wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Szczepionka na wirusa coraz bliżej? Rozpoczynają się testy na ludziach

16 Marca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Szczepionka przeciw wirusowi, z którym obecnie zmaga się świat, jest już coraz bliżej? Pojawiła się nadzieja na powstrzymanie pandemii? Pierwsze eksperymentalne dawki otrzyma 45 ochotników. Pierwszy uczestnik testów ma zostać zaszczep

"Pierwszy uczestnik testów klinicznych szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi otrzyma w poniedziałek eksperymentalną dawkę" – poinformował przedstawiciel rządu amerykańskiego.

Szczepionka przeciw wirusowi. Trwają prace badawcze i eksperymentalne. Nastąpi przełom w walce z pandemią?

Jak poinformował anonimowo urzędnik, w Waszyngtońskim Instytucie Badań nad Zdrowiem w Seattle, odbywają się testy szczepionki na koronawirusa. Są one finansowane przez Narodowe Instytuty Zdrowia. Niedługo dojdzie do pierwszego przetestowania na ochotniku. Urzędnik ujawnia plany anonimowo, gdyż informacja ta nie została jeszcze ogłoszona publicznie.

Jak twierdzą przedstawiciele władz służby zdrowia, pełna weryfikacja potencjalnej szczepionki potrwa od roku do 18 miesięcy. Testy mają rozpocząć się na 45 młodych, zdrowych ochotnikach, którzy chcą poddać się im dobrowolnie. Stosowane będą przy tym różne dawki. Szczepionki i ich tworzenie jest wspierane przez Ministerstwo Zdrowia i firmę Moderna.

Nie można obawiać się o życie i zdrowie ochotników? Widomym i pewnym jest jedynie to, że nie ma ryzyka, aby uczestnicy zarazili się poprzez zastrzyki, gdyż szczepionka nie zawiera wirusa. Jedynym celem jest na razie sprawdzenie, czy nie pojawiają się niepokojące skutki uboczne, a dopiero potem będzie możliwe rozpoczęcie szerszych testów.

Jak podaje polsatnews.pl, badacze i naukowcy z całego świata usiłują obecnie jak najszybciej stworzyć szczepionkę przeciw Covid-19. Istotnym jest, że rozwijają różne typy szczepionek. Niektórzy próbują stworzyć chociaż szczepionkę tymczasową, która chroniłaby człowieka przez miesiąc lub dwa, do czasu powstania długotrwałej, idealnej szczepionki - antidotum. Gdy to nastąpi, będzie to prawdziwy sukces i przełom.

Źródło: polsatnews.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >