Szczeniak list. Facebook / XollinŹródło: Facebook / Xollin
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Lutego 2020

W pudełku znaleźli szczeniaka i poruszający list. Pies miał za sobą prawdziwe cierpienie

Szczeniak, którego 12-letni chłopiec podrzucił do jednego ze schronisk, doświadczył ogromnego cierpienia. Psiak był bowiem bity i kopany. Chłopiec opisał łamiące serce szczegóły sprawy w liście dołączonym do pudełka.

Szczeniak, odnaleziony przez wolontariuszy jednego z meksykańskich schronisk, trafił pod ich drzwi w kartonowym pudełku. W środku umieszczono także niewielką zabawkę oraz łamiący serce list. To z niego pracownicy placówki dowiedzieli się, dlaczego ktoś zdecydował się oddać psa. Jego historia poruszyła serca internautów z całego świata.

- Nazywam się Andrés i mam 12 lat. Moja mama i ja postanowiliśmy zostawić szczeniaczka Tobie. Zrobiliśmy to za plecami taty, ponieważ on myślał o jego sprzedaży. Zawsze na niego krzyczy i go bije. Raz kopnął go tak mocno, że z jego maleńkim ogonem coś się stało. Mam nadzieję, że mu pomożesz i się nim zajmiesz. To jego pluszowa zabawka, liczę, że dzięki niej nie zapomni o mnie - napisano w poruszającym, pełnym smutku liście.

ZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbCzytaj dalej

Szczeniak trafił pod opiekę weterynarza

Wolontariusze byli naprawdę wstrząśnięci tą historią. Szybko zaopiekowali się zwierzęciem, które rzeczywiście potrzebowało pilnej pomocy specjalisty. Nadali mu także nowe imię - Rene.

- Musieliśmy zabrać maluszka do weterynarza, aby zbadał jego ogon. Naszym zdaniem był złamany. Potrzebne było również usunięcie pasożytów. Oznaczało to pewne wydatki, ale dzięki darowizną byliśmy w stanie zadbać o zdrowie tego psa - przekazali pracownicy schroniska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Historia psiaka oraz jego małego właściciela, który musiał podjąć niezwykle bolesną dla siebie decyzję, poruszyła internautów z całego świata. Chęć adopcji szczeniaka wyraziły już setki rodzin. Wkrótce trafi więc zapewne do tej, którą wolontariusze uznają za najlepiej na to przygotowaną. Jednocześnie pracownicy schroniska zaapelowali, aby pomyśleć o pomaganiu zwierzętom także w innych sytuacjach. Kochającego domu poszukują obecnie przecież miliony zwierząt, które często mają za sobą równie tragiczne doświadczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młodzieżowa reprezentacja Polski ma nowego trenera. Dla pracy z kadrą rozwiązał umowę z klubem
  2. Dostaniesz przelew, pożegnaj przyznany zasiłek. ZUS zabierze pieniądze
  3. Była jedną z najzdolniejszych polskich aktorek. "Czterej pancerni i pies" zrujnowali jej karierę
  4. Dziennikarz w szale po głośnej publikacji "Gazety Wyborczej". "Zera, powinny zniknąć"
  5. Klienci Biedronki i Aldi tracą nawet po 150 zł. Urząd przyjrzy się cwanemu procederowi
  6. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski

Źródło: Kochamyzwierzaki.pl