wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W pudełku znaleźli szczeniaka i poruszający list. Pies miał za sobą prawdziwe cierpienie

24 Lutego 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Szczeniak, którego 12-letni chłopiec podrzucił do jednego ze schronisk, doświadczył ogromnego cierpienia. Psiak był bowiem bity i kopany. Chłopiec opisał łamiące serce szczegóły sprawy w liście dołączonym do pudełka.

Szczeniak, odnaleziony przez wolontariuszy jednego z meksykańskich schronisk, trafił pod ich drzwi w kartonowym pudełku. W środku umieszczono także niewielką zabawkę oraz łamiący serce list. To z niego pracownicy placówki dowiedzieli się, dlaczego ktoś zdecydował się oddać psa. Jego historia poruszyła serca internautów z całego świata.

- Nazywam się Andrés i mam 12 lat. Moja mama i ja postanowiliśmy zostawić szczeniaczka Tobie. Zrobiliśmy to za plecami taty, ponieważ on myślał o jego sprzedaży. Zawsze na niego krzyczy i go bije. Raz kopnął go tak mocno, że z jego maleńkim ogonem coś się stało. Mam nadzieję, że mu pomożesz i się nim zajmiesz. To jego pluszowa zabawka, liczę, że dzięki niej nie zapomni o mnie - napisano w poruszającym, pełnym smutku liście.

Szczeniak trafił pod opiekę weterynarza

Wolontariusze byli naprawdę wstrząśnięci tą historią. Szybko zaopiekowali się zwierzęciem, które rzeczywiście potrzebowało pilnej pomocy specjalisty. Nadali mu także nowe imię - Rene.

- Musieliśmy zabrać maluszka do weterynarza, aby zbadał jego ogon. Naszym zdaniem był złamany. Potrzebne było również usunięcie pasożytów. Oznaczało to pewne wydatki, ale dzięki darowizną byliśmy w stanie zadbać o zdrowie tego psa - przekazali pracownicy schroniska.

Historia psiaka oraz jego małego właściciela, który musiał podjąć niezwykle bolesną dla siebie decyzję, poruszyła internautów z całego świata. Chęć adopcji szczeniaka wyraziły już setki rodzin. Wkrótce trafi więc zapewne do tej, którą wolontariusze uznają za najlepiej na to przygotowaną. Jednocześnie pracownicy schroniska zaapelowali, aby pomyśleć o pomaganiu zwierzętom także w innych sytuacjach. Kochającego domu poszukują obecnie przecież miliony zwierząt, które często mają za sobą równie tragiczne doświadczenia.

Źródło: Kochamyzwierzaki.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >