wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Najbliższy współpracownik Mateusza Morawieckiego podał kluczową datę. Wiemy, kiedy rozpoczną się szczepienia grupy pierwszej

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Z ust najbliższego współpracownika Mateusza Morawieckiego padła konkretna data dotycząca szczepienia przeciw koronawirusowi części osób niewchodzących w skład grupy 0. Michał Dworczyk przekazał konkretną deklarację związaną z planami rządu.

  • Michał Dworczyk poinformował, że kolejna grupa obywateli zostanie dopuszczona do szczepień od 25 stycznia 2021 r.

  • Do grupy 1. zaliczać mają się m.in. nauczyciele, służby mundurowe, czy seniorzy

  • Dziś liczba zaszczepionych w Polsce osób przekroczyła 100 tys. osób

Jakiś czas temu ruszyły szczepienia, jednak nie wszyscy chętni mogli skorzystać z nich od razu. Najpierw rządzący postanowili zabezpieczyć pulę dawek dla osób pracujących jako personel medyczny

Michał Dworczyk, będący szefem KRPM i jednocześnie osobą odpowiedzialną za dystrybucję preparatu do szpitali, przekazał ważne informacje na temat szczepienia. Podał datę, gdy do gabinetów zgłosić będą mogły się osoby z grupy 1.

Michał Dworczyk deklaruje, że niedługo ruszą szczepienia osób spoza grupy 0

Współpracownik Mateusza Morawieckiego przekazał, że szczepienia już niedługo obejmą kolejną grupę społeczną. Następna tura osób mogących przystąpić do Narodowego Programu Szczepień określana jest mianem grupy 1.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Michała Dworczyka i Polsat News szczepienia grupy 1. mają ruszyć jeszcze w styczniu. Wiadomo również, kto będzie się do niej zaliczał.

- 25 stycznia rozpoczną się szczepienia "grupy pierwszej" przeciw COVID-19 - Polsat News przekazał wiadomość, pochodzącą wprost od szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Po medykach i osobach związanych ze służbą zdrowia szansę na szczepienie otrzymają m.in. seniorzy, nauczyciele, czy funkcjonariusze służb mundurowych. Pierwsze z dawek przeznaczonych dla grupy 1. mają zostać podane pacjentom właśnie 25 stycznia 2021 r.

Wyczekiwana wiadomość dotycząca daty szczepienia kolejnej grupy przekazana przez Michała Dworczyka

Wiele osób rozumiejąc, że to medycy najbardziej potrzebują obecnie ochrony przed koronawirusem, nie narzekało na uprzywilejowanie grupy 0. Niemniej oczekiwanie na konkretne wskazania tego, kiedy inni będą mogli skorzystać ze szczepionki, było ogromne. Dziś Michał Dworczyk rozwiał te wątpliwości.

Informacja o tym, że od 25 stycznia ruszą szczepienia grupy 1., była wyczekiwana. Rządzący chętnie chwalili się kolejnymi dostawami ampułek do kraju, jednak omijali temat związany z przygotowaniem obywateli do wskazania przedziału objęcia ich Narodowym Programem Szczepień.

Dziś na stronach rządowych pojawiła się specjalna interaktywna mapa, gdzie sprawdzić można adres najbliższego punktu oferującego w przyszłości szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w danym regionie (więcej na ten temat >TUTAJ<).

Liczba zaszczepionych w Polsce przekroczyła próg 100 tys. osób

- Właśnie przekroczyliśmy 100 tys. zaszczepionych osób w Polsce - napisał na Twitterze Michał Dworczyk, dziękując jednocześnie za pracę szpitali włączonych w szczepienia medyków i nieustanne ratowanie pacjentów walczących z COVID-19.

Źródło: Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >