antidotum. Gdy to nastąpi, będzie to prawdziwy sukces i przełom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję

Źródło: polsatnews.pl